Otwieranie szyb przez moduł zamka centralego

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kris11998877
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: pn lip 11, 2011 12:33
Lokalizacja: Przed Poznań, Pniewy i Szamotuły

Otwieranie szyb przez moduł zamka centralego

Post autor: kris11998877 » pt lip 29, 2011 18:13

Koledzy :cool:
Jako że centralny zamek miałem tylko z kluczyka, postanowiłem dokupić sterowanie. Kupiłem na Allegro moduł w cenie ok 60zł. Wpiąłem się w kable od centralnego, pierwsza próba, duszę przycisk, rygle się podnoszą a szyba zjeżdża na dół :? Ok no to teraz zamykam, rygle idą na dół, szyba jedzie do góry :? Nie panikuję, moduł można przecież przestawić czasowo na zworkach. Po wykonaniu tej czynności problem pozostał i tak ten sam :-(
Jeżeli ktoś zna rozwiązanie to będę wdzięczny :pub: gdy zdradzi co robić :D
Pozdrawiam :bajer:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=424496" onclick="window.open(this.href);return false; Nawijam o cudach i ciekawostkach, mam wodę w kolanach i cukier w kostkach ;]

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Otwieranie szyb przez moduł zamka centralego

Post autor: skaktus » pt lip 29, 2011 18:46

Pierwsze - pokazujesz instrukcję do sterownika

Dwa - piszesz co i gdzie podłączyłeś

Trzy - inaczej nie zgadniemy



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Otwieranie szyb przez moduł zamka centralego

Post autor: Paweł Marek » sob lip 30, 2011 18:27

kris11998877, będzie szła w dół kawałek nawet jak ustawisz na najkrótszy impuls otwierania i nic tym innego nie możesz zrobić tylko nie baw się tym tak dużo. Chodzi o to że jeśli poczekasz minutę przed ponownym otwarciem (po wcześniejszym zamknięciu) to ten najkrótszy czyli 0.5 lub 1 s impuls otworzy tylko zamek, szyby już się nie ruszą. Czyli przy normalnym użytkowaniu nie będzie to uciążliwe a nawet pomocne bo zauważysz gdybyś przypadkowo odchodząc od auta po jego zamknięciu drugi raz nacisnął przycisk pilota w kieszeni i zostawił je otwarte. Taką automatykę już VW zafundował.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
kris11998877
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: pn lip 11, 2011 12:33
Lokalizacja: Przed Poznań, Pniewy i Szamotuły

Otwieranie szyb przez moduł zamka centralego

Post autor: kris11998877 » pn wrz 26, 2011 16:25

Przepraszam że tak długo nie pisałem. Szyby otwierają się zawsze (po wcześniejszym zamknięciu), guzik na pilocie wduszam dosłownie na 0,5s. Instrukcję wrzucę w tyg. wybrałem opcje sterowania + i tak się wpoiłem przy pompce pod kable od otwierania i zamykanie. Miernikiem sprawdziłem jak długo jest sygnał podawany, przy tej szybszej konfiguracji napięcia pojawia się faktycznie ok 0,7s a przy drugiej na ok 3s. Tak jak pisałem na obu jest :ass:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=424496" onclick="window.open(this.href);return false; Nawijam o cudach i ciekawostkach, mam wodę w kolanach i cukier w kostkach ;]

ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

Otwieranie szyb przez moduł zamka centralego

Post autor: ssarna1 » pn wrz 26, 2011 19:15

To chyba trzeba będzie jeszcze skrócić ten impuls. przy 0,7 i 3s szyby opuszczają się na taką samą wysokość?


MK3 ADZ->AGU

Awatar użytkownika
kris11998877
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: pn lip 11, 2011 12:33
Lokalizacja: Przed Poznań, Pniewy i Szamotuły

Otwieranie szyb przez moduł zamka centralego

Post autor: kris11998877 » pn wrz 26, 2011 20:24

Tak. Zatrzymują się jakieś 10 cm od końca. Ostatecznie myślę nad tym aby wsadzić siłownik elektryczny który pociągnie pneumatyczny przy otwieraniu i zamykanie, ale to naprawdę ostateczność :banghead:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=424496" onclick="window.open(this.href);return false; Nawijam o cudach i ciekawostkach, mam wodę w kolanach i cukier w kostkach ;]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Otwieranie szyb przez moduł zamka centralego

Post autor: Paweł Marek » pn wrz 26, 2011 22:21

Daj schemat i konkretnie oznacz co do czego podłączyłeś w zakresie sterowania zamkiem i szybami. Gdzieś jest błąd. Jak napisałem takie zachowanie szyb jest naturalne jeśli bawisz się raz za razem, po odczekaniu minuty problem ma się nie pojawić. Opcja jest taka że masz coś skichane z zasilaniem szyb w zakresie plus stały i plus po zapłonie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
kris11998877
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: pn lip 11, 2011 12:33
Lokalizacja: Przed Poznań, Pniewy i Szamotuły

Otwieranie szyb przez moduł zamka centralego

Post autor: kris11998877 » pn wrz 26, 2011 22:46

Ok w tyg. wrzucę co trzeba :-)


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=424496" onclick="window.open(this.href);return false; Nawijam o cudach i ciekawostkach, mam wodę w kolanach i cukier w kostkach ;]

Awatar użytkownika
kris11998877
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: pn lip 11, 2011 12:33
Lokalizacja: Przed Poznań, Pniewy i Szamotuły

Otwieranie szyb przez moduł zamka centralego

Post autor: kris11998877 » czw wrz 29, 2011 12:56

Oto schemat http://obrazki.elektroda.net/25_1265219756.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; :bajer:
Ja wybrałem sterowanie plusem i wpiąłem się przy pompie w przewody szary i zielony (na kostce 10 i 7), zasilanie na moduł idzie z centralki.
Będę wdzięczny za pomoc :okej:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=424496" onclick="window.open(this.href);return false; Nawijam o cudach i ciekawostkach, mam wodę w kolanach i cukier w kostkach ;]

Awatar użytkownika
brateq
VWholic ;D
VWholic ;D
Posty: 274
Rejestracja: pn paź 12, 2009 00:03
Lokalizacja: Warszawa

Otwieranie szyb przez moduł zamka centralego

Post autor: brateq » czw wrz 29, 2011 19:00

zasilanie na moduł idzie z centralki.
Moim zdaniem to nie jest najlepszy pomysł, rozumiem z centralki od zamków? Może właśnie dlatego wariuje i jednak dostaje dłuższy impuls.
Najpierw proponuję podłączyć się bezpośrednio do akumulatora ( powinien być bezpiecznik ).
W przewody możesz się wpiąć przy drzwiach kierowcy za okładziną, po lewej od bezpieczników, kolory takie same. Nie ma siły żeby nie działało.
Miernikiem sprawdziłem jak długo jest sygnał podawany, przy tej szybszej konfiguracji napięcia pojawia się faktycznie ok 0,7s a przy drugiej na ok 3s.
Napięcie na przewodach mierzyłeś na podłączonym module pod przewody od zamków czy na sucho? Obstawiam że na sucho :chytry:


3 Victorie, lewa, prawa jedna na górze, jeżdżę Volkswagen-em, to leży w mojej naturze =)
Golf 3 Red Devil By Me ;D

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Otwieranie szyb przez moduł zamka centralego

Post autor: Paweł Marek » czw wrz 29, 2011 21:08

kris11998877 pisze:zasilanie na moduł idzie z centralki
kolego tak nie dojdziemy, taki schemat sterowania centralem to ma prawie każdy alarm czy sterownik zamka . Wyjaśnij co oznacza to co zacytowałem, na jaki moduł z jakiej centralki.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
kris11998877
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: pn lip 11, 2011 12:33
Lokalizacja: Przed Poznań, Pniewy i Szamotuły

Re: Otwieranie szyb przez moduł zamka centralego

Post autor: kris11998877 » czw wrz 29, 2011 22:45

Przewodami zasilającymi moduł (sterujący zamkiem centralnym) wpiąłem się w przewody zasilające "pompkę" (dlaczego napisałem centralki :hmm: )
Napięcie na przewodach mierzyłeś na podłączonym module pod przewody od zamków czy na sucho? Obstawiam że na sucho :chytry:
Więcej już lepiej nie obstawiaj hehe :chytry: Wszystko było mierzone pod obciążeniem :grin:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=424496" onclick="window.open(this.href);return false; Nawijam o cudach i ciekawostkach, mam wodę w kolanach i cukier w kostkach ;]

Awatar użytkownika
brateq
VWholic ;D
VWholic ;D
Posty: 274
Rejestracja: pn paź 12, 2009 00:03
Lokalizacja: Warszawa

Otwieranie szyb przez moduł zamka centralego

Post autor: brateq » czw wrz 29, 2011 23:00

Proponuje podłączyć bezpośrednio pod aku, musi być jakieś źródło długiego impulsu na sterowniku zamków cudów nie ma. Co się dzieje po otwarciu samochodu z kluczyka i przytrzymania go dłużej, szyby też idą w dół od razu? Normalnym zachowaniem jest że po jakiejś sekundzie, dwóch szyby powinny zacząć się opuszczać. Identycznie rzecz ma się przy zamykaniu kluczykiem.


3 Victorie, lewa, prawa jedna na górze, jeżdżę Volkswagen-em, to leży w mojej naturze =)
Golf 3 Red Devil By Me ;D

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Otwieranie szyb przez moduł zamka centralego

Post autor: Paweł Marek » czw wrz 29, 2011 23:48

Ale kolego - daj schemat całości. Ja już ci napisałem że jak tuż po zamknięciu otwierasz to szyby muszą jechać w dół i pojadą tym dalej im dłuższy jest impuls, po odczekaniu chwilę zjawisko to już nie występuje, jeśli tak masz to nie mamy o czym pisać dalej bo napisałeś :
kris11998877 pisze:Szyby otwierają się zawsze (po wcześniejszym zamknięciu)
a tu chodzi o to czy otwierają się też po odczekaniu koło minuty po zamknięciu
napisz mi jeszcze jak masz oryginalny central skonfigurowany, chodzi mi o to czy jak otwierasz kluczykiem od kierowcy to central działa od razu czy dopiero po powtórnym ruszeniu kluczykiem


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości