choinka na liczniku + blokowanie stacyjki

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

romanek84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 10:39
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

choinka na liczniku + blokowanie stacyjki

Post autor: romanek84 » pt paź 21, 2011 23:21

Witam
mam pewien problem od jakiegoś czasu około 5 miesięcy zdarzało mi się raz na jakiś czas jak przekręciłem kluczyk to kontrolki zarzyły się lekko ( robiła się choinka) cofłem kluczyk drugi raz wszystko ok. Ale dzisiaj się zaczeło to dziać non stop ( kontrolki to się włączały jak głupie raz że mało oleju, potem hamulec ręczny, płyn chłodniczy, a nawet prędkościomierz sam po przekręceniu leciał do 200km/h) nie odpaliłem auta, pomyślałem może kluczyk wytarty poszłem po nówke nic nie używaną to samo poruszałem tak szybko stacyjką tzn przekręcając kluczyk i wracając a tu po kilku razach jak wyjołem kluczyk to nie mogłem wsadzić go z powrotem jak wszedł to przy wyciąganiu nie zaskakiwała blokada kierownicy ten dzwięk taki to pyknięcie. i tak kilka razy się zdarzyło więcej nie patrzałem bo msieli mnie zawieśc do pracy od 14 jutro coś mam zamiar kombinowac ale nie wiem od czego zacząć?? doradźcie czy to stacyjka do wymiany?? czy jakoś się da wyjąść wkładke stacyjki?? Lub może jakiś smar wcisnąc do niej i rozruszać??



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

choinka na liczniku + blokowanie stacyjki

Post autor: wojtas46 » sob paź 22, 2011 06:52

raczej wkładka stacyjki , tu masz podobny temat
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=234053" onclick="window.open(this.href);return false;



romanek84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 10:39
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: choinka na liczniku + blokowanie stacyjki

Post autor: romanek84 » sob paź 22, 2011 19:24

wojtas46 pisze:raczej wkładka stacyjki , tu masz podobny temat
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=234053" onclick="window.open(this.href);return false;
noi zrobiłem tak wyjołem wkładke poczyściłem użyłem jakiegoś tam smaru i wszystko gra.
Ale problem inny się pojawił auto nie odpala mruga immo na obydwóch kluczykach, a po chwili jeszcze zaczyna mrugać kontrolka od świec. Co jest zgrane z tym autem?? błedy wszystkie usunięte z immo się nie chce połączyć.
Pomóźcie co mam robić? może jest ktoś a okolic Dąbrowy Górniczej kto się dobrze zna na elektronice i umiał by to rozwiązać, teraz nawet nie zajade nim do elektronika.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

choinka na liczniku + blokowanie stacyjki

Post autor: grg474 » sob paź 22, 2011 19:47

romanek84 pisze:Ale problem inny się pojawił auto nie odpala mruga immo na obydwóch kluczykach,
a wpiąłeś wtyczkę do pętli immo?


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

romanek84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 10:39
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: teraz to immo wariuje

Post autor: romanek84 » sob paź 22, 2011 20:00

grg474 pisze:
romanek84 pisze:Ale problem inny się pojawił auto nie odpala mruga immo na obydwóch kluczykach,
a wpiąłeś wtyczkę do pętli immo?
tak wtyczka wpięta nawet sprawdzałem te kabelki czy mają styk w tej kostce ale wszystko jest, nie wiem czy ta antenka to kółko na stacyjce się uszkodziło? teraz mierzyłem tą antenke przejście jest i omomierzem to są takie skoki raz 3 , 4, 9 k OM nie czy to normalne, a jeszcze takie skojarzenie mi przyszło psikłem troszkę wd 40 do tego takiego plastiku we wkładce bo on się zacinał i możliwe że wd się dostało do tej cewki?? i dlatego nie może zczytać?? dałej teraz na grzejnik to aby wyschło i jeszcze pytanie jak się ściąga ten czarny pierścien (cewke) z wkładki??



romanek84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 10:39
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

choinka na liczniku + blokowanie stacyjki

Post autor: romanek84 » ndz paź 23, 2011 10:42

Panowie auto naprawione dzisiaj rano wszystko ok było
Pisze komuś na przyszłośc może się komuś kiedyś przyda co było przyczyną, wyczytałem na jakimś forum AUDI, a więc odpiołem cewke immo na zapłonie wł. i komputer się zablokował przed kradzieżą ponowne podpięcie nie dawało rezultatu więc trzeba wsadzić kluczyk do stacyjki wł. zapłon odczekać ok. 30 min niech sobie miga immo w moim przypadku było to jakieś 15min i się wszystko odnalazło.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 115 gości