Głośniki i wzmak + niekonwencjonalny pomysł

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
kseroboy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: wt gru 29, 2009 15:29
Lokalizacja: Leszno

Głośniki i wzmak + niekonwencjonalny pomysł

Post autor: kseroboy » sob maja 14, 2011 16:39

Witam serdecznie,

Od dłuższego czasu myślę nad zmianą CA w mk2. Chciałbym, aby audio było przyjemne dla ucha i o niebo lepsze od standardowych, które mam fabrycznie w desce rozdzielczej. I tu nasuwa się pytanie. Co polecacie, aby wsadzić w półkę(są tam po bokach otwory na głośniki, lecz głośników nie ma) i deskę ? Moje radio to Clarion DB288RUSB. Czego słucham? Popu, Rocka, Disco z 80's, ale zdarzy się też ElectroPop, czy jakieś Prodigy. No i zaznaczam - chciałbym coś, co nie będzie rzucać się w oczy.
No i kolejne pytanie - jako, że idę z autem w jednym - cult to i wpadłem na pomysł głośnika nieskotonowego zabudowanego w starej walizce. Takową walizkę już posiadam( z lat 40'ch), jednakże do końca nie jestem pewien, czy to będzie dobry pomysł. Widział ktoś zdjęcia z takich zabiegów? No i jak głośniczek (nie chce tuby 100533468246834WATT, aby zagłuszać imprezy) plus wzmak polecacie? Na prawdę nie chce robić jakieś wioski, nie potrzebne mi jakieś wielkie coś. Byle było przyjemne dla ucha i było miłym dopełnieniem audio



Awatar użytkownika
dan124
_
_
Posty: 479
Rejestracja: wt sie 22, 2006 12:16
Lokalizacja: wawa

Głośniki i wzmak + niekonwencjonalny pomysł

Post autor: dan124 » ndz maja 15, 2011 22:17

FAQ by Nazar



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Głośniki i wzmak + niekonwencjonalny pomysł

Post autor: Slavwek.ie » wt maja 17, 2011 15:49

Pierwsze pytanie przemilczę i podbiję odpowiedź przedmówcy, natomiast co do drugiego pytania, to:
Pod głośnik trzeba by wykonać szczelną skrzynię, którą następnie umieścić w walizce, wycinając w niej oczywiście otwór na głośnik (zakryć maskownicą)
Sama walizka nie będzie mogła być obudową dla głośnika, bo nie nadaje się (wątła konstrukcja, cienkie ścianki, nieszczelności)
Kwestia doboru głośnika do takiej imprezy zależy od budżetu oraz możliwości wzmacniacza jaki będzie to wszystko napędzał.



Awatar użytkownika
kseroboy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: wt gru 29, 2009 15:29
Lokalizacja: Leszno

Re: Głośniki i wzmak + niekonwencjonalny pomysł

Post autor: kseroboy » ndz wrz 11, 2011 17:23

kuba_1,8 pisze:Witam co do głośnika w walizce to jest to pomysł świetny! Widziałem to u kogoś na tym forum i też se cos takiego wymodziłem (później dodam fotki). Zrobiłem szczelną skrzynie jak pisał kolega wyżej,wygłuszyłem filcem a łączenia płyt uszczelniłem sylikonem i zrobiłem wylot na zewnątrz walizki. Wygląda to świetnie pomimo tego że moja walizka nie jest w stanie idealnym :) Jeżeli nie liczysz na jakieś niesamowite basy i świetną jakość (bo robiłem wszystko co mi przyszło do głowy ale w walizie i tak brzęczy pare elementów) to polecam ci to bo efekt jest naprawde niesamowicie oryginalny.
Dzięki. Jak będziesz miał foto, to bardzo bym był wdzięczny za pokazanie.



kapitanwasyl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz wrz 11, 2011 21:16

Głośniki i wzmak + niekonwencjonalny pomysł

Post autor: kapitanwasyl » ndz wrz 11, 2011 22:05

Ja panowie uczyniłem skrzynię basową ze sklejki sięgającą "na styk" do brzegów bagażnika , przymocowaną do tyłu oparć tylnych kanap przy czym zrobione jest to tak że można odchylić dzieloną kanapę .W obudowie znajduje się głośnik 21 mm + zwrotnica niskotonowa , dwa otwory bass reflex , wygłuszenie , całość obita wykładziną podobną do golfoskiej . Gra fajnie bez dodatkowej dopały i co najważniejsze nie zajmuje prawie wcale miejsca , pudło ma jakieś 12 cm grubości .
Ostatnio zmieniony ndz wrz 11, 2011 23:04 przez kapitanwasyl, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dan124
_
_
Posty: 479
Rejestracja: wt sie 22, 2006 12:16
Lokalizacja: wawa

Głośniki i wzmak + niekonwencjonalny pomysł

Post autor: dan124 » ndz wrz 11, 2011 22:44

Pewnie jest super!

Bez wyliczeń, wzmaka, raptem dwa bas refleksy.



kapitanwasyl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz wrz 11, 2011 21:16

Re: Głośniki i wzmak + niekonwencjonalny pomysł

Post autor: kapitanwasyl » ndz wrz 11, 2011 23:03

kseroboy pisze: No i jak głośniczek (nie chce tuby 100533468246834WATT, aby zagłuszać imprezy) plus wzmak polecacie? Na prawdę nie chce robić jakieś wioski, nie potrzebne mi jakieś wielkie coś. Byle było przyjemne dla ucha i było miłym dopełnieniem audio
:grin:



Awatar użytkownika
dan124
_
_
Posty: 479
Rejestracja: wt sie 22, 2006 12:16
Lokalizacja: wawa

Głośniki i wzmak + niekonwencjonalny pomysł

Post autor: dan124 » ndz wrz 11, 2011 23:18

Uważasz że jakościowe 8" nie spełni tych kryteriów?

Jeżeli ma być porządnie to niestety ale musi być wzmacniacz.



kapitanwasyl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz wrz 11, 2011 21:16

Głośniki i wzmak + niekonwencjonalny pomysł

Post autor: kapitanwasyl » ndz wrz 11, 2011 23:27

U mnie gra nieźle , jak odepnę bas jet wielka różnica , oczywiście są głośniki 2-drożne w tylnych drzwiach i "syczki" + 2-drożne w przednich i "syczki" w przedniej półce.



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Głośniki i wzmak + niekonwencjonalny pomysł

Post autor: k0nr4d » pn wrz 12, 2011 18:54

Nawet daje radę, tylko klocki takie sobie, jaką objętość ma skrzynka?


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości