Pytanie o poprawne złożenie zamka drzwi

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

valsary
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr paź 05, 2011 15:17
Lokalizacja: Gliwice

Pytanie o poprawne złożenie zamka drzwi

Post autor: valsary » śr paź 05, 2011 16:00

Witam wszystkich forumowiczów, mam pytanie które już pojawiało się w Poradzie dot. mikrostyku (niestety bez odpowiedzi), mianowicie chodzi o pozycję brązowego trybiku/kółka względem ośki silnika i tego odśrodkowego trzpienia znajdującego się na tej ośce. Jak to ma być prawidłowo ustawione?

Druga sprawa.
Mój zamek jest identyczny jak ten na zdjęciu. http://i4.photobucket.com/albums/y146/I ... tches2.jpg
Tzn. ma dodatkowy mikrostyk, dźwignię i tę prowadnicę z plastiku pod ośką silnika. Wygooglałem że jest to związane z funkcją "deadlock". Niestety nie mam pojęcia jak to ma działać (konkretnie nie wiem co miałoby skłonić tę prowadnicę do skrajnego wychylenia i włączenia tego 4tego mikrostyku) i co za tym idzie nie jestem pewien czy dobrze składam ten zamek.
Znalazłem schemat działania tej funcji http://www.turbo-diesel.pl/galerie/22.jpg ale niestety nie wyjaśnił mi on samej zasady działania tej "wychylnej" plastikowej prowadnicy.

Jeśli znajdzie się ktoś, kto mi to w paru słowach rozjaśni te dwa problemy - z góry serdecznie dziękuję!



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Pytanie o poprawne złożenie zamka drzwi

Post autor: guziolek » czw paź 06, 2011 18:08

Kilka zamków rozebrałem i wszystkie składałem na "pałę" i działały jak należy, więc albo mam dużo szczęścia, co akurat jest mało pradopodobne, albo to obojętne jak się złoży :grin:



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Re: Pytanie o poprawne złożenie zamka drzwi

Post autor: Waqa » pt paź 07, 2011 10:13

guziolek pisze:Kilka zamków rozebrałem i wszystkie składałem na "pałę" i działały jak należy, więc albo mam dużo szczęścia, co akurat jest mało pradopodobne, albo to obojętne jak się złoży :grin:
w sumie to chyba nie idzie tego złożyć źle, ważne żeby wszystkie elementy zamka były na swoim miejscu. Co do deadlocka to powiem Ci, ze tez się zastanawiałem jak to ustrojstwo działa i co powoduje ze ta zapadka uruchamia mikro. Niestety bez skutecznie. Wygląda na to, ze jest to jakaś tajemnica VW :chytry: :chytry:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości