Przy włączonej klimie silnik nie łapie 90 stopni

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 532
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Przy włączonej klimie silnik nie łapie 90 stopni

Post autor: harvard » pt sie 19, 2011 21:11

Zauważyłem ostanio, że gdy jadę nawet 100km bez przerwy z włączoną klimą silnik nie potrafi 'złapać' 90 stopni. jednak gdy wyłączę klimę i przejadę powiedzmy kilkanaście km złapie 90 stopni. niedawno wymieniałem czujnik temp. płynu chłodzącego. Czyżby termostat?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6867
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Przy włączonej klimie silnik nie łapie 90 stopni

Post autor: Piasek » pt sie 19, 2011 23:36

harvard pisze:Czyżby termostat?
Dokładnie.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 532
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Przy włączonej klimie silnik nie łapie 90 stopni

Post autor: harvard » ndz sie 21, 2011 07:43

Zauważyłem znacznie większe zużycie paliwa na trasie. Vag nic nie pokazuje i tak ponoć ma być. Wskazówka na blacie potrafi się ustawić pomiędzy 80 a 90 po chwili spada na 80 czasem poniżej jakoś 75. Za kilka minut z powrotem na 80 i lekko powyżej. Po niedzieli chyba termostat wymienię.

ps. czytałem że można jeszcze przeczyścić termostat co Wy na to?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
macabra_
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2126
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 22:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Przy włączonej klimie silnik nie łapie 90 stopni

Post autor: macabra_ » pn sie 22, 2011 00:01

Dziwne, że latem temperatura tak wariuje... w moim starym mk3 miałem walnięty termostat ale latem było ok, dopiero zimą po otwarciu nagrzewnicy nie mógł się dogrzać. Jednakże objawy wskazują właśnie na niego i chyba tu zacząłbym szukać przyczyny.
harvard pisze:ps. czytałem że można jeszcze przeczyścić termostat co Wy na to?
myślę, że przy cenie nowego markowego termostatu na poziomie 40 zł jeśli oczywiście nie był niedawno wymieniany warto i tak wrzucić nowy ;) ale jeśli masz czas i chęci na rozbieranie tego ponownie możesz spróbować czy to coś pomoże ;)



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Przy włączonej klimie silnik nie łapie 90 stopni

Post autor: Qto » pn sie 22, 2011 00:07

harvard pisze:czytałem że można jeszcze przeczyścić termostat co Wy na to?
tylko pytanie z czego go czyścić...jeżeli jest zalany normalny płyn to brudu tam raczej nie ujrzysz
macabra_ pisze:Dziwne, że latem temperatura tak wariuje... w moim starym mk3 miałem walnięty termostat ale latem było ok, dopiero zimą po otwarciu nagrzewnicy nie mógł się dogrzać
tyle że przy włączonej klimie wentylatory ciągle chodzą i jak termostat otwarty to ich praca skutecznie uniemożliwia nagrzanie się silnika



harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 532
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Przy włączonej klimie silnik nie łapie 90 stopni

Post autor: harvard » pn sie 22, 2011 06:32

Qto pisze:tyle że przy włączonej klimie wentylatory ciągle chodzą i jak termostat otwarty to ich praca skutecznie uniemożliwia nagrzanie się silnik
I to tłumaczyłoby mój problem, nie tłumaczy nagłego zwiększonego zużycia paliwa. ponad 1l na trasie!


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6867
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Przy włączonej klimie silnik nie łapie 90 stopni

Post autor: Piasek » pn sie 22, 2011 08:25

harvard pisze:Zauważyłem znacznie większe zużycie paliwa na trasie. Vag nic nie pokazuje i tak ponoć ma być. Wskazówka na blacie potrafi się ustawić pomiędzy 80 a 90 po chwili spada na 80 czasem poniżej jakoś 75. Za kilka minut z powrotem na 80 i lekko powyżej. Po niedzieli chyba termostat wymienię.

ps. czytałem że można jeszcze przeczyścić termostat co Wy na to?
Przeczyścić to se buty można a nie termostat.
Objawy nagłych skoków temperatury to najczęściej walnięty czujnik temperatury. Tylko ten co daje sygnał na zegar na blacie i do kompa a nie ten co daje na wentylator !!


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 532
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Przy włączonej klimie silnik nie łapie 90 stopni

Post autor: harvard » pn sie 22, 2011 09:00

Tylko czujnik wymieniałam 3 miechy temu.
A co najciekawsze bardzo szybko robi się ciepło w aucie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Przy włączonej klimie silnik nie łapie 90 stopni

Post autor: Qto » pn sie 22, 2011 10:55

odpal auto, włącz klimę i obserwuj kiedy dolny wąż od chłodnicy będzie gorący - powinno to trwać ok 20min może więcej. Na pewno nie powinien być gorący dopóki na blacie nie będzie 90* - zakładamy że czujnik temperatury jest sprawny.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6867
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Przy włączonej klimie silnik nie łapie 90 stopni

Post autor: Piasek » pn sie 22, 2011 11:36

Qto pisze:odpal auto, włącz klimę i obserwuj kiedy dolny wąż od chłodnicy będzie gorący - powinno to trwać ok 20min może więcej
W przyp. siln. TDI może to być problematyczne bo te silniki bez obciążenia bardzo długo łapią temp. roboczą.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Przy włączonej klimie silnik nie łapie 90 stopni

Post autor: Qto » pn sie 22, 2011 11:40

Piasek pisze:W przyp. siln. TDI może to być problematyczne bo te silniki bez obciążenia bardzo długo łapią temp. roboczą.
temat w dziale "Benzyna" więc zakładam że nie jest to TDI...ale zawsze początek nagrzewania można wspomóc króciutką wycieczką po osiedlu.
Jakby nie było autor tematu powinien poinformować jaki ma silnik :bajer:
Ja ostatnio u siebie czekałem 30min do włączenia wiatraków :grrr:



harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 532
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Przy włączonej klimie silnik nie łapie 90 stopni

Post autor: harvard » pn sie 22, 2011 18:58

Wypiąłem czujnik przy zapłonie. na kompie błąd wpiąłem z powrotem wykasowałem błąd i wygląda na to że jest 'po staremu' .jadę temp. w miarę szybko w pion staje. Zobaczymy będę obserwować.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 532
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Przy włączonej klimie silnik nie łapie 90 stopni

Post autor: harvard » pn wrz 05, 2011 06:14

znowu to samo!
Po kilku minutach jazdy i podpięciu pod vaga pokazuje max 80-85 (w trakcie jazdy). Jednak gdy po kilku minutach pozostawię go na jałowym temp 'łapie' bardzo szybko. Ale gdy ruszę nawet przy wyłączonym w ogóle nawiewie wskazówka spada do 80 i vag podczas jazdy pokazuje 80-82 stopnie. Na postoju przy przejeździe kolejowym zaraz łapie 90 po chwili wentylator się włącza, trochę spada jednak po przejechanou ponad 500km wskazówka w trakcie jazdy nawet bez klimy nie pokazała 90 stopni!! Już sam nie wiem co robić w ciemno wymieniać termostat?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6867
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Przy włączonej klimie silnik nie łapie 90 stopni

Post autor: Piasek » pn wrz 05, 2011 11:08

No jak go nie wymienisz to możemy tu i 100 kolejnych stron wróżb i przepowiedni napisać co by było gdyby...


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości