belka na tył z tarczami

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kojot1985
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: pt maja 08, 2009 15:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała polska-------- Wildberg niemcy
Kontakt:

belka na tył z tarczami

Post autor: kojot1985 » śr wrz 07, 2011 19:09

Witam proszę o info w sprawie założenia belki tylnej do m2 td, interesuje mnie belka z gti/gt czy wszystko będzie pasować, co potrzebuje Jakieś za czy nie warto?



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

belka na tył z tarczami

Post autor: -=ren=- » czw wrz 08, 2011 08:23

Zmiana na tarcze, jak zawsze warto, pod warunkiem sprawnego działania przodu.
Ja nie jestem, zwolennikiem wymiany całej belki, bo według mnie jest za dużo roboty. Ja wymieniam (robiłem to już dwukrotnie) tylko czopy, odkręcając stare od belki i zakładałem czopy od tarcz z nowymi zaciskami i tarczami.
Jak chcesz belkę to musisz rozpiąć hamulce przy regulatorze jeśli posiadasz, albo przy trójniku. rozpiąć amory i je wyjąć bo będzie wygodniej, pomęczyć się z odkręceniem poduszek i od razu złożyć na nowych. Jedyna zaleta wstawienia belki od gti, o której słyszałem, a sam tego nie sprawdziłem , to taka że jest tam coś w formię usztywnienia i belka mniej się skręca...


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
tom33k
...
...
Posty: 1407
Rejestracja: pn lip 26, 2010 15:55
Lokalizacja: Stare Pole/Malbork

belka na tył z tarczami

Post autor: tom33k » czw wrz 08, 2011 14:40

Według mnie najlepiej zmienić całą belkę,ponieważ belka od Gti/Gt ma dodatkowo stabilizator.



Awatar użytkownika
kojot1985
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: pt maja 08, 2009 15:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała polska-------- Wildberg niemcy
Kontakt:

Re: belka na tył z tarczami

Post autor: kojot1985 » czw wrz 08, 2011 16:39

dzieki za info a jak to jest z linkami i z tym korektorem siły hamowania, muszę go zastosować? jeżeli mam linki od gti do ręcznego to pierwotny hamulec ręczny będzie działał czy rączkę też muszę zmienić
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

belka na tył z tarczami

Post autor: Paweł Marek » czw wrz 08, 2011 19:36

Korektor powinien być dla bezpieczniejszej jazdy żeby hamulców tyłu nie blokowało za wczas. a co do linek - to są inne koszt zamienników po ok 20 zeta czyli niewielki.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
kojot1985
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: pt maja 08, 2009 15:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała polska-------- Wildberg niemcy
Kontakt:

belka na tył z tarczami

Post autor: kojot1985 » czw wrz 08, 2011 20:10

a podpowiesz mi jeszcze czy w moim golfie td jest taki korektor? wiem że linki są inne ale czy rączka na tamtych linkach pod tarcze podejdzie czy te linki da się bez problemu założyć do rączki



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

belka na tył z tarczami

Post autor: t0mal » czw wrz 08, 2011 23:33

W TD na pewno jest korektor, linki od gti też podejdą pod twoją dźwignię. To czego bym się obawiał to zaciski - belka musi zdjęta z jeżdżącego auta bo będzie problem z ręcznym - dźwignia przy zacisku albo się blokuje, albo cieknie z pod niej płyn.
Ostatnio zmieniony czw wrz 08, 2011 23:44 przez t0mal, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

belka na tył z tarczami

Post autor: -=ren=- » czw wrz 08, 2011 23:42

tom33k pisze:Według mnie najlepiej zmienić całą belkę,ponieważ belka od Gti/Gt ma dodatkowo stabilizator.
czyli do okrągłej części poprzecznej belki, dospawany kątownik - czyli jednak to widziałem, czy może to jakiś inny manewr?? Linki są inne i będziesz musiał kupić nowe, chyba że zdejmiesz od dawcy. Rączka jest ta sama. Zaciski łatwo zregenerować, rozebrać wyczyścić i zregenrować używając nowych uszczelek i smarów. A korektor, hmm... połóż się pod auto i zobacz czy do belki za zbiornikiem paliwa doczepiona jest sprężynka w kierunku podłogi, za nią, a raczej na jej końcu, powinien być właśnie regulator.


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

belka na tył z tarczami

Post autor: t0mal » czw wrz 08, 2011 23:47

-=ren=- pisze:Zaciski łatwo zregenerować
Pod warunkiem, że nie ma wżerów w obudowie, czego nie da się stwierdzić bez rozbierania.



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

belka na tył z tarczami

Post autor: -=ren=- » pt wrz 09, 2011 08:55

t0mal pisze:Pod warunkiem, że nie ma wżerów w obudowie, czego nie da się stwierdzić bez rozbierania.
no tak są pewne granice... więc defakto tak jak pisałeś ze "sprawnego wozu" a nie leżaki.


vwlifestyle.pl
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 68 gości