Mocowanie linki sprzęgła

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

piatkowski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt sie 17, 2010 19:17

Mocowanie linki sprzęgła

Post autor: piatkowski » wt sie 16, 2011 19:50

Witam,
ostatnio w czasie jazdy spadła mi linka sprzęgła. Spowodowane to było przerdzewiałym zaczepem/mocowaniem/spinką, która łączy linkę z dźwignią sprzęgła.
Dziś zakupiłem ten element. Kod katalogowy elementu: 1H0 798 303 A.

Moje pytanie brzmi: czy da się poluzować jakoś tę linkę? Brakuje mi dosłownie 1-1,5cm, żeby zamontować tę spinkę.



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Mocowanie linki sprzęgła

Post autor: prezesik25 » wt sie 16, 2011 22:05

piatkowski pisze:czy da się poluzować jakoś tę linkę? Brakuje mi dosłownie 1-1,5cm, żeby zamontować tę spinkę.
zdejmij linkę z łapy skrzyni, wtedy założysz końcówkę na pedał sprzęgła, potem jakąś breszką naciągniesz łapę przy skrzyni aby założyć linkę.

Ja podczas zakładania nowej linki tylko wciskałem ten "wałeczek" w rowek w pedale sprzęgła i go zabezpieczałem opaską zaciskową, aby linka czasem nie wyskoczyła z zaczepu. W pedale sprzęgła są otwory, przez które przeciągnąłem opaskę.


Obrazek
Obrazek

coolhandLuke
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt sty 03, 2014 19:22

Mocowanie linki sprzęgła

Post autor: coolhandLuke » pt sty 03, 2014 23:47

witam
potrzebuje tez pomocy z tym mocowaniem gdyż mi wypadło. Kupiłem nowy zestaw, mam w nim tylko jedną blaszkę, chyba tą na spód. Problem polega na tym że nie da się naciągnąć linki tak, aby założyć tą gumkę i blaszkę, po prostu linka jest za krótka, czy ktoś zna jakiś sposób przedłużenia jej, podejrzewam że to jakaś banalna sprawa. Prosiłbym o w miarę proste wytłumaczenie, nie ukrywam że jestem totalnym mechanicznym laikiem, o ile wiem gdzie jest pedał sprzęgła tak łapa skrzyni nic mi już nie mówi. Proszę o pomoc



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2649
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Mocowanie linki sprzęgła

Post autor: matisim » sob sty 04, 2014 08:35

linkę z samoregulatorem się przekręca jakoś, że idzie ją rozciągnąć raz- żeby włożyć tą blaszkę a później nacisk sie sprzęgło i linka sie naciąga sama.



coolhandLuke
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt sty 03, 2014 19:22

Mocowanie linki sprzęgła

Post autor: coolhandLuke » sob sty 04, 2014 13:19

no właśnie "przekręca się jakoś" - ja to razem z mechanikiem z wieloletnim stażem przekręcaliśmy w tę i we w tę, jakiś dłuższy czas, i mechanik się w końcu poddał i uciekł ; tłumaczył sie jeszcze że brak śrubokręta, że ciasno, że brudno, i że w ogóle kupa roboty panie



coolhandLuke
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt sty 03, 2014 19:22

Mocowanie linki sprzęgła

Post autor: coolhandLuke » sob sty 04, 2014 13:59

moja linka wygląda jak ta na dole - http://img179.imageshack.us/img179/5526/dsc00014qz5.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; tak że nie wiem czy to jest ta samoregulacja czy nie



Awatar użytkownika
Karmel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: wt mar 22, 2011 00:36
Lokalizacja: Lublinitz
Kontakt:

Mocowanie linki sprzęgła

Post autor: Karmel » sob sty 04, 2014 20:08

Tak to linka z samoregulacją, do jej złożenia potrzebne są dwie lub trzy opaski zaciskowe trytytki oraz druga osoba (chodź mi udało się samemu).
Zapinasz jedną opaskę na korpusie, zostawiając na niej maly luz, przekładasz przez nią drugą opaskę, którą podtrzymasz dolną część samo-regulatora po złożeniu.
foto poglądowe
a składa się fachowo nie wiem jak, ale mnie udaje się to Kręcąc regulatorem w skrajne położenie, potem w drugie skrajne, i ciut z powrotem. linka składa się, zaciągamy opaskę.


Obrazek

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Mocowanie linki sprzęgła

Post autor: grandi » ndz sty 05, 2014 02:49

Boze..... :rotfl:

blaszka z gumka kosztuje 5 zł chyba jak kupowalem , aby schowac linke musisz ja wcisnac do srodka potem pociagnac , wyczujesz proste , jak juz wyciagniesz albo zapinasz na dwie opaski o powinny byc na lince albo trzymasz reka


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

dawmor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: sob gru 21, 2013 01:20

Mocowanie linki sprzęgła

Post autor: dawmor » wt sty 07, 2014 00:05

Żeby linke wyjąć musi jedna osoba iść do kabiny, 2 przy łapie ciągnąć linkę i jednocześnie osoba 1 przyciska sprzęgło i puszcza wtedy Puszczasz linkę i możesz ją wyciągnąć z samoregulatora. Trochę niezrozumiale ale działa :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości