przekaźnik pod instalacje elektrycznych szyb

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
rafus
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 584
Rejestracja: pn maja 26, 2008 21:39
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna TSK
Kontakt:

przekaźnik pod instalacje elektrycznych szyb

Post autor: rafus » ndz sie 21, 2011 05:05

potrzebuje schematu jak podłączyć przekaźnik pod instalacje elektrycznych szybek lub jakies foto gdzie jaki kabelek wpiąć :grin: , instalacja na dwie szyby. szukałem po forum ale jakos słabo mi to idzie. z góry dzięki



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

przekaźnik pod instalacje elektrycznych szyb

Post autor: miś fazi » ndz sie 21, 2011 07:53

jakie to mechanizmy ? uniwersalne czy oryginały , i co Ci ma dawać jeden przekaźnik , napisz coś więcej co chcesz zrobić



Awatar użytkownika
rafus
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 584
Rejestracja: pn maja 26, 2008 21:39
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna TSK
Kontakt:

przekaźnik pod instalacje elektrycznych szyb

Post autor: rafus » ndz sie 21, 2011 10:59

http://www.vwgolf.pl/porady/schemat-pod ... olfie-mk2/" onclick="window.open(this.href);return false; instalacja robiona z tego schematu, przekaźnik chce wsadzic zeby odciążyc przełączniki, zeby sie nie przypalały



Witek.J
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 18:37
Lokalizacja: Pruchnik

przekaźnik pod instalacje elektrycznych szyb

Post autor: Witek.J » ndz sie 21, 2011 18:43

Nie bardzo da się tutaj zastosować przekaźnik, jeden na pewno nie wystarczy. W oryginalnej instalacji on występuje ale wcale nie odciąża przełączników szyb a jedynie włącza zasilanie po przekręceniu kluczyka.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

przekaźnik pod instalacje elektrycznych szyb

Post autor: Paweł Marek » ndz sie 21, 2011 19:27

rafus, lepiej sobie odpuść, włączniki od mk2 czy też uniwersalne powinny to wytrzymać bo są do tego przystosowane. Minimum do dwa przekaźniki na szybę i dwie czy 4 diody żeby to zrobić (przynajmniej w mojej głowie narodził się taki układzik jeszcze nie rozrysowany) ale chyba niema sensu.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
rafus
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 584
Rejestracja: pn maja 26, 2008 21:39
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna TSK
Kontakt:

przekaźnik pod instalacje elektrycznych szyb

Post autor: rafus » ndz sie 21, 2011 21:59

no nic, trudno dzięki za rade. Dałem przekaźnik po stacyjce tak jak napisał Witek.J



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

przekaźnik pod instalacje elektrycznych szyb

Post autor: miś fazi » pn sie 22, 2011 12:35

Obrazek


niestety Panowie ale i oryginalne przełączniki szyb nie wytrzymują długo , zwłaszcza jak szyba chodzi dosyć ciężko , dlatego fabryki zrezygnowały z bezpośredniego podłączania szyb pod przełączniki bez przekaźników , dołożenie przekaźnika do schematu który podał kolega nie sprawia żadnego problemu , kolega PAWEŁ MAREK miał rację pisząc o sterowaniu przekaźnikami zmieniającą się polaryzacją na wyjściu oryginalnego przełącznika szyb za pomocą diod , na schemacie jest narysowane sterowanie tylko jedną szybą , oczywiście fajnie jakby kolega zdobył przekaźnik z dwoma cewkami , ale ciężko jest je znaleźć , więc do jednej szyby muszą być dwa i to z trzema stykami , jeden zwarty , diody zwykłe prostownicze 1N4007 spokojnie wystarczają . Układ sprawdzony praktycznie już w nie jednej instalacji , kolega dając jeden przekaźnik na zasilaniu nic nie uzyska



Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

przekaźnik pod instalacje elektrycznych szyb

Post autor: dawid018 » wt cze 23, 2015 22:20

mały odkop zrobię.
czy ktoś może mi rozrysować jakiś prosty schemat jak pod przełączniki z seata podpiąć przekaźniki (po 2 na jeden podnośnik) i dalej do silników??mam obecnie to zrobione bezpośrednio ale jakies bardzo cienkie te kabelki we włączniku są i boje się ze kiedyś coś się stopi albo spali.
przełączniki podpięte w/g schematu w linku:
http://www.vwgolf.pl/porady/schemat-pod ... olfie-mk2/" onclick="window.open(this.href);return false;


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1933
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

przekaźnik pod instalacje elektrycznych szyb

Post autor: Hubi14 » śr cze 24, 2015 20:17

właduj grubsze przewody i już, nie używasz tego cały czas, a jak szyba będzie ciężej chodzić to i tak się coś spali. Zresztą, które są cieńsze? Bo może ktoś coś odstawił i serio wpakował jakieś głośnikowe. Pokaż to



Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

przekaźnik pod instalacje elektrycznych szyb

Post autor: dawid018 » czw cze 25, 2015 06:34

do silniczków mam przewody o średnicy ok 3mm,cienkie kable mam na kostce od włącznika,jest to ori kostka gdzie przewody w niej mają ok 1,5mm średnicy. zasilanie i masa też mam grube jedynie w kostce są cienkie z tym ze jest to fabryczna kostka więc może tak wystarczy.


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1933
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

przekaźnik pod instalacje elektrycznych szyb

Post autor: Hubi14 » czw cze 25, 2015 10:30

Grubszy przewod musi byc tylko na tych pinach na gorze bo tam jest plus i masa na srodkowych bo ida na silniczek i na jedym na dole bo to drugi plus a ren ostatni to podswietlanie



vLuKaSv
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob cze 06, 2015 23:21
Lokalizacja: Nürnberg Niemcy

przekaźnik pod instalacje elektrycznych szyb

Post autor: vLuKaSv » czw cze 25, 2015 11:36

Zasilanie 2,5 mm przewody a sterowanie na 1-1,5 mm przewodach i 15-20 bezpiecznik na obwodzie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości