Naklejka na dachu pod antenę CB

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Pan Japuk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: sob lis 20, 2004 20:49
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Naklejka na dachu pod antenę CB

Post autor: Pan Japuk » pn sie 15, 2011 16:05

Może gdzieś już było na forum ale nie mogę znaleźć - ma ktoś doświadczenia z naklejkami pod magnetyczną antenę? Chodzi mi o to czy taką naklejkę da się usunąć po jej kilkuletniej obecności na dachu? Podejrzewam, że: po pierwsze - nawet jak się uda ją zdjąć to zostanie ślad (inny kolor lakieru), albo po drugie - zejdzie razem z lakierem.


Teraz jest Peugeot 406 Break 2.0 HDI. Niebawem wrócę do jedynej słusznej marki...

Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Naklejka na dachu pod antenę CB

Post autor: Vii » pn sie 15, 2011 16:36

Pan Japuk pisze:Podejrzewam, że: po pierwsze - nawet jak się uda ją zdjąć to zostanie ślad (inny kolor lakieru), albo po drugie - zejdzie razem z lakierem.
I dobrze podejrzewasz albo jedno albo drugie. Albo zostanie zmatowione miejsce albo odejdzie pierwsza warstwa lakieru razem z naklejka.



Lucki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2198
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 19:56
Lokalizacja: DW
Kontakt:

Naklejka na dachu pod antenę CB

Post autor: Lucki » pn sie 15, 2011 16:49

Kolego sa takie magnetyczne podkładki pod antene. Sam używam i jest ok. Raz na miesiąc przejadę tempo lub g3 i nie ma śladu :hmm:


ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA ECUDIAG www.ecudiag.pl
Hamownia klucze immo naprawa sterowników radio code
Wrocław 793-195-950
Regeneracja wtryskiwaczy CR wszystkich marek

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Naklejka na dachu pod antenę CB

Post autor: skaktus » wt sie 16, 2011 11:00

Używam od chyba roku takiej podkładki. Sciągam na noc bo lubi znikać sama z siebie. Śladu po niej nie mam, trzeba po prostu nie zakładać na upaprany lakier i po sprawie.



Pan Japuk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: sob lis 20, 2004 20:49
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Naklejka na dachu pod antenę CB

Post autor: Pan Japuk » wt sie 16, 2011 22:33

Tutaj problem dotyczy naklejki z folii samoprzylepnej. Znajduje się na dachu auta, którego zakup rozważam. Drażni mnie silnie ta naklejka, bo jest w beznadziejnym miejscu (prawie na środku dachu, ale delikatnie przesunięta w prawo, jeszcze jakby była na środku to jakoś bym wytrzymał), moje poczucie estetyki nie pozwala mi patrzeć na to obojętnie. Tym bardziej, że nie używam CB i nie zamierzam.


Teraz jest Peugeot 406 Break 2.0 HDI. Niebawem wrócę do jedynej słusznej marki...

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Naklejka na dachu pod antenę CB

Post autor: skaktus » śr sie 17, 2011 10:07

Trzeba było napisać odrazu że chodzi o nalepkę samoprzylepną.

Pewnie da się odkleić - auto na słońce, porządnie nagrzać a potem powoli odklejać. Jak będzie pod nią wyglądał lakier nikt ci nie powie, bo nie wiadomo gdzie to stało i ile stało. Jeśli nie będziesz rwał jej mocno to kleju nie zostawi a i klara nie zerwie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości