Tuleje metalowo gumowe - tylne zawieszenie - przegląd ?

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

irish
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt lis 26, 2010 18:01

Tuleje metalowo gumowe - tylne zawieszenie - przegląd ?

Post autor: irish » sob wrz 03, 2011 12:37

Mam do wymiany tuleje metalowo gumowe z tyłu. Mechanik chce 400 za to, mówi, że trzeba zdjąć cały tylny zderzak, odpiąć przewody hamulcowe, bębny, tylną belkę, sratytaty. Dużo roboty podobno.
Do 4 października mam przegląd. Da rade przejść przegląd z tymi tulejami?
Znajomi mówią żeby iść gdzieś gdzie nie ma szarpaków na stacji diagnostycznej, podobno tylko przednie zawieszenie naginają i sprawdzają.



lukasz.gtd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 00:08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Tuleje metalowo gumowe - tylne zawieszenie - przegląd ?

Post autor: lukasz.gtd » sob wrz 03, 2011 12:56

Jak zwykle nie wiadomo, w jakim aucie, ale pewnie w tym z profilu.
irish pisze:Mechanik chce 400 za to, mówi, że trzeba zdjąć cały tylny zderzak, odpiąć przewody hamulcowe, bębny, tylną belkę, sratytaty. Dużo roboty podobno.
400 to trochę dużo, ale znowu nie masakra, bo jest co robić. Zderzak tylny to nie wiem, po co on chce ściągać. Najlepiej odkręcić całą tylna belkę, tzn na tulejach, amortyzatory oraz przewody hamulcowe (na pewno się coś ukręci, więc bądź przygotowany na wymianę rurki, wężyka, tłoczka) i tuleje wymieniać na placu. Tylko kup porządne tuleje, żeby nie robić tego za 2 miesiące ponownie.
irish pisze:Da rade przejść przegląd z tymi tulejami?
Znajomi mówią żeby iść gdzieś gdzie nie ma szarpaków na stacji diagnostycznej, podobno tylko przednie zawieszenie naginają i sprawdzają.
Wróżką nie jestem, ale jak to wymieniasz, to zobaczysz o ile lepiej się jeździ.


Najlepszy układ to...Żona w domu, a kochanka w garażu..
(tylko dlaczego obie są tak drogie w utrzymaniu?)

Awatar użytkownika
Warren.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 20:00
Lokalizacja: ZST
Silnik: AEB

Tuleje metalowo gumowe - tylne zawieszenie - przegląd ?

Post autor: Warren. » sob wrz 03, 2011 19:38

Może przejść badanie techniczne albo nie. Zależy od diagnosty. Ja ostatnio byłem i diagnosta wynalazł mi luz na lewym silentblocku tylnej belki. Pojazd dopuścił do ruchu ale mówił żebym wymienił. Oczywiście mógłbym tak jeździć, przecież badanie techniczne mam. Ale nie o to w tym chodzi. Prosto po badaniu do sklepu, kupiłem dwa i wymieniłem.



Awatar użytkownika
Maniek71
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 516
Rejestracja: pt maja 02, 2008 06:57
Lokalizacja: Twierdza -> Wrocław -> Zakrzów ->oś Sobieskiego
Kontakt:

Tuleje metalowo gumowe - tylne zawieszenie - przegląd ?

Post autor: Maniek71 » ndz wrz 04, 2011 17:49

400zl to chyba z częściami + zalanie do pełna autka hehe nie ma takiej możliwości zero ściągania zderzaka ja rok temu płaciłem 150zl i to była stawka normalna teraz może to kosztowac 200zl ale bez przesady nie 400 a co do przeglądu to możesz mieć problem chyba że powiesz że wymienisz niedługo juz nawet z mechanikiem jestes umówiony itd


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2795486#2795486 Zapraszam do oceny

Awatar użytkownika
kostecki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: ndz wrz 04, 2011 15:15

Tuleje metalowo gumowe - tylne zawieszenie - przegląd ?

Post autor: kostecki » ndz wrz 04, 2011 18:53

zderzaka ściągać nie trzeba ale tak jak pisał Łukasz ale bez zdjęcia belki i odcinania przewodów hamulcowych się nie obejdzie od razu sobie płyn wymienisz hamulcowy i przewody ja u siebie miałem to robić w mk3. jak nie zrobisz tego za w czasu to czeka Cię miły koncert z tyłu. A co do przeglądu zależy jak duże luzy masz i gumy sparciałe.


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1b9 ... e2c0e.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
don vittorio
rock n roll
rock n roll
Posty: 248
Rejestracja: czw lut 04, 2010 20:23
Lokalizacja: kuj-pom

Tuleje metalowo gumowe - tylne zawieszenie - przegląd ?

Post autor: don vittorio » śr wrz 07, 2011 20:51

Tak jak napisał Maniek71, z częściami i kawką dla klienta to jescze trochę dużo. W FAQ jest porada jak to zrobić.
... i tu też co nieco http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=142&t=405978" onclick="window.open(this.href);return false;


"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp.

Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.”

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości