Jak wyłączyć zamykanie centralnego po przekroczeniu 20 km/h

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

adam aa22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pt lis 17, 2006 13:40
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Jak wyłączyć zamykanie centralnego po przekroczeniu 20 km/h

Post autor: adam aa22 » pt paź 14, 2011 19:20

Witam!
Szukałem na necie informacji na temat uruchamiania i wyłączania różnych funkcji modułu komfortu za pomocą wag com ale niestety nie znalazłem jednoznacznego rozwiązania mojego problemu. Auto to seat ibiza 1.9 SDI rok 2003.
Po przekroczeniu prędkości ok 20 km/h automatycznie zamyka się centralny.
Posiadam od nie dawna WAG coma 311.2 i chciałbym koniecznie to wyłączyć.
Poza tym żeby otworzyć wszystkie drzwi i bagażnik pilotem który jest w kluczyku trzeba szybko nacisnąć dwa razy otwartą kłódkę. Jeśli nacisnę raz otworzą się tylko drzwi kierowcy. Żona nie może się do tego przyzwyczaić dlatego chcę to jej wyłączyć.
Będę bardzo wdzięczny za instrukcję krok po kroku co zrobić aby wszystkie drzwi otwierały się po jednym naciśnięciu, i żeby nie domykało się po przekroczeniu prędkości 20 km/h.
Posługuje się wag comem od nie dawna i nie mam jeszcze doświadczenia w jego obsłudze. Dodatkową trudnością jest dla mnie angielska wersja. Nie instalowałem polskiego waga bo słyszałem że jest on bardzo "okrojony"



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Jak wyłączyć zamykanie centralnego po przekroczeniu 20 km/h

Post autor: Paweł Marek » pt paź 14, 2011 19:23

zdaje się masz dokładany sterownik alarmu z pilotem i wówczas nie z vagiem podchodź, tylko sprawdź markę alarmu i poszukaj do niego instrukcji


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

adam aa22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pt lis 17, 2006 13:40
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Jak wyłączyć zamykanie centralnego po przekroczeniu 20 km/h

Post autor: adam aa22 » pt paź 14, 2011 19:36

Auto nie posiada żadnego alarmu na 100% i można to wyłączyć za pomocą waga. Znalazłem pewne instrukcje ale trudno mi je zastosować w moim angielsko- języcznym wagu.



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Jak wyłączyć zamykanie centralnego po przekroczeniu 20 km/h

Post autor: norek111 » sob paź 15, 2011 08:12

nawet nie potrafisz poprawnie nazwać program diagnostyczny a chcesz na nim pracować,życzę powodzenia
zainstaluj sobie wersje PL bo narobisz sobie biedy


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Jak wyłączyć zamykanie centralnego po przekroczeniu 20 km/h

Post autor: grg474 » sob paź 15, 2011 15:25

zacznijmy od samoczynne zamykanie- musisz wejść w 46 - komfort a następnie w 10 - adaptację a potem kanał 03 - zmień wartość z 1 na 0 i zatwierdź
otwieranie pilotem jednokrotnym naciśnięciem - - wchodzisz w 46 komfort - po wejściu będziesz miał widoczny numer komfortu a poniżej kodowanie - nie mam szklanej kuli więc tylko powiem że musisz zmienić kodowanie poprzez od istniejącej liczny dodać 1 - np zamiast 04096 zrób 04097


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

adam aa22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pt lis 17, 2006 13:40
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Jak wyłączyć zamykanie centralnego po przekroczeniu 20 km/h

Post autor: adam aa22 » ndz paź 16, 2011 12:37

nawet nie potrafisz poprawnie nazwać program diagnostyczny a chcesz na nim pracować,życzę powodzenia
zainstaluj sobie wersje PL bo narobisz sobie biedy
Czepianie się literówek nic nie wnosi do tego tematu więc daruj sobie takie uwagi...
Każdy z nas kiedyś czegoś się uczył, a forum jest właśnie od tego żeby dzielić się wiedza i doświadczeniami.
Jeśli nie masz ochoty pomóc to nie spamuj.
zacznijmy od samoczynne zamykanie- musisz wejść w 46 - komfort a następnie w 10 - adaptację a potem kanał 03 - zmień wartość z 1 na 0 i zatwierdź
otwieranie pilotem jednokrotnym naciśnięciem - - wchodzisz w 46 komfort - po wejściu będziesz miał widoczny numer komfortu a poniżej kodowanie - nie mam szklanej kuli więc tylko powiem że musisz zmienić kodowanie poprzez od istniejącej liczny dodać 1 - np zamiast 04096 zrób 04097
dzięki kolego za instrukcje :pub:
jak sprawdzę czy zadziałało dam znać



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości