[mk3]Zgasł

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Trojan_GO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt cze 20, 2006 18:24
Lokalizacja: MARKI

[mk3]Zgasł

Post autor: Trojan_GO » wt cze 20, 2006 18:36

Jechałem sobie i zgasł. NIe mogę uruchimić. Sprawdziłem: bezpeiczniki wszystkie ok, pompa działa paliwo dochodzi, nie ma iskry na świecach. Wygląda na cewkę. Co jeszcze mogę sprawdzić ?
Golf III 1.8 AAM Monowtrysk

Jako, że jesteś nowy to nie dostaniesz upomnienia ale następnym razem za nie precyzowanie tematu będzie ban.
Ostatnio zmieniony wt cze 20, 2006 22:14 przez Trojan_GO, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
kocurxxl
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: wt mar 21, 2006 17:49
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: kocurxxl » wt cze 20, 2006 18:59

kopulke palec przewody ale najczesciej pada cewka
tak juz maja te typy ostatno kolega na forum mial to samo i wyszlo ze to cewka jak podlaczyl pozyczona wszystko zagralo jak dawiniej i tobie tez to radze



Awatar użytkownika
adam-gda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: sob kwie 15, 2006 23:06
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adam-gda » wt cze 20, 2006 19:08

moze byc cewka ale moze byc tez czujnik halla . Trzeba wziasc i to pod uwage. O ile dobrze pamietam to na aparacie zaploniowym jest kostka. w srodkowym kablu powinno pokazywac od zera do 12v przy prubie uruchomienia autka jesli tak bedzie to wtedy cewka jesli nie to to jest czujnik waniety.


Przyznawanie punkcików za pomoc oznacza szacunek

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » wt cze 20, 2006 20:19

tak to czesta awria jesli chodzi o czujnik halla na aparacie zapłonowym sprawdz te kabelki które wchodzą do wtyczki (pinu) jesli kopułka walnieta by była on by próbował zaskoczyć albo nawet silnik by chodził ale nie palił na wszystkie gary pozostaje palec i cewka chociaz jesli chpodzi o palec równiez by chodził silnik ale nie równo kabel ten który idzie od cewki jak masz mozliwość zamien sprawdz a cewka ? jesli to wykluczysz to ona pozostanie do wymiany POWODZENIA



Awatar użytkownika
socha_ol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr mar 29, 2006 20:32
Lokalizacja: OLSZTYN

Post autor: socha_ol » wt cze 20, 2006 20:20

Miałem to samo w sobotę ,jak pisał kolega KOCURXXL. Wystarczyło podpiąć na chwilę drugą cewkę i goferek zagadał.Dlatego najpierw pogadaj z jakimś kolegą z okolicy żeby użyczył ci ceweczki na chwilkę. Na 99% pomoże. A jeżeli nie to chociaż wyeliminujesz jedną przyczynę. POZDRAWIAM :bigok:

[ Dodano: 20 Cze 2006 20:22 ]
KOSZT CEWKI OK.150 PLN

[ Dodano: 20 Cze 2006 20:26 ]
+ 10 MIN. ROBOTY


[img]http://img180.imageshack.us/img180/7369/new1wj9.gif[/img]

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » wt cze 20, 2006 20:33

Trojan_GO pisze:Wygląda na cewkę. Co jeszcze mogę sprawdzić ?
Multimetr w dłoń i sprawdzanie po koleji całego układu zapłonowego. Jeśli nie masz takiej możliwości to faktycznie podmiana cewki z innego auta dużo by Ci powiedziała


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 158 gości