Wyrzuca płyn przez zbiorniczek bez gotowania

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tomogolf2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1172
Rejestracja: wt maja 30, 2006 07:12
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Wyrzuca płyn przez zbiorniczek bez gotowania

Post autor: tomogolf2 » wt paź 04, 2011 09:41

kurde mam ciekawy problem z autem, wyrzuca mi plyn na zewnatrz przez zbirniczek przy normalnych temepraturach roboczych, zmienilem chlodnice na wieksza nieco pomoglo, trzyma nizsza temperature, ale nawet jezdzac spokojnie potrafi wylac płyn na zewntarz,plyn sie nie gotuje!! ale robi sie dosc duze cisnienie w ukladzie, wymienialem korek bo myslalem ze on moze byc winowajca ale dalej to samo, pompa wody jest z metalowym wirnikiem wiec malo prawdopodobne zeby sie popsula, wymienialem nawet te metalowa rurke co odzie od pompy do nagrzewnicy z mysla ze moze gdzies zator sie zrobil ale tez nie pomoglo, lalem odkamieniacze, ocet i dalej nic, przejade 100-150km i litr plynu ubywa ze zbiorniczka, to nie uszczelka bo nowa i planowana głowica... czyzby blok silnika mial mikropekniecie????


Moj Fire & Ice TDI

KUPIE TYLNA ŁAPE SILNIKA SYNCRO MK3 PASSAT B4!!

Awatar użytkownika
Maślak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pn lip 24, 2006 15:18
Lokalizacja: Szczecin

Wyrzuca płyn przez zbiorniczek bez gotowania

Post autor: Maślak » wt paź 04, 2011 10:49

jest taki przyrząd do sprawdzenia zawartości dwutlenku węgla, musiałbyś tym sprawdzic i wtedy bedziesz wiedział czy to od spalin wyrzuca czy nie, a może z uszczelką coś nie tak jest? ja miałem taki przypadek że trafiłem na felerny egzemplarz metalowej tylko u mnie nie wyrzucało płynu tylko bąbelkowało w zbiorniczku.



Awatar użytkownika
tomogolf2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1172
Rejestracja: wt maja 30, 2006 07:12
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Wyrzuca płyn przez zbiorniczek bez gotowania

Post autor: tomogolf2 » wt paź 04, 2011 13:07

Maślak pisze:trafiłem na felerny egzemplarz metalowej
od wymiany silnika to 3 uszczleki byly wymieniane, 1 bo myslalem ze wydmychalo bo wlasnie byl ten objaw, 2 bo pekla głowica od nadmiaru cisnienia w ukladzie chlodzenia i teraz jest 3 i dalej to samo.


Moj Fire & Ice TDI

KUPIE TYLNA ŁAPE SILNIKA SYNCRO MK3 PASSAT B4!!

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Wyrzuca płyn przez zbiorniczek bez gotowania

Post autor: t0mal » czw paź 06, 2011 22:40

Jeśli kompresja przedostaje się do układu chłodzenia to prosta sprawa - powietrze zawsze zbiera się w najwyższym punkcie, czyli w nagrzewnicy, czego efektem ubocznym jest brak ogrzewania.
Próbowałeś wywalić termostat?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 135 gości