MKIV Variant - truckman

Moderator: G0 Karcio

miskieusz
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7799
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:42
Lokalizacja: DW

MKIV Variant by truckman

Post autor: miskieusz » wt paź 04, 2011 09:25

Fajnie, że furka zostaje! :bigok:
Co do kwestii zagłówków, to ja mam środkowy płaski w borze, ale chyba były ze trzy rodzaje razem: pełne całe, z dziurką w środku, no i mały środkowy ;)



Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

MKIV Variant by truckman

Post autor: truckman » sob paź 15, 2011 20:33

Dzisiaj były wymiany:

- olej MOTUL
- filtr oleju, paliwa, kabinowy i powietrza MANN
- nowy korek oleju bo stary troszkę w dupę dostał :satan:


Przed wymianą oleju użyłem engine cleaner z MOTULa.


Obrazek

Awatar użytkownika
kalbi_vw
silver
silver
Posty: 912
Rejestracja: pn gru 13, 2010 21:50
Lokalizacja: Kozienice

MKIV Variant by truckman

Post autor: kalbi_vw » sob paź 15, 2011 21:24

Też mnie czekają wymiany. Co do autka to działaj jak napisałeś bez ciśnienia i pośpiechu było dobrze i pewnie będzie dalej :-)


Moje auto: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p= ... #p4524290/" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Awatar użytkownika
ŻuReK
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 749
Rejestracja: sob sty 13, 2007 13:03
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

MKIV Variant by truckman

Post autor: ŻuReK » ndz paź 16, 2011 00:54

Działaj panie, działaj :bigok:

Planujesz coś ciekawego wewnątrz ??


www.PETROV.pl - NOWE CZĘŚCI SAMOCHODOWE !!
karoseria, oświetlenie, mechanika, termika, tuning

www.DYWANIKIdlaAUTA.pl - najlepsza oferta dywaników !!
welurowe, gumowe, korytkowe, wkłady bagażnika

Obrazek
2012: VAG Nysa | VAG Inwazja | DynóVWka | DUB IT | Tuning Zraz | The Best Of | V TZT
2013: IRS | Worthersee | DynóVWka | Race1sm | DUB IT | TSB | VAG Inwazja | VI TZT
2014: Worthersee | DynóVWka | Race1sm | DUB IT | TSB | VAG Inwazja

Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

MKIV Variant by truckman

Post autor: truckman » ndz paź 16, 2011 08:59

raczej nic ciekawego nie będzie. tym bardziej ze na pewno do lata kilka takich variantów powstanie. Myślę nawet będzie bardzo podobne do twojego choćby z uwagi na gałkę biegów ale nie będzie to priorytet. Jest kilka planów dość drogich więc będę robił powoli :) cała wizja na auto już jest i mam ambitny plan ja zrealizować ale kiedy to nie wiem może nawet za 2 lata nie będzie gotowy ale sprzedaż mi przeszła. Najwyżej kiedyś kupie sobie drugie autko :)


Obrazek

Awatar użytkownika
Dominik2566
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: ndz kwie 24, 2011 11:37
Lokalizacja: Tychy

MKIV Variant by truckman

Post autor: Dominik2566 » ndz paź 16, 2011 10:34

Tak jak wy robicie te Varianty tzn Ty, ShowTime i Żurek to coraz bardziej jestem za tym żeby mój następny golf był w kombi :)



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

MKIV Variant by truckman

Post autor: Shmatan » ndz paź 16, 2011 20:04

truckman pisze:engine cleaner z MOTULa
jak wrażenia ;]? nie leje nigdzie ;)? chciałem to zalać ale ciągle się troche boje



Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

MKIV Variant by truckman

Post autor: truckman » pn paź 17, 2011 00:19

jak wrażenia ;]? nie leje nigdzie ;)? chciałem to zalać ale ciągle się troche boje
Jak dla mnie żadna różnica, ale u kumpla w V GTI było tak, że po zalaniu olej był czarny jak w dieslu, a przed taki brunatny, więc coś tam oczyszcza bardziej ten osad. Raz wlałem i wystarczy, raczej przy następnej wymianie tego nie kupię, bo aż tak czyścić chyba nie ma co tego silnika :helm:

Także ogólnie warto wlać, bo nic się nie zepsuje, a na pewno więcej starego oleju zejdzie :bigok:

Tak jak wy robicie te Varianty tzn Ty, ShowTime i Żurek to coraz bardziej jestem za tym żeby mój następny golf był w kombi :)
Pomimo tego że auto nie jest na sprzedaż, napiszę to raz jeszcze. Wszystko ma swoją cenę, jak położysz odpowiednią kwotę to każdy z w/w sprzeda ci autko :bajer:


Obrazek

Awatar użytkownika
Dominik2566
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: ndz kwie 24, 2011 11:37
Lokalizacja: Tychy

Re: MKIV Variant by truckman

Post autor: Dominik2566 » pn paź 17, 2011 08:23

Z kolorów Variantów to mi się podobają srebrne, granatowe, bordowe i czarne :) a ja od was nie chce kupować modernizujcie je dalej :) Ja zrobię po swojemu :D



Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

MKIV Variant by truckman

Post autor: truckman » śr paź 19, 2011 14:24

Nowości...

- na zimę auto zamiast na 17` stanie na stalówce z zeszłego roku, po prostu doszedłem do wniosku że nie ma co wydawać kasy na nowe opony skoro auto będzie więcej stało jak jeździło.



Przegląd mam 25`tego czyli za 6 dni :helm:

1) wczoraj razem z sagano88 pojechaliśmy na myjnię, myłem auto i coś dużo smaru miałem na feldze( smar na feldze, wtf ?) chwila namysłu i wstępna diagnoza, uszkodzona osłona przegubu. Powrót do domu na spokojnie, przegubów nie słychac, wjchałem na krawężnik i okazało się że poszły obie osłony z lewej strony... Przeguby powinny być ok, więc wymienię tylko osłony i powinno być ok. Nazwijmy to ceną jazdy na glebie

2) Po wymianie oleju nie powinno już nic kapać z korka, okazało się że dalej kapie, a miska cała, więc nie mam pojęcia jakim cudem leci, pomysł jest aby założyć plastikową osłonę na czas przeglądu, teraz nie będę zlewał oleju żeby kupić nową miskę skoro jest nowo wlany)

Także w skrócie, nie dam rady ogarnąć auta do przeglądu, a bez nie będę latał bo w razie czego moje OC i AC nie obowiązuje

poza tym jest trochę komplikacji:

3) Do tego nie mam czasu ogarnąć podgrzewania foteli( zrobienie i podłączenie wiązki) i jeszcze przestała mi grzać lewa mata od lusterka.



Także plan działań jest teraz taki, że auto stoi w garażu, trochę mi to nie na rękę, ale tak będzie najłatwiej całość ogarnąć. Także będzie lekka demolka wnętrza, tylko muszę z kumplem ogarnąć transport wymontowanych rzeczy, bo wynajmuję miejsce w hali garażowej i prędzej czy później skórka by zniknęła, boczki raczej nie, ale lepiej dmuchać na zimne :los2:


Także czas na kompletowanie wypasów, rozkręcanie samochodu i mam nadzieję że coś fajnego z tego wyjdzie.


Obrazek

Awatar użytkownika
Chlopak1988
Forum Master
Forum Master
Posty: 1005
Rejestracja: ndz lis 22, 2009 16:18
Lokalizacja: PTU - PO
Kontakt:

MKIV Variant by truckman

Post autor: Chlopak1988 » śr paź 19, 2011 15:04

To działaj jak najszybciej, by pokazać wszystkim co z tego wyszło ;) jak coś, to mogę Ci osłonę plastikową pożyczyć na przegląd jeżeli nie masz :pub:


Moja czarnulka...
Obrazek

Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

MKIV Variant by truckman

Post autor: truckman » śr paź 19, 2011 15:19

Chlopak1988, mam, leży u kropka w garażu po tym jak pół uchwytu ułamałem, na trytytki się złączy i przegląd przejdzie, ale myślę że jak pojadę ogarnąć przeguby to usuniemy ten wyciek, na pewno gdzieś jest drobna nieszczelność na gwincie śruby( poprzednia była zagięta dość mocno) torchę druciarstwa i będzie ok :P


Obrazek

Awatar użytkownika
GeGi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 956
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 20:44
Lokalizacja: Poznań

MKIV Variant by truckman

Post autor: GeGi » śr paź 19, 2011 15:51

truckman, kiedy rozbierasz srodek? bo mialbym romans maly... :D


Obrazek
http://www.TuningShirts.pl - sklep z koszulkami tuningowymi !

Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

MKIV Variant by truckman

Post autor: truckman » śr paź 19, 2011 15:59

GeGi, spoko odezwę się.


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Zakończone projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości