Zablokowany zamek w drzwiach kierowcy

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Wojtekf1991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn mar 22, 2010 17:21
Lokalizacja: Garwolin

Zablokowany zamek w drzwiach kierowcy

Post autor: Wojtekf1991 » wt sie 02, 2011 13:51

Witam, sprawa wygląda następująco, bez żadnego wyraźnego powodu zablokował mi się zamek w drzwiach kierowcy. Niestety mam niesprawny pilot więc musze obsługiwać centralny zamek ręcznie, a pewnego dnia przy próbie zamknięcia auta zamek postawił opór i tak już mu zostało. Otwieranie-bezproblemowe, ale juz zamknąć się nie da (przy próbie przekręcenia kluczyka w prawo stawia opór). Miał ktoś już taki kłopot? Może macie pomysły co się stało i jak to naprawić? Z góry dzięki.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Zablokowany zamek w drzwiach kierowcy

Post autor: Qto » wt sie 02, 2011 14:49

rozebrać drzwi, wytargać zamek i badać...uszkodzenie mechaniczne więc może się nie obejść bez wymiany zamka
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=255090" onclick="window.open(this.href);return false; - rozbiórka drzwi



pinki1980
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn lip 04, 2011 13:26
Lokalizacja: Będzin

Zablokowany zamek w drzwiach kierowcy

Post autor: pinki1980 » wt sie 02, 2011 17:10

Mam pytanie,mam golfa 4 2001 1.9 tdi chodzi mi o zamek centralny,gdy wychodzę z auta i zamykam jest wszystko w porządku, ale gdy wejdę do auta i zamknę drzwi zamek zamyka się i otwiera ,a od strony pasażera zamyka się ,gdy otworzę i zamknę drzwi otwierają się dwoję drzwi(siedząc w środku auta)nie wiem co jest grane może jakieś podpowiedzi serdeczne dzięki?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Zablokowany zamek w drzwiach kierowcy

Post autor: Qto » wt sie 02, 2011 17:15

pinki1980, zimne luty w zamku...przestudiuj temat który dałem powyżej, jest tam wszystko ładnie opisane



Grajcar1986
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn paź 03, 2011 19:33

Re: Zablokowany zamek w drzwiach kierowcy

Post autor: Grajcar1986 » pn paź 03, 2011 19:55

Wojtekf1991 pisze:Witam, sprawa wygląda następująco, bez żadnego wyraźnego powodu zablokował mi się zamek w drzwiach kierowcy. Niestety mam niesprawny pilot więc musze obsługiwać centralny zamek ręcznie, a pewnego dnia przy próbie zamknięcia auta zamek postawił opór i tak już mu zostało. Otwieranie-bezproblemowe, ale juz zamknąć się nie da (przy próbie przekręcenia kluczyka w prawo stawia opór). Miał ktoś już taki kłopot? Może macie pomysły co się stało i jak to naprawić? Z góry dzięki.
Pozdrawiam.
Witam mam ten sam problem ale nie znalazłem odpowiedzi na dokładnie ten przypadek czy ktoś mi może pomóc bo nie chce płacić w EURO za naprawę.
a warunki do do naprawy to parking w centrum miasta. Nie chciałem pisać nowego posta więc dołaczam się do tego



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: Zablokowany zamek w drzwiach kierowcy

Post autor: guziolek » pt paź 07, 2011 09:04

Grajcar1986 pisze:
Wojtekf1991 pisze:Witam, sprawa wygląda następująco, bez żadnego wyraźnego powodu zablokował mi się zamek w drzwiach kierowcy. Niestety mam niesprawny pilot więc musze obsługiwać centralny zamek ręcznie, a pewnego dnia przy próbie zamknięcia auta zamek postawił opór i tak już mu zostało. Otwieranie-bezproblemowe, ale juz zamknąć się nie da (przy próbie przekręcenia kluczyka w prawo stawia opór). Miał ktoś już taki kłopot? Może macie pomysły co się stało i jak to naprawić? Z góry dzięki.
Pozdrawiam.
Witam mam ten sam problem ale nie znalazłem odpowiedzi na dokładnie ten przypadek czy ktoś mi może pomóc bo nie chce płacić w EURO za naprawę.
a warunki do do naprawy to parking w centrum miasta. Nie chciałem pisać nowego posta więc dołaczam się do tego
Qto pisze:rozebrać drzwi, wytargać zamek i badać...uszkodzenie mechaniczne więc może się nie obejść bez wymiany zamka
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=255090" onclick="window.open(this.href);return false; - rozbiórka drzwi
I tyle w temacie, rozbierzesz to zobaczysz dlaczego się zacina, bez tego nikt ci nic nie poradzi. Jak zepsute to trzeba będzie wymienić, jak tylko zasyfione to przeczyścić.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości