Zamarzajace drzwi ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
guli
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 12:07
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: guli » ndz sty 30, 2005 15:28

Dobrze jest prysnąć zamek tym samym spr4ajem co uszczelki, piszą na nim, że do zamków i zawiasów też się nadaje. Bez ściągania tapicerki najprościej zdjąć klamkę :)



Awatar użytkownika
MrSalieri
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 833
Rejestracja: wt gru 28, 2004 18:06
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: MrSalieri » ndz sty 30, 2005 23:35

Zrobilem tak:
Sciaglem tapicerke obydwu drzwi i spryskalem caly mechanizm zamka WD40 tak ze az sie lalo z niego. Pozniej wytarlem ta blache w krztalcie literki U do sucha szmatka i wysuszylem dodatkowo suszarka. Oprocz tego posmarowalem uszczelki drzwi specjalnym silikonowym sprejem.
Efekt:
Zamki nie zamarzaja :bigok:
Ciekawe co bedzie po nastepnym myciu samochodu :|



Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » pn lut 07, 2005 14:20

Dziadoo pisze:
igor002 pisze:
Quatro7 pisze:ja nasmarowałem uszczelki olejem takim do amszyn i niezamarza :)
Pod wpływem oleju guma parcieje, to niebył dobry pomysł...
A czy od gilceryny tez parcieje?? Bo przeciez tez jest tlusta. Ajak wyglada sprawa z oponami i nablyszczaczami? Pomagaja czy szkodza? Opona gumowa + lusty "nablyszczacz"...
nie, te sa specjalnie przeznaczone do gumy i nie parcieje, od gliceryny tez nie, ale od smarów i olejów i takich jak np wd 40 to guma parcieje, robi sie z wygladu stara i twardnieje.
niepolecam tego.
Tylko srodki przeznaczone do gumy, wazelina techniczna, gliceryna, i np smar sylikonowy, on też dobrze działa mio mo ze to "smar"


Mk3 GTI 16V ABF

Awatar użytkownika
Lothar
Car programmer
Car programmer
Posty: 40
Rejestracja: śr lut 16, 2005 10:10
Lokalizacja: WwW.Plock.INFO
Kontakt:

Post autor: Lothar » pn lut 21, 2005 11:11

guli pisze:Dobrze jest prysnąć zamek tym samym spr4ajem co uszczelki, piszą na nim, że do zamków i zawiasów też się nadaje. Bez ściągania tapicerki najprościej zdjąć klamkę :)
OK, ale w jaki sposób zdjąć klamkę w MK3? Mam Golfa od niedawna więc to jest powód tak lamerskiego pytania. A jak zdjąć tapicerkę z drzwi to już wogóle nie mam pojęcia.



Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » pn lut 21, 2005 12:55

klamka przymocowana jest na jedną śrubę . Znajduje się ona jak otworzysz dźwi to zaraz przy klamce koło tego pisanego wyżej U . tapicerka- zdejmujesz osłonke gdzie masz przycisk elektr. szyb i tam są 2 śruby , odkręcasz je , odkręcasz rygiel przy dzwiach i teraz to tylko od dołu odciągasz ją ,ona jest na zatrzaskach a przy szybie to trzyma się na blaszkach ale też odciągasz.Uważaj na przewody podłączeniowe



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 421 gości