problem ze sprawdzeniem oleju w 1.8t

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
deszczu20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw mar 03, 2011 21:04
Lokalizacja: oława wrocław

problem ze sprawdzeniem oleju w 1.8t

Post autor: deszczu20 » pn wrz 05, 2011 20:36

Witam wszystkich serdecznie przeszukałem tematy na forum ale nie znalazłem odp na moje pytanie a mianowicie w sobote wymieniałem olej w moim golfie 4 1.8t AUM rok 2000 gdy mechanik chciał sprawdzić poziom oleju na bagnecie to powiedział mi że mam albo nieorginalny bagnet albo tą rurkę w którą wchodzi bagnet a że kolega w a3 ma też 1.8t to porównałem jego bagnet z moim i są identyczne a więc wina leży po stronie tej rurki plastikowej (żółtej) w którą wchodzi bagnet czy ktoś kto ma silnik AUM mógł by mi podesłać foto tej rurki i podać jej numery bo chce wymienić ten element a nie wiem jaką kupić koleś w sklepie mi powiedział że jest wiele takich i musi wiedziec jaką ma sprowadzić. u kolegi ta rurka jest zamocowana i dłuższa jakieś 3 cm od mojej moja lata na wszystkie strony. i tak przy okazji to wiecie ile do tego inika wchodzi oleju???? bo zalaliśmy 4 litry i nie wiem czy za dużo czy za mało ????? proszę o szybkie odpowiedzi pozdrawiam deszczu20



Awatar użytkownika
MBartek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: śr sie 31, 2011 06:50
Lokalizacja: Kraków / Przemyśl
Kontakt:

problem ze sprawdzeniem oleju w 1.8t

Post autor: MBartek » pn wrz 05, 2011 21:01

Ja akurat dzisiaj pytałem w sklepie ile podają że ma wejść, to koleś powiedział ze 4,5 litra. Ale to tylko teoria z katalogu, więc może poczekaj na inne wypowiedzi ;)


Octavia 1.8T 309KM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=532276" onclick="window.open(this.href);return false;
Bora V5 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=520769" onclick="window.open(this.href);return false;

Zawsze do sprzedania kilka kompletów kół i jakieś samochody:
http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/73l9/" onclick="window.open(this.href);return false;
pisać, że z forum, będą rabaty

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

problem ze sprawdzeniem oleju w 1.8t

Post autor: Kamel » pn wrz 05, 2011 21:10

deszczu20 ta rurka jest taka sama dla silników AEH, AGU, AKL, AJQ, ARZ. AUM i ma numer 06A 103 663B
Podjedź do ASO i kup oryginał - kosztuje niecałe 20zł, a będziesz miał pewność, że będzie pasowała na 100% do Twojego silnika.
Do silnika wchodzi 4,5 litra oleju.

A tu masz screena z tą rurką:
Obrazek


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
deszczu20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw mar 03, 2011 21:04
Lokalizacja: oława wrocław

problem ze sprawdzeniem oleju w 1.8t

Post autor: deszczu20 » pn wrz 05, 2011 21:18

a ciężko ją wymienić ???? dosać się chyba u dołu czy od góry ???? hmmm moja się wydaje jakby krótsza ;/



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości