Delikatne grzechotanie przy przyspieszaniu

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2356
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Delikatne grzechotanie przy przyspieszaniu

Post autor: herbu » pt sie 12, 2011 08:56

Witam.
Wczoraj zauważyłem, że przyspieszając słyszę delikatne i ciche terkotanie dochodzące gdzieś z przodu auta. Co ciekawe terkotanie to słyszalne jest tylko przy obrotach ~2250 i trwa ułamek sekundy gdy wskazówka obrotomierza mija tą wartość. W pozostałym zakresie obrotów jest cisza. Co ciekawe podczas hamowania na biegu gdy obroty są 2250 nic nie słychać. Podczas delikatnego przyspieszania też nie. Jedynie podczas normalnego zwiększania prędkości. I tylko na biegu - po przegazowaniu na luzie jest cisza.
Dodam, że terkotanie jest ciche, ledwie słyszalne, no ale jest. Co to może być? Myślałem nad skrzynią i tymi nieszczęsnymi nitami, ale żadne z typowych objawów nie występuje. Poza tym w 2001r. wsadzali już ponoć te grubsze nity. Poza tym żadnych nietypowych objawów nie ma, wszystko działa idealnie.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

Delikatne grzechotanie przy przyspieszaniu

Post autor: art_2008_a_ » pt sie 12, 2011 09:17

herbu, z doświadczenia wiem, że takie usterki ciężko się naprawia ... gdy jest to ledwo słyszalne i trwa chwilkę to tak łatwo tego nie wyłapiesz. Moja rada to pojeździć dalej i z czasem - jeśli się coś psuje - sam znajdziesz przyczynę bo objawy powinny się pogłębić. Inaczej to tylko sobie pogdybamy.

Z tego co się orientuję to z nitami nie powinieneś już mieć problemów w tym roczniku ...

może coś w przedniej części układu wydechowego coś wchodzi w rezonans przy tych konkretnych obrotach ? Piszę bo wydech lubi różnie pracować przy różnych obrotach i obciążeniach ...



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2356
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Delikatne grzechotanie przy przyspieszaniu

Post autor: herbu » pt sie 12, 2011 09:22

art_2008_a_ pisze:może coś w przedniej części układu wydechowego coś wchodzi w rezonans przy tych konkretnych obrotach ? Piszę bo wydech lubi różnie pracować przy różnych obrotach i obciążeniach ...
Też o tym myślałem, bo to właśnie jakby taki rezonans powstawał. Choć czy nie powinien powstawać także na luzie przy tych samych obrotach?


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2356
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Delikatne grzechotanie przy przyspieszaniu

Post autor: herbu » pt sie 12, 2011 17:14

Co ciekawe, zauważyłem dzisiaj, że jak się auto nagrzeje i przejedzie kilka km, to grzechotanie to ustaje. Jak się natomiast schłodzi to powracają. Patrzyłem pod auto i być może takie dźwięki wydaje osłona katalizatora. Trzeba będzie dalej obserwować.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości