Konsekwencje uszkodzonego wiatraka chlodnicy - informacje

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

toostrow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob lip 30, 2011 14:22

Konsekwencje uszkodzonego wiatraka chlodnicy - informacje

Post autor: toostrow » sob lip 30, 2011 14:50

Witam,

Jestem szczesliwym posiadaczem Golfa IV 2001r 1.9 tDI (101km). Auto kupilem niedawno i okazalo sie ze jeden w z wiatrakow na chlodnicy poprostu nie dziala natomiast drugi (ten mniejszy) kreci sie tylko na jednym biegu (na tym szybszym). Zostalem nastraszony ze gdyby drugi wiatrak przestal dzialac to moglbym zatrzec silnik.
Nie jestem znawca i ekspertem ale podstawowe zasady fizyki sa mi znane. Jak czlowiek smiga po drodze 100-120km/h to nie potrzebuje wiatraka bo powietrze chlodzi chlodnice. Jak dla mnie to w nagorszym wypadku moglbym zagotowac wode stojac w miescie w korku. Oczywiscie w konsekwencji jakbym nie zauwazyl wysokiej temp. to moglbym przegrzac silnik co bylo by fatalne.
Ale straszenie o zatarciu silnika wydaje mi sie wysoko przesadzone. Chyba ze oczyms nie wiem?

Prosze o opinie.

Pozdrawiam

p.s. Mam nadzieje ze dobrze wybralem miejsce an tego posta, jesli nie to przepraszam przeniose, tylko gdzie? Elektryka?



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Konsekwencje uszkodzonego wiatraka chlodnicy - informacje

Post autor: wojtas46 » ndz lip 31, 2011 19:17

toostrow, temperatura w jakiej pracuje silnik ma decydujący wpływ na jego żywotność , optymalna to ok 90 st.Układ chłodzenia powinien być sprawny , poszukaj na forum było o tym



Awatar użytkownika
rosper85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: wt mar 24, 2009 23:47
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Konsekwencje uszkodzonego wiatraka chlodnicy - informacje

Post autor: rosper85 » ndz lip 31, 2011 21:23

jest dokładnie tak jak pisze wojtas46 no i oczywiście przy ekstremalnym przegrzaniu silnika jest możliwe jego zatarcie... jeśli wiatraki byłyby nie potrzebne, to po prostu producent by ich nie montował, radzę się pobawić i naprawić wiatraki tak, aby były w pełni sprawne oba, no i oczywiście najlepiej, jakby chodziły na obu biegach....


[img]http://img217.imageshack.us/img217/3116/tdihi9gy3.jpg[/img] [img]http://img232.imageshack.us/img232/5782/eatsleepvwdp1.gif[/img]
[img]http://img176.imageshack.us/img176/4189/rosperpr9.jpg[/img]
Lubię jak kolumbryna po asfalcie płynie.. nie spodziewałbym się, że to kiedyś minie....

toostrow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob lip 30, 2011 14:22

Re: Konsekwencje uszkodzonego wiatraka chlodnicy - informacj

Post autor: toostrow » wt sie 02, 2011 00:39

Witam,

Dzięki za odpowiedzi. Oczywiście zgadzam sie tutaj w 100% nie zamierzam kwestionować. Tylko teraz wiem, że to poprostu troche strachy na lachy...

A pociągne jeszcze wątek troszke dalej. Rosper85 co masz namyąli przez "pobawic się i naprawić"? Da się to jakoś naprawić jak wolniejszy bieg niechodzi? Tymczasowo dostałem duży wiatrak ale ze sprawnym szybkim biegiem.
Czy chodzilo ci o kupno sprawnego i wymianę?

A jeśli mialbym kupic nowy, to jakiej firmy? Wiem ze Bosh produkuje filtry, robia tez wiatraki do golfa?

Pozdr
toostrow



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości