dziwny problem z odpalaniem

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Damsi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn lip 04, 2011 15:49

dziwny problem z odpalaniem

Post autor: Damsi » wt sie 30, 2011 17:34

golf 1.4 92 r

Witam mam problem z odpaleniem mojego golfa po kilkugodzinnym postoju. mianowice. rozrusznik po postoju kreci nieco dluzej (2-4s). jak samochod przejedzie kilka kilometrow to pali na tyk. wymienilem przewody, palec, kopulke, swiece(3 z bosha 1elektrodowe, czwarta jakas inna 4 elektrodowa), czujnik temperatury. (. zauwazylem ze jak przed odpaleniem na chwilke zakrece rozrusznikiem, doslownie ciut, to nastepne odpalenie jest prawidlowe. dodam ze rozrusznik tez mam wymieniony (mam disel'owego)



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

dziwny problem z odpalaniem

Post autor: wojtas46 » wt sie 30, 2011 20:49

Sprawdż jeszcze pompę paliwa i filtr paliwa



Damsi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn lip 04, 2011 15:49

Re: dziwny problem z odpalaniem

Post autor: Damsi » wt sie 30, 2011 22:05

filtr wymieniony. Pompa mówisz ? Pasuje to do wspomnianego obiawu, ze po zakreceniu na chwilke rozrusznikiem (tak zeby nawet silnik nie zlapal) nasteny rozruch jest prawidlowy. A po chwili znow to samo, kreci dlugo (chyba ze znow zakrece na krotko). Problem calkowicie znika po przejechaniu kilku km



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

dziwny problem z odpalaniem

Post autor: Paweł Marek » śr sie 31, 2011 09:15

A świece niejednakowe to co znaczy że stare założyłeś ???


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Damsi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn lip 04, 2011 15:49

Re: dziwny problem z odpalaniem

Post autor: Damsi » śr sie 31, 2011 16:23

nie nie, posiadałem jedną nową wiec przy wymianie dokupiłem tylko trzy, z tym ze inne


Edit

Może to normalny obiaw ze po kilkugodzinnym postoju samochód zapala troche dłużej (2-3 sekundy to chyba nie tragedia ?)



Damsi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn lip 04, 2011 15:49

Re: dziwny problem z odpalaniem

Post autor: Damsi » ndz wrz 25, 2011 14:27

dodam, ze zauwarzylem ze po postoju jak juz odpale to samochodem neico szarpie i ma jakby mniej mocy, jak sie zagrzeje jest juz świetnie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości