Pomarańczowy trójkąt po instalacji tempomatu

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

maticzluchow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw wrz 08, 2011 18:08

Pomarańczowy trójkąt po instalacji tempomatu

Post autor: maticzluchow » sob paź 15, 2011 19:32

Koledzy witajcie
Posiadam VW BORA 1.9TDI 101km AXR zamontowałem tempomat wedle opisu z archiwum.Tempomat działa lecz na liczniku pojawiła świeci mi się cały czas kontrolka pomarańczowy trójkąt z wykrzyknikiem i w takim niepełnym kółku. Wszystko robiłem na odłączonym akumulatorze . Odpalałem auto bez podłączonego mechanizmu wycieraczek, reszta była podłączona. Pomocy jutro jadę w trasę i aż strach.
Proszę o poradę.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Pomarańczowy trójkąt po instalacji tempomatu

Post autor: grg474 » sob paź 15, 2011 19:36

maticzluchow pisze:Tempomat działa lecz na liczniku pojawiła świeci mi się cały czas kontrolka pomarańczowy trójkąt z wykrzyknikiem i w takim niepełnym kółku.
może ESP? skręć na włączonym silniku kierownicę max w lewo , potem max wprawo potem wyprostuj i spróbuj przejechać minimum 20 metrów prosto z prędkością poniżej 20km/h - może czujnik ci się zaadaptuje


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
golfer_1984
VW Baron
VW Baron
Posty: 3387
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 12:43
Lokalizacja: PODKARPACIE
Kontakt:

Pomarańczowy trójkąt po instalacji tempomatu

Post autor: golfer_1984 » sob paź 15, 2011 19:48

Problem z ASR lub ESP, może jakiś czujnik padł, trzeba podpiąć pod komputer



maticzluchow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw wrz 08, 2011 18:08

Pomarańczowy trójkąt po instalacji tempomatu

Post autor: maticzluchow » sob paź 15, 2011 19:59

Przed montażem było wszystko ok. Opcja po odpaleniu auta Max lewo potem Prawo i do środka i na wprost i poniżej 20km/h przez ok 40m nie pomogło.



maticzluchow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw wrz 08, 2011 18:08

Pomarańczowy trójkąt po instalacji tempomatu

Post autor: maticzluchow » sob paź 15, 2011 22:48

koledzy podpiełem VAG
Błąd
00778-Czujnik kąta sterowania – G85 (uszkodzony/lub złe położenie taśmy kier.)

Skasowałem błąd i znów się zapaliło
Zgasiłem auto - włączyłem auto - odpaliłem vag - skasowałem błąd - wyłączyłem auto - włączyłem auto -(nic nie świeci przejechałem się kawałek nic nie świeci - włącz i wyłącz ESP kontrolka załącza się i wyłącza się prawidłowo.Wiec chyba się udało? Jutro się okaże dziś idę spać pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Pomarańczowy trójkąt po instalacji tempomatu

Post autor: Qto » ndz paź 16, 2011 02:29

jak się znowu zapali to kierownica w dół i sprawdź czy nie przekręciłeś czasami taśmy o jeden obrót...no i ewentualna kalibracja czujnika



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Pomarańczowy trójkąt po instalacji tempomatu

Post autor: grg474 » ndz paź 16, 2011 15:35

maticzluchow pisze:Opcja po odpaleniu auta Max lewo potem Prawo i do środka i na wprost i poniżej 20km/h przez ok 40m nie pomogło.
i do tego
maticzluchow pisze:00778-Czujnik kąta sterowania – G85 (uszkodzony/lub złe położenie taśmy kier.)
czyli jednak mam rację - spróbuj skoro masz vag zrobić adaptację czujnika skrętu kierownicy (skoro kręcenie kierą nie pomaga to włącz vagiem adaptację a potem wykonaj zgodnie z poleceniami)


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

maticzluchow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw wrz 08, 2011 18:08

Pomarańczowy trójkąt po instalacji tempomatu

Post autor: maticzluchow » ndz paź 16, 2011 20:06

Kontrolka znów się zapaliła spróbuję opcji pisanej grg474 .
Czy dobrze rozumiem podłączam vag uruchamiam auto klikam adaptacja kręcę lewo potem prawo i na środek ruszam ok 30m nie więcej niz 20km/h ? Znalazłem takie coś http://www.ross-tech.com/vag-com/cars/s ... angle.html



maticzluchow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw wrz 08, 2011 18:08

Pomarańczowy trójkąt po instalacji tempomatu

Post autor: maticzluchow » ndz paź 16, 2011 22:11

Koledzy a więc błąd który mi się pojawia to 778- Czujnik kąta skrętu-G85 Brak osprzętu /nie związany ze sprzętem - Błąd Sporadyczny oraz 778- Czujnik kąta skrętu-G85-Zwarcie do innego wyjścia Z czego ten ostatni błąd pojawia się zawsze. Adaptacja nie pomogła. Doszedłem do tego iż po skasowaniu błędu jadąc autem max w lewo jest ok błąd (kontrolka) załącza się przy ostrym skręcie w prawo ok 2 obrotów kierownicy. spoglądałem na kierownice z tyłu i wszystko się kręci prawidłowo.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Pomarańczowy trójkąt po instalacji tempomatu

Post autor: grg474 » pn paź 17, 2011 18:43

czyli co? przekręciłeś taśmę za bardzo w prawo? za dużo obrotów - to zdejmij kierę i obróć taśmę ze dwa razy w lewo


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Pomarańczowy trójkąt po instalacji tempomatu

Post autor: Qto » pn paź 17, 2011 19:38

grg474 pisze:czyli co? przekręciłeś taśmę za bardzo w prawo? za dużo obrotów
pisałem wczoraj na gadu żeby zdjął kierę i sprawdził czy taśma jest dobrze założona...ale chyba się tego nie dowiemy:
maticzluchow pisze:spoglądałem na kierownice z tyłu i wszystko się kręci prawidłowo
:panna:



maticzluchow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw wrz 08, 2011 18:08

Pomarańczowy trójkąt po instalacji tempomatu

Post autor: maticzluchow » pn paź 17, 2011 19:50

A więc tak sprawa się ma.
Zdjąłem kierownice czujnik kręci się 4 razy 2 w lewo i 2 w prawo, taśma nie obraca się w koło. http://img14.allegroimg.pl/photos/orygi ... 1850148509 <- takowy czujnik ustawione koła na wprost te dwa wystające bolczyki są poziomo i wchodzą w otwory w kierownicy, kierownica trójramienna złącze poduszki u góry. Te bolczyki wchodzą w kierownice w dopasowane otwory, na kierownicy jest bity znacznik i na czpieniu kolumny, spasowane na znacznikach. Wychodzi na to iż złożone było ok.prubowałem zrobić coś takiego .

1.Skręć na włączonym silniku kierownicę max w lewo , potem max wprawo potem wyprostuj i spróbuj przejechać minimum 20 metrów prosto z prędkością poniżej 20km/h
2.Procedure for performing the zero position calibration for the Steering Angle Sensor (G85) on VW Golf, GTI, Jetta, and Audi TT:
[Select]
[03 - ABS Brakes]
[Login - 11]
Enter 40168
[Do It!]

Teraz wyskakuje VAG PL - błąd 00778-Czujnik kąta sterowania – G85 uszkodzony
i czasami nie zawsze 778- Czujnik kąta skrętu-G85 Brak osprzętu /nie związany ze sprzętem - Błąd Sporadyczny.
A w VAG 4.09 nie pl też błąd 778 i na końcu pisze cos adaptation
Normalnie sam nie wiem. Odłączałem tempomat choć działa prawidłowo i bez zmian.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Pomarańczowy trójkąt po instalacji tempomatu

Post autor: Qto » pn paź 17, 2011 19:53

maticzluchow pisze: czujnik kręci się 4 razy 2 w lewo i 2 w prawo
4 razy 2 = 8... :kac:

Może po prostu ukręciłeś już tą taśmę ??



maticzluchow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw wrz 08, 2011 18:08

Pomarańczowy trójkąt po instalacji tempomatu

Post autor: maticzluchow » wt paź 18, 2011 22:37

Koledzy. Udało się, Dzięki koledze cych79 z forum elektroda który dokładnie krok po kroku telefonicznie pokierował co i jak się z czym ma, udało się odnieść wielki sukces. Dobrze mi doradzaliście tyle że ja nigdy nie miałem do czynienia z obsługą vag i ciężko mi było zajarzyć niektóre opcje. mimo to mieliście sporo racji za co także dziękuję. Jeśli będę mógł pomóc osobie z tym problemem to proszę o kontakt adam@komnet.com.pl lub gg 573856.
Pozdrawiam
Adam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości