Montaz haka

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

_Michał_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn cze 29, 2009 00:22

Montaz haka

Post autor: _Michał_ » śr maja 18, 2011 18:23

Czesc chłopaki! chce zamontować hak u siebie, będzie używany bardzo rzadko ale potrzebuję. Myślicie, że wystarczy takie coś? http://allegro.pl/hak-holowniczy-vw-gol ... 88588.html" onclick="window.open(this.href);return false; piszę, że ma tylko jakiś certyfikat, normalnie to zarejestruje? czy lepiej to http://allegro.pl/hak-nowy-holowniczy-v ... 63946.html" onclick="window.open(this.href);return false; z tą homologacją? Przeszukałem forum i sam montaż widzę nie jest trudny, ale jak podłączyć później to gniazdko ?w lampach widzę, że są wyjścia ale jak to podłączyć? mógłby mi ktoś łopatologicznie to wytłumaczyć? bo nie wiem czy tylko pod wybrane styki konektorami z tego przewodu co idzie od gniazda czy jest jakieś osobne wejście na jedną złączkę ? Pozdrawiam.



red_devil25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1065
Rejestracja: wt paź 21, 2008 18:18
Lokalizacja: SRC

Re: Montaz haka

Post autor: red_devil25 » śr maja 18, 2011 19:28

kupilbym ten z homologacja ,potem musialbys w dowod go wbic.Ja przynajmniej mam wbity do dowodu hak


Był Golf mk3 1.6 & 1.8...jest Passat B5FL 2.0AZM

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Montaz haka

Post autor: Qto » śr maja 18, 2011 21:20

_Michał_ pisze: ale jak podłączyć później to gniazdko ?
zdaje się że tu jest wsio czego potrzebujesz http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=112751" onclick="window.open(this.href);return false;



_Michał_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn cze 29, 2009 00:22

Montaz haka

Post autor: _Michał_ » sob maja 21, 2011 10:22

Niby jest ale paru rzeczy nie rozumiem, na tym pierwszym zdjęciu gdzie jest przedstawiony cały przewód, idzie czarny kabel od wtyczki do przyczepki i sie rozchodzi na lewą i prawą lampę, ale czemu są po 2 wtyczki z każdej strony( początkowo myślałem, że się wpina w 2 gniazda te co są z tyłu lampy, ale juz po następnych zdjęciach widze, ze nie) Na tym drugim zdj. jest oryginaly przewód, który ma dwie wtyczki, u mnie jest jedna, czyli rozumiem, że trzeba dorobić drugą?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Montaz haka

Post autor: grg474 » ndz maja 22, 2011 00:02

_Michał_ pisze:ale czemu są po 2 wtyczki z każdej strony
jedna męska druga żeńska - w żeńską wpinasz wtyczkę która oryginalnie idzie do lampy, a męską wiązki haka wpinasz do lampy


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

_Michał_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn cze 29, 2009 00:22

Montaz haka

Post autor: _Michał_ » ndz maja 22, 2011 13:38

Te wtyczki dostanę tylko w ASO czy normalnie w elektronicznym?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Montaz haka

Post autor: Qto » ndz maja 22, 2011 13:39

_Michał_ pisze:Te wtyczki dostanę tylko w ASO czy normalnie w elektronicznym?
ASO



wielorybek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:29
Lokalizacja: Łomżowrzód

Re: Montaz haka

Post autor: wielorybek » czw paź 13, 2011 14:42

Czy ktoś z was montował hak posiadając czujnik cofania?
Chodzi mi o ewentualne kłopoty związane ze zdjęciem zderzaka. Czy są jakieś połączenia na przewodach pozwalające bezproblemowo zdemontować zderzak? (jeśli tak to gdzie) Czy zrobiony jest zapas przewodów, który pozwala na położenie zderzaka na ziemi i montaż haka. Czy jest jakieś inne rozwiązanie?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 30 gości