Pali na trzy cylindry

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

krzysku92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt wrz 13, 2011 14:27

Pali na trzy cylindry

Post autor: krzysku92 » wt wrz 13, 2011 14:31

Witam wszystkich. Mam Seata Ibizę z roku 1993. Więc, nie obraźcie się, ze pisze na forum VW ;) Silnik 1.3
Mam problem, ponieważ w silniku przestał pracować jeden cylinder. Sprawdzałem świece i okazało się, że ta, na której nie pracuje jeden cylinder jest sucha. Wnioskuję więc, że do tego cylindra nie jest podawane paliwo. Razem z tatą przypuszczamy, że być może zawór uległ zniszczeniu. Chciałbym się dowiedzieć coś na ten temat. Czy naprawa tego jest droga, czy opłacalna. A być może mieliście coś podobnego i przyczyna awarii była całkiem inna. Proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

Pali na trzy cylindry

Post autor: krzycho85 » wt wrz 13, 2011 21:44

Zawór nie ma tu nic do rzeczy. Jaki to jest silnik? Jaki ma układ zasilania paliwem?



krzysku92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt wrz 13, 2011 14:27

Pali na trzy cylindry

Post autor: krzysku92 » śr wrz 14, 2011 06:56

1.3 CLXi 55 km.
Na jednopunktowym wtrysku paliwa.
Wczoraj taki niby mechanik powiedział, żeby zdjąć pokrywę klawiatury i zobaczyć czy zawory się dobrze otwierają. Jak usłyszał, że to silnik VW to przypuszcza, że jaka "blaszka" się rozsypała od zaworu.
Ale jeżeli krzycho85, mowisz, że zawór nie ma tutaj nic do tego, to co to może być ?



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Pali na trzy cylindry

Post autor: jhosef » śr wrz 14, 2011 08:55

Jeśli rozwaliło hydropopychacz i zawór otwiera się nieprawidłowo to może mieć problemy z pracą na tym cylindrze. Najprościej ściągnąć dekiel i zobaczyć. Z tym, że trochę walić powinien wówczas układ zaworowy.
Iskra na cylindrze jest?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Pali na trzy cylindry

Post autor: marcin7x5 » śr wrz 14, 2011 11:18

Może wytarła sie krzywka na wałku rozrządu. Trzeba zdjąc pokrywę zaworów i obejrzeć czy wszystkie krzywki są jednakowe na zaworach dolotowych. Jeżeli są w miarę jednakowe to proponuję sprawdzić czy otwierane sa wszystkie zawory podczas obracania wałem korbowym silnika.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 58 gości