Dziwny dzwięk przy EPS, co to może być?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

brxIII
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: czw lis 13, 2008 18:48
Lokalizacja: Świdnica

Dziwny dzwięk przy EPS, co to może być?

Post autor: brxIII » sob sie 06, 2011 21:19

Witam! Kupiłem golfa z ESP, i usłyszałem takie coś jakby klocki blokowały tarcze, czy coś w tym stylu. Jest dźwięk taki uuuuuuuuu, i tyle żadnego chrobotania, nic w tym stylu. Wytłumaczcie mi zasadę działania ESP, czy to normalne jest taki dźwięk, pojawił się na razie dwa razy, raz jak zahamowałem i wtedy pojawił się, później jak chciałem zobaczyć jak działa to ESP. Auto - 1.9 TDI 90 PS.



rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

Dziwny dzwięk przy EPS, co to może być?

Post autor: rafxxx » pn sie 08, 2011 01:11

ESP KTO SZUKA nie błądzi ale dam ci linka: http://pl.wikipedia.org/wiki/ESP_%28motoryzacja%29" onclick="window.open(this.href);return false;

układ elektroniczny stabilizujący tor jazdy samochodu podczas pokonywania zakrętu przejmujący kontrolę nad połączonymi układami ABS i ASR. System ten uaktywnia się samoczynnie, przyhamowując jedno lub kilka kół, z chwilą, gdy odpowiedni czujnik wykryje tendencję do wyślizgnięcia się samochodu z zakrętu....... reszta w linku powyżej

tak jak w definicji esp z wikipedii załącza sie w momencie gdy jedno z kół traci przyczepność i powinieneś słyszeć harakterystyczne chrobotanie i czuć ze coś się dzieje w kole( w zalenoznosci ktore traci przyczepnosc) wiec za bardzo nie rozumiem jak to klocki blokuja tarcze? o co ci chodzi konkretnie? w jakim momencie uslyszales to uuuuu za malo danych? przy jakiej predkosci, podczas hamowania silnikiem, czy normalnie hamulcami?

Podejrzewam ze wydaje ci sie ze cos dziala zle tylko nie imales ESP wczesniej i nie wiesz jak to wyglada dokonca, jesli masz mozliwosc to podepnij auto pod kompa( jesli masz swoj ) jesli nie masz to nie warto narazie tracic kasy, dopóki konktrolka od esp nie zaswieci sie na stale na kompie tzn ze dziala wszystko jak nalezy( powinienes miec zreszta przycisk od esp na desce rozdzielczej) jak nacisniesz przycisk na desce od esp to wtredy na liczniku kontrolka sie powinna zaswiecic tzn ze jest on wylaczony



brxIII
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: czw lis 13, 2008 18:48
Lokalizacja: Świdnica

Dziwny dzwięk przy EPS, co to może być?

Post autor: brxIII » pn sie 08, 2011 06:43

rafxxx, masz rację nie miałem nigdy ESP, czytać czytałem o nim to już tylko bardziej chodziło mi o ten dźwięk. Wczoraj był podczas ruszania, koła co prawda zabuksowały i jak już złapały przyczepność było właśnie taki dźwięk jakby coś rozpędzonego hamowało, głośniej i może z dwie sekundy nawet nie i cisza już jest. Ciężko to opisać jest. Przy wyższej prędkości nie miałem takiego, na 2 biegu stracił przyczepność, ale wtedy migała kontrolka ESP i nie było dźwięku. A może tak działa ASR ??



rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

Dziwny dzwięk przy EPS, co to może być?

Post autor: rafxxx » pn sie 08, 2011 17:42

zapomniąłem wspomniec ze gdy załącza sie esp to miga kontrolka na zegarach, jesli nie miga a mowisz ze jakis dzwiek sie wydoby z auto podczas ruszania to szczerzze mowiac nie mam pojecia co to moze byc



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Dziwny dzwięk przy EPS, co to może być?

Post autor: grg474 » wt sie 09, 2011 13:58

brxIII pisze:Jest dźwięk taki uuuuuuuuu,
czy wtedy też czujesz takie mrowienie na pedale hamulca?


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

brxIII
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: czw lis 13, 2008 18:48
Lokalizacja: Świdnica

Dziwny dzwięk przy EPS, co to może być?

Post autor: brxIII » wt sie 09, 2011 20:13

grg474, Tego nie wyczułem, ale nie wiem czy przypadkiem nie jest to z climatronica, nie wiem pierwszy raz mam auto takie z tymi systemami i nie wiem co robić. Podłącze może w tygodniu pod Vaga to się coś może pojawi. A mam jeszcze pytanie jak sprawdzić termostat w silniku ALH, bo nie uzyskuje mi 90*??



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Dziwny dzwięk przy EPS, co to może być?

Post autor: Qto » wt sie 09, 2011 21:15

brxIII pisze:jak sprawdzić termostat w silniku ALH, bo nie uzyskuje mi 90*??
jak sprawdzić to wyszukiwarka Ci powie :bajer: a jeżeli nie nagrzewa się przy dosyć wysokich temperaturach na zewnątrz to raczej nie będzie winien termostat tylko czujnik temperatury



brxIII
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: czw lis 13, 2008 18:48
Lokalizacja: Świdnica

Dziwny dzwięk przy EPS, co to może być?

Post autor: brxIII » wt sie 09, 2011 21:28

Qto, A czy czujnik temperatury pokaże mi Vag błąd ?? Łapie mi max 80 parę stopni, maleje, później rośnie, raz tylko miałem 90* a tak to wariuje. A gdzie jest ten czujnik ??



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Dziwny dzwięk przy EPS, co to może być?

Post autor: Qto » wt sie 09, 2011 21:33

brxIII pisze: A czy czujnik temperatury pokaże mi Vag błąd ?
Pokaże
brxIII pisze: Łapie mi max 80 parę stopni, maleje, później rośnie,
już 74* na czujniku to 90* na blacie...także jak wskazówka jest poniżej to temperatura jest < 74*
brxIII pisze:A gdzie jest ten czujnik ??
no i znowu wyszukiwarka :bajer: wpisz "czujnik temperatury ALH" i czytaj...termostatu oczywiście nie wykluczam. Poszukaj kilka tematów i poczytaj bo nie ma sensu pisać 100x tego samego



brxIII
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: czw lis 13, 2008 18:48
Lokalizacja: Świdnica

Dziwny dzwięk przy EPS, co to może być?

Post autor: brxIII » śr sie 10, 2011 15:11

Qto, Ok, teraz już mogę szukać swobodnie ;) A ten dźwięk to jednak z climatronica jest, tylko nie wiem dlaczego.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości