Wentylatory nie działają,wysoka temp

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

luuki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt wrz 13, 2011 19:54

Wentylatory nie działają,wysoka temp

Post autor: luuki » czw wrz 15, 2011 16:59

wentylator załacza sie przy ok 98 i zbija do ok 92



Awatar użytkownika
bikerxc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: pt lis 26, 2010 19:37

Re: Wentylatory nie działają,wysoka temp

Post autor: bikerxc » czw wrz 15, 2011 22:51

Witam. Wtopie się w temat. Przy jakiej temperaturze załącza się I i II bieg wentylatora? Bardziej można polegać na wskazaniach na podstawie wentylatorów czy zegarów bo umnie I bieg odpala przy 85 na blacie I nie wiem czy to błąd na zegarach czy na czujniku od wiatraków? I pytanko z innej beczki. Czy w upalny dzień przy depnięciu na autostradzie z gazem w podłogę do 180 (AAZ) może nagle wzrosnąć temp. do 100\105 stopni? Słaba chłodnica czy ten typ tak ma? Autko podkręcone na jakieś 90/95KM(jak jest chłodno :helm: ) bez IC-ka.



Awatar użytkownika
coleman
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: sob mar 29, 2008 13:31
Lokalizacja: warszawa / BS Suwałki

Wentylatory nie działają,wysoka temp

Post autor: coleman » pt wrz 16, 2011 18:12

a ja spytam z innej beczki,
mam golfa 2 1,6 tdic 80km wiatrak dwubiegowy, od niedawna zacząl mi znow sie grzac nie wiem , termostat wymieniony wszystko dziala , itd
stawiam teraz na ten wentylator ale:

czy pierwszy bieg dziala zawsze gdy silnik juz osiagnie temperaturę 90 stopni i utrzymuje silnik w niej ? czy odpala sie i gasnie
chodzi mi o normalne uzytkowanie żadne pałowanie na wysokich obrotach, czyli kiedy sie wlacza 1 bieg czy sie wlacza na stale czy tylko do zbicia temp?


moje bejbe http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=400916

boleK1315
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn lis 01, 2010 20:42
Lokalizacja: Wrocław

Wentylatory nie działają,wysoka temp

Post autor: boleK1315 » pt wrz 16, 2011 19:22

Pierwszy bieg załącza się w momencie osiągnięcia temperatury, np. 90 C i chłodzi do momentu zbicia tej temperatury.

Podłącz na krótko i zobacz czy działa wentylator. Jeżeli nie to sprawdź czujnik.



Awatar użytkownika
coleman
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: sob mar 29, 2008 13:31
Lokalizacja: warszawa / BS Suwałki

Wentylatory nie działają,wysoka temp

Post autor: coleman » pt wrz 16, 2011 22:16

hmmm no ale na krotko to czujnik nic nie ma do rzeczy chyba ;p
wiec jesli bedzie dzialal wentylator to wtedy sprawdzic czujnik musze chyba z mojego rozumowania ?


moje bejbe http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=400916

boleK1315
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn lis 01, 2010 20:42
Lokalizacja: Wrocław

Wentylatory nie działają,wysoka temp

Post autor: boleK1315 » pt wrz 16, 2011 22:24

Masz rację popełniłem błąd. Sprawdź wentylator na krótko. Jeżeli działa to zajmij się sprawdzaniem czujnika.



luuki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt wrz 13, 2011 19:54

Wentylatory nie działają,wysoka temp

Post autor: luuki » sob wrz 17, 2011 23:22

oryginalny termowyłacznik w volkswagenie kosztuje ponad 130zl aby go dokładnie zidentyfikowac jaki ma byc trzeba podać nie tylko typ silnika ale tez numer nadwozia



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Wentylatory nie działają,wysoka temp

Post autor: t0mal » sob wrz 17, 2011 23:53

topran :helm:

A tak na poważnie, zajrzyjcie do skody, u pepików oryginalne części są w cenach porównywalnych do najtańszych zamienników. Jeśli macie dostęp do hurtowni to AD polska wykupiło w pzdu części do skody i sprzedają je za grosze (np oryginalny tylny amor do octavii kosztuje 100zł, mogę załatwić jak coś)



Awatar użytkownika
coleman
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: sob mar 29, 2008 13:31
Lokalizacja: warszawa / BS Suwałki

Wentylatory nie działają,wysoka temp

Post autor: coleman » ndz wrz 18, 2011 18:32

z tego co ja rozumuje to pierwszy bieg wlacza sie przy okreslonej temp, potmem jesli wzrasta to wlacza sie drugi bieg i jak spada to analogicznie , nie ze 2 bieg sie wylacza do zera a powinien po 2 biegu wlaczyc sie pierwszy a potem dopiero wiatrak powinien stanac ?

u mnie wiatrak wlacza sie za pozno bo przy przedostatniej kresce wręcz zawsze wczesniej to bylo , jak to jest u was bo teraz nie mam mozliwosci sprawdzic ani wiatraka na krotko ani czujnika ani kabli czy nie popalone ;/


moje bejbe http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=400916

Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Wentylatory nie działają,wysoka temp

Post autor: ciachotdi » pn wrz 19, 2011 18:47

kolego miałem takie same mechanik dobrał złą uszczelke pod głowicą sory sprzedawca mu taką wcisnął i powiedział ze bedzie to ta
prawda była inna

a dymi ci na jasny kolor ????



Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

Wentylatory nie działają,wysoka temp

Post autor: kret077744 » pn wrz 19, 2011 19:18

mnie wiatrak wlacza sie za pozno bo przy przedostatniej kresce wręcz zawsze wczesniej to bylo
czujnik przy chłodnicy do sprawdzenia, raczej wymiany. U mnie też późno sie załączał wiec wymieniłem i teraz wcześnie załącza.
nie ze 2 bieg sie wylacza do zera a powinien po 2 biegu wlaczyc sie pierwszy a potem dopiero wiatrak powinien stanac
\

na drugim biegu już tak wystudzi chłodnicę że nie włączy sie pierwszy bieg. od razu z 2go biegu stanie. Bynajmniej u mnie tak jest.


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Marciano8719fe
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: sob lip 25, 2009 18:05
Lokalizacja: WZU

Re: Wentylatory nie działają,wysoka temp

Post autor: Marciano8719fe » pn wrz 19, 2011 19:20

coleman pisze:z tego co ja rozumuje to pierwszy bieg wlacza sie przy okreslonej temp, potmem jesli wzrasta to wlacza sie drugi bieg i jak spada to analogicznie , nie ze 2 bieg sie wylacza do zera a powinien po 2 biegu wlaczyc sie pierwszy a potem dopiero wiatrak powinien stanac ?

u mnie wiatrak wlacza sie za pozno bo przy przedostatniej kresce wręcz zawsze wczesniej to bylo , jak to jest u was bo teraz nie mam mozliwosci sprawdzic ani wiatraka na krotko ani czujnika ani kabli czy nie popalone ;/
Witam podpinam się pod temat. Wieć umnie przy butowaniu mam 1.9D też była łapana wysoka temp... Do tego woda mieszała się z Olejem w zbiorniczku... Pierwsze podejrzenia Pękniety blok silnika 2 majstrów... Trochę się załamałem ale dobra kupie drugi blok i oki bedzię jezdziłem tak co tydzeń zlewając wodę z olejem przez 3 miesiace ..Bo majster co zakładał mi uszczelkę nie zplanował głowicy powiedział że na oko oki i miał racje Układ sie wypłukał z syfu... Dostał Plyn chlondiczy nowy i nowy termostat WAHLER iwskaznik teraz pokazuje cos koło 80 a nie jak wtedy 70max.... Porzedni termostat otwierał się aby na pół gwizdka.... i wentylator roznie się zalaczał albo wcale.Po wymianie termo. do chodzi do 92 i włacza przy butowaniu też nic się nie dzieje.... :pub: Wymieniłem też czujnik wody.Pozdrawiam



luuki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt wrz 13, 2011 19:54

Wentylatory nie działają,wysoka temp

Post autor: luuki » wt wrz 20, 2011 13:32

Witam!
U mnie problem się częsciowo rozwiązał ten termostat Wahlera niby dobra firma a o kant dupy go potłuc. W goracej wodzie w teście się otwierał ale podczas jazdy nie zawsze, poprostu się zacinał. Sięgnąłem po oryginał i teraz jest oki tyle że natepny problem to zamiennik termowyłacznika wentylatora to samo raz działa raz nie, nówka sztuka ponad 130zl z VW także narazie przełaczam sobie wentylatory z deski rozdzielczej :D zarówno 1 jak i 2 bieg.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 129 gości