Nadgorliwy wentylator chłodnicy.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
chabas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:31
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Nadgorliwy wentylator chłodnicy.

Post autor: chabas » śr wrz 21, 2011 18:36

Witam!
Mój samochód to MK3 z silnikiem AGG 2.0 8v z klimatyzacją. Jakoś w marcu miałem kolizję, do wymiany był m.in. pas przedni z chłodnicami. Kupiłem używany cały pas i sam go wymieniłem. Na początku miałem problemy z odpowietrzeniem, ale w końcu mi się udało i wszystko zaczęło działać niby poprawnie. Otóż od tej wymiany moje wentylatory zachowują się nadgorliwie. Na postoju jak silnik rozgrzeje się do 90 stopni co 5 minut włącza się wentylator. Ale najdziwniejsze jest to, że po przejechaniu paru kilometrów przyjeżdżam do domu, stawiam samochód pod blokiem i po jakichś 5 - 10 minutach od zgaszenia silnika załącza się wentylator i chodzi przez 15-20 minut. Wcześniej po prostu to olałem, ale teraz, gdy zaczęło to wykańczać akumulator chciałbym to naprawić. Spotkaliście się z czymś podobnym?? Jeśli tak to prosiłbym o pomoc i podpowiedź co to może być, co zrobić itp. Dzięki i Pozdrawiam!


www.vwteamkutno.pun.pl <-- zapraszam na forum kutnowskiej grupy VAG

lukasz.gtd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 00:08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Nadgorliwy wentylator chłodnicy.

Post autor: lukasz.gtd » śr wrz 21, 2011 19:24

A czujnik na chłodnicy sprawdzałeś?


Najlepszy układ to...Żona w domu, a kochanka w garażu..
(tylko dlaczego obie są tak drogie w utrzymaniu?)

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Nadgorliwy wentylator chłodnicy.

Post autor: Paweł Marek » śr wrz 21, 2011 22:59

jak się włączy wyjmij wtyczkę od włącznika w chłodnicy. pomoże - to on jest winien. Nie pomoże to uwalony jest układ sterujący wentylatorami, czyli sterownik pod zbiorniczkiem płynu chłodzącego albo któryś czujnik dodatkowy od klimy czy temperatury płynu albo zwarcie na kabelkach, Najprościej wówczas podmienić sterownik przez pożyczenie od kogoś czy na szrocie albo pełno ich jest na allegro, a nówka zamiennik kosztuje ok 50 zeta. Jeśli to nie pomoże szukasz dalej z tym że tu już konkretnie nie pomogę, u mnie w 2E jest dodatkowy czujnik przy głowicy jego uszkodzenie albo wypięcie kabelka dawało mi takie kłopoty. Sprawdź tez czy jak się włączy wentylator bez zapłonu to czy włączenie zapłonu go zatrzyma.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
chabas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:31
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Nadgorliwy wentylator chłodnicy.

Post autor: chabas » śr wrz 21, 2011 23:26

@Paweł Marek
Tak, właśnie zapomniałem napisać, że jak chodzi wentylator to włączenie zapłonu go zatrzymuje.


www.vwteamkutno.pun.pl <-- zapraszam na forum kutnowskiej grupy VAG

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Nadgorliwy wentylator chłodnicy.

Post autor: Paweł Marek » czw wrz 22, 2011 07:06

No to niestety chyba problem nie jest we włączniku chłodnicy. Ale mimo to od niego zacznij bo to najprostsza droga


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości