Golf mk2 wg. Michała - ARL 315KM/615Nm + CLIMATRONIC i inne wodotryski.

Moderator: G0 Karcio

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14205
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Golf drugi 1,6GTD-Zielony Bandzior Michała/130PS

Post autor: Michał_1977 » sob paź 15, 2011 13:47

t0mal pisze:Robisz coś z wałkiem pompy olejowej
W sensie?... :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Golf drugi 1,6GTD-Zielony Bandzior Michała/130PS

Post autor: t0mal » sob paź 15, 2011 16:11

Podobno ten od 1.6 jest za słaby i pęka przy wysokich obrotach.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14205
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Golf drugi 1,6GTD-Zielony Bandzior Michała/130PS

Post autor: Michał_1977 » czw paź 20, 2011 22:02

Od jakiegoś czasu górale chrust zbierają,więc zima tuż,tuz.Dziś zawitał do mnie kurier z wielką paką.
Opony zimowe UNIROYAL MS plus 66 :bigok:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
W/g czasopisma motor,opony te zajmują 2 miejsce w rankingu opon zimowych :-)
Letnie UNIROYAL Rain Ekspert sprawują mi się perfekcyjnie i mam nadzieję,że te także będą rewelacyjne

Dla przypomnienia-w marcu przygotowałem sobie felunek na zimkę :food:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Żelaźniakom stanowczo mówię NIE!

Jutro montaż gum i wyważanie :food:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

Golf drugi 1,6GTD-Zielony Bandzior Michała/130PS

Post autor: SZOPENN » czw paź 20, 2011 22:50

golfem 2 w zimie? zlituj się :?

Zimie w golfie 2 stanowczo mówie nie....



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14205
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Golf drugi 1,6GTD-Zielony Bandzior Michała/130PS

Post autor: Michał_1977 » czw paź 20, 2011 23:12

A dlaczego nie?
Auto jest do jazdy,a nie w ramki i na wystawę...
Jest bardzo dobrze zabezpieczone antykorozyjnie i regularnie przechodzi mycie podwozia gorącą wodą z karchera,po uprzednim demontażu wszelkich osłon :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
jarekkoval
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: pt lut 13, 2009 18:36
Lokalizacja: Żarnów (EOP)
Kontakt:

Golf drugi 1,6GTD-Zielony Bandzior Michała/130PS

Post autor: jarekkoval » czw paź 20, 2011 23:16

Fajne kolo :)



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14205
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Golf drugi 1,6GTD-Zielony Bandzior Michała/130PS

Post autor: Michał_1977 » czw paź 20, 2011 23:19

jarekkoval pisze:Fajne kolo
Stare jak świat,tylko po małym lifcie.Zobacz pierwszą stronę :bigok:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

Golf drugi 1,6GTD-Zielony Bandzior Michała/130PS

Post autor: SZOPENN » czw paź 20, 2011 23:26

Michał_1977 pisze:A dlaczego nie?
Auto jest do jazdy,a nie w ramki i na wystawę...
są auta na wystawę, są auta do jazdy rekreacyjnej, i są auta woły robocze.....

20 letnie auto z dusza do jazdy w zimie się nie nadaje... Kup sobie passata jakiegoś i męcz... golfowi oszczędź.. i nie praw mi michał morałów o zabezpieczniu antykorozyjnym bo parsknę śmiechem... proszę CIę....

no chyba że golfik za kilka latek łatanie dziur... a tej podłogi to solidnie przy remoncie to nie zrobiłeś.. oj nie... tym bardziej trzeba golfa przyoszczędzić..



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14205
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Golf drugi 1,6GTD-Zielony Bandzior Michała/130PS

Post autor: Michał_1977 » pt paź 21, 2011 07:43

SZOPENN pisze:tej podłogi to solidnie przy remoncie to nie zrobiłeś
Zrobiłem i powiem Ci że prędzej Ty będziesz płakał przez to piaskowanie,niż ja przez tą swoją niby niedokładność :chytry:
Od paru lat siedzę w temacie,czytam dużo pism dla lakierników,śledzę fora lakiernicze i powiadam Ci,że po piaskowaniu,nadwozie musi przejść kąpiel.W przeciwnym razie rudzielec wyjdzie,zwłaszcza w zakamarkach.Widziałem 'kilku pacjentów' :bajer:
TYLE W TEMACIE!


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Golf drugi 1,6GTD-Zielony Bandzior Michała/130PS

Post autor: t0mal » pt paź 21, 2011 08:35

Jak tam Michale prace przy silniku? Zasadzasz te turbo z LT?
Może daj kolektor z LT turbo i obetnij kanały ze skrajnych cylindrów, mierzyłeś, czy podpasuje?



Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

Golf drugi 1,6GTD-Zielony Bandzior Michała/130PS

Post autor: SZOPENN » pt paź 21, 2011 08:58

Michał_1977 pisze:Zrobiłem i powiem Ci że prędzej Ty będziesz płakał przez to piaskowanie,niż ja przez tą swoją niby niedokładność :chytry:
Od paru lat siedzę w temacie,czytam dużo pism dla lakierników,śledzę fora lakiernicze i powiadam Ci,że po piaskowaniu,nadwozie musi przejść kąpiel.W przeciwnym razie rudzielec wyjdzie,zwłaszcza w zakamarkach.Widziałem 'kilku pacjentów' :bajer:
TYLE W TEMACIE!
Nie wiem co ty za pisma czytasz??? :shock: Powiedz takie bzdury tym co robią troszkę bardziej zabytkowe auta i zarazem droższe od mk2 (duuużoo droższe).


A propo czy Ci kolesie których czytasz również klapy malują nie ściągając z nich przelotek?? Ja rozumiem, że dla klienta na szybko tak się robi, ale dla siebie w aucie które się lubi???
Michał, prawda jest taka.... co widać na Twoich zdjęciach jak robiłeś to widać, i tego nic nie zmieni. Moja wypowiedź nie miała na celu nikogo krytykować za niby dokładność, bo ogólnie Twój projekt podziwiam. Ale skoro zdecydowałeś się bezpodstawnie czepiać mnie, to wiedz że trafiłeś na osobę, którą stać na konstruktywną krytykę, a i na Twoich zdjęciach jest dużo więcej kwiatków, które mogę wtrącić po to, aby nasza dyskusja była dla Ciebie mniej przyjemna. Jak robiłeś podwozie - też wiesz.. fakt.. do auta do jazdy w zimie starczy.

Więc, jak masz się czego mnie czepić konkretnie to proszę bardzo, ale nie zawracaj mi głowy durnotami, typu że po piaskowaniu wyjdzie rdza, albo że polimer/poliuretan zamyka wilgoć bo są to po prostu bzdury, i w ogóle jako blacharz/lakiernik/mechanik to po prostu wstyd takie bzdury powtarzać.... :-( i wstyd zamieszczać zdjęcia gdzie malujesz drzwi z przelotkami jak i inne kwiatki, nie będę wytykał... (i to jeszcze publicznie)

Wracając do jazdy autem w zimie i pozostawiając rdze na boku, fakt jest taki, że zima niszczy głównie blacharkę i tego się uniknąć nie da, choćby nie wiadomo jak auto zakonserwował. Oprócz tego dostaje lakier.... spoko pomalujesz sobie.. ale i nie tylko. Wiadomo, że dostaje wszystko, od szyb po przez gumki, które pracują w skrajnych temperaturach, parcieją itp itd. W dodatku.. nasza zima i piękne kocie łby... jak taka stara buda musi dostawać w dupę na wszystkich połączeniach, jeszcze przy okazji dokładając jej glebę... to też masz zakonserwowane?

Nie jesteś dla mnie wyjątkiem, każdemu powiem co uważam, jazda w zimie autem takim jak mk2 to durnota... jest ich coraz mniej, mają swoje lata. Ponadto, w dzisiejszych czasach zakup auta na zimę to nie problem. I nie spodziewałbym się nigdy, obojętnie od kogo odpowiedzi, że będę jeździł MK2 w zimie, bo po to auto jest - szczególnie od osoby która ma tutaj w wątku ponad 150 stron, auto jest w projektach, i nawet tego że jego golf jest w świetnym stanie. Jeśli jest, chwała mu, niech zima tego nie niszczy...

PS.
Ci wszyscy co stare meśki popiaskowali i odrestaurowali to też idioci bo w zimie nie jeżdżą???? A mk2 to co? wół do zapierd... to niech jeździ w zimie?
Ostatnio zmieniony pt paź 21, 2011 09:30 przez SZOPENN, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Golf drugi 1,6GTD-Zielony Bandzior Michała/130PS

Post autor: t0mal » pt paź 21, 2011 09:08

SZOPENN
Obrazek



Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

Golf drugi 1,6GTD-Zielony Bandzior Michała/130PS

Post autor: piori » pt paź 21, 2011 09:34

t0mal pisze:Może daj kolektor z LT turbo i obetnij kanały ze skrajnych cylindrów, mierzyłeś, czy podpasuje?
Podsuwałem już ten pomysł parę stron wcześniej, ale:
Michał_1977 pisze:piori ten kolektor nie podszedłby ponieważ między środkowymi baniakami ma za duży odstęp :bajer:
Więc trzeba rzeźbić w g*****, ja osobiście jestem sceptycznie nastawiony do tej turbiny w tym silniku, ale jak już Michale masz ją na stanie to nie ma nic do stracenia. A tak w ogóle to gabarytowo dużo większe toto od "zwykłej" T3? Zmieści się bezproblemowo pomiędzy silnikiem a ścianą grodziową?



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14205
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Golf drugi 1,6GTD-Zielony Bandzior Michała/130PS

Post autor: Michał_1977 » pt paź 21, 2011 10:40

SZOPENN, jeżeli poczułeś się urażony,to sorry,nie chciałem tego,ale nie rozumiem tego lakierowania elementów z przelotkami...
Tutaj masz stronę gdzie są fotki polakierowanych elementów http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... &start=938" onclick="window.open(this.href);return false;
A tutaj klapa-golas Obrazek
SZOPENN pisze:Jak robiłeś podwozie - też wiesz.. fakt.. do auta do jazdy w zimie starczy.
Wyczyszczone solidnie z rdzy i potraktowane R-STOP'em z APP,później antykorozyjną na alkoholu-Corizon.
SZOPENN pisze: Powiedz takie bzdury tym co robią troszkę bardziej zabytkowe auta i zarazem droższe od mk2
Owszem robią,ale piaskują,później kąpią,a jeśli nie kąpią,to wiesz...widzisz tylko po części robotę,a po paru latach już ich nie widujesz,więc nie wiesz co się z nimi dzieje...może śmigają co chwilę do lakiernika :grin:

:spam: więc już wystarczy :bajer:
t0mal pisze:Jak tam Michale prace przy silniku? Zasadzasz te turbo z LT?
t0mal, dałem rysunek techniczny ślusarzowi,żeby zrobił flanszę.Co do kolektora od LT,hmm,nie wiem...
piori pisze:A tak w ogóle to gabarytowo dużo większe toto od "zwykłej" T3?
Może ciut większa,ale wejdzie.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze auta - Projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości