problem z kablami ze stacyjki - radio

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

rafcykz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn maja 15, 2006 17:07
Lokalizacja: Kalisz

problem z kablami ze stacyjki - radio

Post autor: rafcykz » sob cze 17, 2006 09:15

Wczoraj podlaczalem sobie radio do swojego MK2 i nie moge rozszyfrowac wszystkich kabelkow. Brazowy to napewno masa, glosnikowe tez zlokalizowalem, do tego mam 2 czerwone + , jak podejrzewam jeden z nich do podtrzymywania(choc jest podlaczony na kostce do przelacznika ogrzew. tylnej szyby?!?!), a drugi to od stacyjki. Niby wszystko gites, ale radio gra tylko na przekreconym kluczyku!, probowalem zamieniac kable, ale to nic nie dalo. Mysle teraz nad zmostkowaniem jednego + z dwoma (zolty+czerw) na kostce. CO wy na to?

Irytuje mnie jeszcze jeden problem. Otoz z wiazki kabli wychodza mi jeszcze: bialo-zolty, bialo -brazowy - ktore sa znacznie ciensze od glosnikowych. Ktos wie do czego one sluza?



Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

Post autor: ksionc » sob cze 17, 2006 11:22

na kostce od radia powinny byc napisy do czego jest dany kabelek lub na kazdym kabelku powinien byc wydruk.


Mody mode on in one point najn ti di aj endzajn

Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » sob cze 17, 2006 11:36

brązowy - masa
czerwony - plus
"drugi czerwony" -wychodzi z tego gdzie jest podłączony, że to od podświetlenia (zmienia sie natężenie wyświetlacza, wraz z tym na desce)
żółty - podtrzymanie (po zmostkowaniu z czerwonym, radio będzie grało cały czas)
"reszta" - może wyciszenie z telefonu i sterowanie elektryczną anteną/wzmacniaczem

w ogóle jakie to radio ?



Awatar użytkownika
metju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: czw mar 24, 2005 10:49
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: metju » sob cze 17, 2006 12:44

Zobacz po prostu miernikiem, na którym kabelku masz stałe + 12v, a na którym dopiero po przekręceniu kluczyka, i będziesz wiedział które połączyć. Te dwa pozostałe możliwe że tak jak napisał Łuki - antena/wzmacniacz i zestaw tel.


ex BvLin3K
Obrazek

rafcykz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn maja 15, 2006 17:07
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: rafcykz » sob cze 17, 2006 21:34

dzieki za podpowiedzi, juz sobie poradzilem. Z kablami od radia to nie mam problemow, bo mam do niego instrukcje i oryginalna kostke ISO :) Gorzej bylo z tymi przewodami z auta. Wzialem 2 czerwone i sprawdzilem na ktorym z nich jest + bez przekrecania kluczyka i tego zmostkowalem z zoltym+czerwonym od kostki ze strony radia. A drugi czerwony(z auta) zaizolowalem. Jednak teraz gdy gra radio i odpalam auto to radio sie nie wylacza, a wczesniej (oraz w poprzednim aucie) przy zapalaniu radio gaslo. Czy przy obecnej instalacji nic sie nie skopie???



Awatar użytkownika
Biały
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: ndz lip 10, 2005 08:54
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

Post autor: Biały » ndz cze 18, 2006 21:25

Witam. Nie chciałem zakładać nowego tematu a mam dziwny problem z radiem. Gdy było stare radio miało normalnie podłączenie na 2 kabelki czyli czerwony i czarny. Kupiłem nowe radio i z radia wychidzi 4 kabelki czyli czerwony, czarny, żółty i pomarańczowy. Z samochodu wychodzą mi kabelki: czerwony, brązowy, żółty, brązowy z czerwonym paskiem i niebieski. Podłączam wszystko tak jak trzeba i radio nie gra. Gra dopiero jak włącze światła :crazy: MOŻE BYĆ TO SPOWODOWANE TYM ŻE ZMIENIAŁEM PODŚWIETLENIE WE WŁĄCZNIKU ŚWIATEŁ I MOGŁEM COŚ ŻLE PODŁĄCZYĆ? :jezor:



rafcykz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn maja 15, 2006 17:07
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: rafcykz » ndz cze 18, 2006 21:53

Wiesz ja tez sie zdziwilem, bo ten jeden plus z auta mialem na kostce lacznie z podgrzewaniem tylnej szyby. Jednak zmostkowalem i jest super :-)



Awatar użytkownika
Biały
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: ndz lip 10, 2005 08:54
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

Post autor: Biały » ndz cze 18, 2006 21:57

Ja też próbowałem pomostkować kilka razy i z 10 bezpieczników popaliłem :jezor: Nie będe się denerwował tylko jutro zajade i niech mi to zrobi elektryk

A jak jest z tym włącznikiem od świateł? Ma to coś wspólnego z przewodami od radia?



Awatar użytkownika
metju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: czw mar 24, 2005 10:49
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: metju » ndz cze 18, 2006 22:30

Dobra, po kolei panowie szlachta :)

rafcykz, jest wszystko ok, nic się nie skopie. Masz na radiu bezpośrednio (prawie, bo po drodze jest bezpiecznik) zasilanie z akumulatora, więc chodzi non stop i nie jest rozłączane chwilowo podczas zapłonu.

Biały, po prostu podłączyłeś jako zasilanie radia zasilanie podświetlenia deski, które włącza się razem ze światłami. Nie sugeruj się kolorami, no może oprócz czerwonego jako stałe +12v i czarnego jako masa. Weź miernik, zobacz gdzie masz stałe +12v od strony samochodu, podłącz pod czerwony (zakładam że żółty dostaje +12 ze stacyjki). Czarny masa, pomarańczowy pewnie do regulacji podświetlenia radia.


ex BvLin3K
Obrazek

Awatar użytkownika
Biały
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: ndz lip 10, 2005 08:54
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

Post autor: Biały » ndz cze 18, 2006 22:57

metju,

Dzięki wielkie :pub: Jutro zrobie tak jak mi napisałeś i powinno być dobrze.



Awatar użytkownika
metju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: czw mar 24, 2005 10:49
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: metju » ndz cze 18, 2006 23:10

Biały, musi :) Trzeba tylko łepetyną ruszyć i mierniczkiem się pobawić :) I nie łącz czarnego z niczym, bo znowu tylko bezpieczniki będziesz zmieniał :) Pozdro :pub:

[ Dodano: Nie Cze 18, 2006 23:13 ]
A następnym razem śmiało załóż nowy temat, nieładnie w czyjś się wpinać. A tak naprawdę to wszystko byś znalazł w wyszukiwarce.. :P :)


ex BvLin3K
Obrazek

Awatar użytkownika
Biały
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: ndz lip 10, 2005 08:54
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

Post autor: Biały » ndz cze 18, 2006 23:53

metju pisze:A następnym razem śmiało załóż nowy temat, nieładnie w czyjś się wpinać. A tak naprawdę to wszystko byś znalazł w wyszukiwarce..
Okej już więcej nie będę :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości