Halogeny które lepsze?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

romanek11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: śr paź 07, 2009 17:08
Lokalizacja: słupsk
Kontakt:

Halogeny które lepsze?

Post autor: romanek11 » śr paź 05, 2011 14:04

Chciałem sie zorientować które halogeny będą lepiej świecić z soczewką czy bez, oraz jaka jest różnica między podróbką a orginałem bo z tego co zaobserwowałem to chyba tylko ceną sie róznią :chytry: . sprawa wygląda tak: w moim aucie jeden halogen jest stary, spiaskowany a drugi nowy i niezbyt ciekawie to wygląda chce to zmnienic i pod uwage biore kupno kpl. z soczewkami i nie wiem czy ma to sens. jeśli ma ktos jakieś doświadczenie prosze o porade.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Halogeny które lepsze?

Post autor: skaktus » śr paź 05, 2011 14:30

Halogen z lustrem - świeci nieco mocniej, ale gdybyś chciał do niego włożyć xenon to zapomnij. Czasem te z lustrem świecą bardziej na ulicę i mocno oślepiają na mokrej nawierzchni światłem odbitym.

Halogeny soczewkowe - da siędo nich włożyć xenony, mają idealnie ostrą linię odcięcia.

Różnica pomiędzy ori a zamiennikiem - często w jakości wykonania, użytych plastików itp. Jeśli różnica cen niewielka to bierz ori.



romanek11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: śr paź 07, 2009 17:08
Lokalizacja: słupsk
Kontakt:

Halogeny które lepsze?

Post autor: romanek11 » śr paź 05, 2011 14:46

skaktus, czyli uważasz ze soczewka bedzie lepiej świecić :hmm: co do cen to zaobserwowałem ze nówki soczewki chodzą po 70-90zł a używka 80-200 i czasami jest tak spiaskowana ze darmo bym jej nie chciał :jezor: wiec chyba kupowanie orginału za taką kase mija sie z celem. Xenonu raczej nie chce wkładać, przynajmniej na razie. Może ktoś sie jeszcze wypowie, może ktos akurat przerabiał ten temat?



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Halogeny które lepsze?

Post autor: skaktus » śr paź 05, 2011 18:54

Na reflektorze soczewkowym są większe straty światła z tego powodu że światło przebywa dłuższą drogę - lustro - soczewka - klosz natomiast bez soczewki masz lustro - klosz. Co wybierzesz zależy od ciebie. Ja np mam używane w mk3 soczewkowe i nie mogę narzekać. Lustra wykonane z aluminium + napylane lustro. Teraz większość to plastik + napylane lustro. Ja bym brał soczewkowe i z czasem xenona do tego wrzucił tylko dlatego że ogólnie przeciwmgielne na żarówce za bardzo się nie sprawdzają - świecą dość blisko i to tyle.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości