Nie swieca kierunki po lewej stronie

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sklejku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 359
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 21:52
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Nie swieca kierunki po lewej stronie

Post autor: sklejku » czw wrz 08, 2011 07:07

Witam wszystkich, od jakiegos czasu mam problem z kierunkowskazami po lewej stronie, mianowicie po wlaczeniu kierunkowskazu zaczyna szybko przerywacz pracowac kierunkowskazy po lewej stronie sie nie swieca wogole....czasem zaskoczy i dziala normalnie po prawej stronie jest ok nigdy sie nie zawiesil, przycisk od swiatel awaryjnych dziala prawidlowo swieca wszystkie zarowki masa zostala sprawdzona we wszystkich lampach (nie jest to wersja z hakiem bo wiem ze ma dodatkowy zespol elektroniki od lampa z tylu) prosze o pomoc bo nie chce pakowac sie w koszta a elektronikiem nie jestem predzej z mechanika mam doczynienia. Wiem ze temat byl podobny ale ja z tego nie wywnioskowalem nic... :) Pozdrawiam, dziekuje.


Zawsze warto mieć pod nogą więcej niżeli mniej ale w głowie mieć więcej jak w nodze to tak ku przestrodze

Awatar użytkownika
wojti2001
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw lut 24, 2005 21:00
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Nie swieca kierunki po lewej stronie

Post autor: wojti2001 » czw wrz 08, 2011 08:20

sklejku pisze:Witam wszystkich, od jakiegos czasu mam problem z kierunkowskazami po lewej stronie, mianowicie po wlaczeniu kierunkowskazu zaczyna szybko przerywacz pracowac kierunkowskazy po lewej stronie sie nie swieca wogole....czasem zaskoczy i dziala normalnie po prawej stronie jest ok nigdy sie nie zawiesil, przycisk od swiatel awaryjnych dziala prawidlowo swieca wszystkie zarowki masa zostala sprawdzona we wszystkich lampach (nie jest to wersja z hakiem bo wiem ze ma dodatkowy zespol elektroniki od lampa z tylu) prosze o pomoc bo nie chce pakowac sie w koszta a elektronikiem nie jestem predzej z mechanika mam doczynienia. Wiem ze temat byl podobny ale ja z tego nie wywnioskowalem nic... :) Pozdrawiam, dziekuje.
Pewnie znalazles moj temat :) Mialem identycznie. Pomoglo wypiecia wtyczki z manetki kierunkowskazu, przeczyszczenie stykow i wsio dziala :) :) Nie stykaja tam 2 piny, ktore przerzucaja napiecie, aby zalaczyc kierunek lewy.


MK IV AJM

Awatar użytkownika
sklejku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 359
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 21:52
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Nie swieca kierunki po lewej stronie

Post autor: sklejku » czw wrz 08, 2011 09:03

No mam nadzieje ze to tylko to :) a jak sie do tego zabrac komplikacji sporo?? Pytam bo nie chce czegos polamac mam zle doswiadczenia z drobnymi plastikami co okazaly sie kolosalnie drogie :P


Zawsze warto mieć pod nogą więcej niżeli mniej ale w głowie mieć więcej jak w nodze to tak ku przestrodze

jackyz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 471
Rejestracja: pt lip 06, 2007 23:19
Lokalizacja: Oświęcim

Nie swieca kierunki po lewej stronie

Post autor: jackyz » czw wrz 08, 2011 21:30

u mnie były takie same objawy.Wymieniłem włącznik świateł awaryjnych i wsio działa ok.Włącznik awaryjnych jest zespolony z przerywaczem kierunkowskazów.


Jacek

Awatar użytkownika
sklejku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 359
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 21:52
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Nie swieca kierunki po lewej stronie

Post autor: sklejku » czw wrz 08, 2011 22:32

Zaczolem od manetki rozebralem przeczyscilem dziala...jak narazie , ale na uszkodzonym tez nieraz dzialalo nie mam jak sprawdzic na dluzsza mete, jak powtorzy sie usterka biore sie za wylacznik awaryjnych jak kolega @jackyz podpowiada nie jest drogi wiec nie wiele do stracenia dzieki za podpowiedzi napisze jak rozwiaze ewidentnie problem :) pozdrawiam.


Zawsze warto mieć pod nogą więcej niżeli mniej ale w głowie mieć więcej jak w nodze to tak ku przestrodze

Awatar użytkownika
wojti2001
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw lut 24, 2005 21:00
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Nie swieca kierunki po lewej stronie

Post autor: wojti2001 » pt wrz 09, 2011 13:35

ja wpierw wymienilem wylacznik awaryjnych, ale niestety nie pomoglo


MK IV AJM

111mishi111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn sie 15, 2011 10:51

Re: Nie swieca kierunki po lewej stronie

Post autor: 111mishi111 » ndz wrz 11, 2011 22:14

a jak wymontowac ta manetkę?



Awatar użytkownika
sklejku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 359
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 21:52
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Nie swieca kierunki po lewej stronie

Post autor: sklejku » pn wrz 12, 2011 07:46

Dzieki problem rozwiazany, manetka szwankuje przeczyszczenie pomoglo jak narazie ale jak sie powtorzy pewnie trzeba zakupic nowa Pozdrawiam I dzieki za all odpowiedzi :)


Zawsze warto mieć pod nogą więcej niżeli mniej ale w głowie mieć więcej jak w nodze to tak ku przestrodze

Awatar użytkownika
sklejku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 359
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 21:52
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Re: Nie swieca kierunki po lewej stronie

Post autor: sklejku » pn wrz 12, 2011 07:49

111mishi111 pisze:a jak wymontowac ta manetkę?
Ja zrobilem to bez sciagania kierownicy pod spodem masz 2 sruby (srubokret cienki dlugi krzyzak) i 3cia na srodku ale nie koniecznie trzeba ta 3cia odkrecac (torx) odpiolem kostke i styki przeczyscilem ale zeby zerwac caly KOMBAJN to trzeba chyba kierownice sciagac :/


Zawsze warto mieć pod nogą więcej niżeli mniej ale w głowie mieć więcej jak w nodze to tak ku przestrodze

Awatar użytkownika
sklejku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 359
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 21:52
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Nie swieca kierunki po lewej stronie

Post autor: sklejku » czw paź 06, 2011 17:17

Problem sie powtorzyl...niestety do wymiany wlacznik awaryjnych (zespolony z przerywaczem koszt nie wielki 30zl) :) wymiana szybka bez problemow


Zawsze warto mieć pod nogą więcej niżeli mniej ale w głowie mieć więcej jak w nodze to tak ku przestrodze

Awatar użytkownika
bladzio1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: pn paź 13, 2008 09:45
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Nie swieca kierunki po lewej stronie

Post autor: bladzio1 » pn paź 10, 2011 14:14

sklejku pisze:Problem sie powtorzyl...niestety do wymiany wlacznik awaryjnych (zespolony z przerywaczem koszt nie wielki 30zl) :) wymiana szybka bez problemow
Kolego i jak pomogła wymiana przerywacza? Bo u mnie dzieje się tak samo, czyściłem wtyki przy manetce i jest lepiej ale też od czasu do czasu się zawiesza.



Awatar użytkownika
sklejku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 359
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 21:52
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Nie swieca kierunki po lewej stronie

Post autor: sklejku » pn lis 07, 2011 08:52

Tak.Wymiana przerywacza pomogla problem nie wystepuje. Pozdr.


Zawsze warto mieć pod nogą więcej niżeli mniej ale w głowie mieć więcej jak w nodze to tak ku przestrodze

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 24 gości