VW Touran,problem z wycieraczką z tyłu

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lukaselmo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 21:05
Lokalizacja: WLKP

VW Touran,problem z wycieraczką z tyłu

Post autor: lukaselmo » pt sie 19, 2011 22:06

Witam.Kupiłem tourana i jest niesprawna wycieraczka z tyłu.Chce sprawdzić czy silniczek jest spalony czy zatarty bo często tak się zdarza,tak miałem w golfie 4.Problem jest taki,ze za żadne skarby nie moge zdjąć uchwytu żeby wyjąć silnik.Odkręciłem nakrętke a ramie z freza za diabła nie schodzi.Tyle już nakombinowałem,psikałem wd-40,płynem hamulcowym,ropą mi ktoś doradził polać.Ma ktoś może jakiś pomysł?Prosze o porade?


lukas

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

VW Touran,problem z wycieraczką z tyłu

Post autor: Qto » pt sie 19, 2011 22:09

jeżeli nie da rady dojść ściągaczem lub takiego nie posiadasz...to złap za ramię maksymalnie blisko mocowania i kręć na siłę w lewo



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

VW Touran,problem z wycieraczką z tyłu

Post autor: Haki » pt sie 19, 2011 22:10

Nie ma możliwości by puknąć od 2 strony wybijakiem ? po demontażu ramienia wycieraczki


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

lukaselmo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 21:05
Lokalizacja: WLKP

VW Touran,problem z wycieraczką z tyłu

Post autor: lukaselmo » pt sie 19, 2011 22:20

Nie ma jak puknąć bo jest klapa,podważałem śrubokrętami ale nici,pukałem w ramie przez rurkę ale też nici a nie chce walić bo szybe zbije w końcu.A z tym kręceniem to nie wiem,w środku jest plastikowe koło które napędza silniczek i jak siłą to zrobie to na kole zjadą się plastikowe ząbki,przerabiałem to w vw golf 4.ciężka sprawa


lukas

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

VW Touran,problem z wycieraczką z tyłu

Post autor: Qto » pt sie 19, 2011 22:37

lukaselmo pisze:A z tym kręceniem to nie wiem,w środku jest plastikowe koło które napędza silniczek i jak siłą to zrobie to na kole zjadą się plastikowe ząbki,przerabiałem to w vw golf 4
ja robiłem w kilku autach, kilkanaście razy na forum dawałem taką radę i było bez problemów.
Z pukaniem to ciężko faktycznie...a żeby podważy to prędzej sobie krzywdę zrobisz niż wycieraczka zejdzie.
Jak boisz się przekręcić to tylko preparaty typu WD40 delikatne opukanie młotkiem i szarpanie się z wycieraczką.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości