porblem z odpalaniem, a gdy zimny ma niskie obroty

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

malex00
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr lip 15, 2009 01:32
Lokalizacja: bełchatów

porblem z odpalaniem, a gdy zimny ma niskie obroty

Post autor: malex00 » wt sie 16, 2011 16:23

witam, od jakiegoś czasu mam problem z moim samochodzikiem golf 3 1.4 benzyna w gazie. Problem polega na tym że nie chce odpalać na benzynie mimo iż pompka pompuje i paliwo dopływa przewodami (sprawdzone poprzez poluzowanie śruby przy przewodzie), zapala dopiero po wielu długich próbach na gazie (pompka połączona na krótko). W dodatku jak już zapali to ma strasznie niskie obroty, dopiero jak się dobrze rozgrzeje to ma w okolicach 1000obr/min
wymieniałem cewkę od aparatu zapłonowego, kopułkę od tego aparatu i komputer. straciłem wszelką nadzieję że będzie już działał jak należy

proszę o jakąś radę bo sam już nie wiem co jest przyczyną



sliwka90
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 121
Rejestracja: śr gru 08, 2010 19:36

porblem z odpalaniem, a gdy zimny ma niskie obroty

Post autor: sliwka90 » wt sie 16, 2011 20:07

Zalewa tobie silnik lub rozrusznik pada tobie powoli albo zapłon źle ustawiony lub przepustnica tobie się zacina miałem tak kiedyś w golfie



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

porblem z odpalaniem, a gdy zimny ma niskie obroty

Post autor: Paweł Marek » wt sie 16, 2011 20:42

malex00, napisz typ silnika
malex00 pisze:zapala dopiero po wielu długich próbach na gazie
to znaczy? Z wciśniętym pedałem gazu czy na LPG? Na benzynie w ogóle nie zapala? Jeśli tak to opisz zachowanie na każdym paliwie z osobna jeśli są różnice


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

malex00
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr lip 15, 2009 01:32
Lokalizacja: bełchatów

porblem z odpalaniem, a gdy zimny ma niskie obroty

Post autor: malex00 » wt sie 16, 2011 21:52

zapala jedynie z podłączonym gazem na krótko, bo na paliwie nie chce współpracować w ogóle. a jak już zapali po wielu próbach to na gazie działa lecz gdy przełączę na benzyne od razu gaśnie



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

porblem z odpalaniem, a gdy zimny ma niskie obroty

Post autor: prezesik25 » wt sie 16, 2011 21:59

wg mnie przyczyny trzeba szukać w instalacji LPG, a konkretnie w przekaźniku, który odłącza wtrysk - prawdopodobnie będzie się znajdował na ściance grodziowej w tylnej części silnika, tam go najczęściej montują gazownicy, bo jest blisko wtrysku.
Ostatecznie spróbuj uruchomić silnik na benzynie ale ze zdjętą wtyczką z czujnika temperatury - 4-pinowy znajdujący się po prawej stronie silnika skąd wychodzą węże na chłodnicę. Jeżeli odpali od strzała to masz właśnie ten czujnik uwalony.


Obrazek
Obrazek

malex00
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr lip 15, 2009 01:32
Lokalizacja: bełchatów

porblem z odpalaniem, a gdy zimny ma niskie obroty

Post autor: malex00 » śr sie 17, 2011 14:58

zdjęcie wtyczki nic nie dało, będę musiał popatrzeć coś z tym przekaźnikiem. ale dzięki za zainteesowanie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości