Sciąga na lewo podczas hamowania

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

szumi81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt wrz 13, 2011 15:28

Sciąga na lewo podczas hamowania

Post autor: szumi81 » pn wrz 19, 2011 14:04

Witam szanownych forumowiczów. Mam pytanie. Dlaczego podczas hamowania ciągnie kierownice w lewo?? Dzis kiedy jechałem i zmieniło sie swiatło musiałem ostrzej zahamować wydawało mi się, że hamuje tylko jedno koło i to tylko z przodu. Co się dzieje?? prosze o pomoc



Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

Sciąga na lewo podczas hamowania

Post autor: inż. Mk2_marcin » pn wrz 19, 2011 16:28

jest tu kilka rzeczy do sprawdzenia
-zbieżność
-stan tarcz i klocków hamulcowych
-stan ciśnienia w oponach
-stan amortyzatorów
-koła felgi krzywe?

zacznij od tych najprostszych rzeczy i napisz kiedy co robiłeś zmieniałeś w samochodzie, jasnowidzami nie jesteśmy. Pozdro!


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Sciąga na lewo podczas hamowania

Post autor: Johnatan » pn wrz 19, 2011 17:44

jeżeli masz szerokie koła 205 215 to jak wjedziesz z koleiny to auto bardzo mocno ściąga, szczególnie bez wspomagania. Zwróć na to uwage. Brak jednego hamulca też moze być powodem tylko nie wiem czemu, jechałem autem bez okładzin na jednym kole i jakoś szału ze ściąganiem nie było. :)


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Sciąga na lewo podczas hamowania

Post autor: jhosef » wt wrz 20, 2011 08:47

Zweryfikuj to na prostej, gładkiej drodze. Najpierw oczywiście uzupełnienie wiatru w oponach. Jeśli ściąga dalej to jedź na stację diagnostyczną. Za 10-20 zł zrobią porównanie siły hamowania kół i będziesz wiedział co go boli. Jeśli heble nie równo biorą to do przeglądu. Możesz tez mieć taki problem przez wywalone silentbloki w zawiasie.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Sciąga na lewo podczas hamowania

Post autor: marcin7x5 » wt wrz 20, 2011 14:17

szumi81 pisze:Witam szanownych forumowiczów. Mam pytanie. Dlaczego podczas hamowania ciągnie kierownice w lewo?? Dzis kiedy jechałem i zmieniło sie swiatło musiałem ostrzej zahamować wydawało mi się, że hamuje tylko jedno koło i to tylko z przodu. Co się dzieje?? prosze o pomoc
Dobrze ci się wydaje. Hamuje ci tylko jedno koło. Jeżeli ciągnie ci kierę w lewo tzn, że prawe koło nie hamuje. Sprawdź zacisk w tym kole. Najlepiej to go przeczyścic i zregenerowac. Prawdopodobnie zatarł sie tłoczek.



MaciU_
...
...
Posty: 87
Rejestracja: pt sie 27, 2010 22:00

Sciąga na lewo podczas hamowania

Post autor: MaciU_ » wt wrz 20, 2011 16:02

Sprawdź jeszcze czy masz odpowietrzone oba hamulce z przodu, czy zacisk dobrze "leży" oraz czy tłoczek nie zatarł się. Jeśli tak - kup dwa zestawy naprawcze i powymieniaj gumeczki w obu przednich kołach.


MaciU

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości