Przekładka silnika z 1.9 na 2.0 tdi

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

kuzynTychy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt lis 30, 2010 15:07

Przekładka silnika z 1.9 na 2.0 tdi

Post autor: kuzynTychy » sob lip 30, 2011 19:40

Witam posiadam golfa 3 20 jahre i przymierzam sie do podniesienia mocy, i tak sie zastanawiam nad przełozeniem silnika i tutaj moje pytanie czy jest mozliwosc wsadzenia do mnie silnika 2.0 tdi 170 km z A4 z roku 2009 ( w razie czego tutaj orientacyjny link : http://allegro.pl/silnik-audi-a4-2-0-td ... 73546.html" onclick="window.open(this.href);return false; ) i chcialbym, zapytac jak jest z skrzynia biegów czy trzeba cos przerabiac ogólnie czy jest mozliwosc zrobienia czegos takiego. Był bym wdzieczny za przyblizenie tematu jak by to wygladalo itp.
Z Góry dzieki za odp. :)



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9253
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Przekładka silnika z 1.9 na 2.0 tdi

Post autor: wesol » sob lip 30, 2011 21:15

no chyba nie myslisz ze ta ta sume jest oferowany caly silnik z osprzetem, kabloteka, licznikiem i immo oraz kluczykami?????


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

kuzynTychy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt lis 30, 2010 15:07

Re: Przekładka silnika z 1.9 na 2.0 tdi

Post autor: kuzynTychy » sob lip 30, 2011 21:58

wesol pisze:no chyba nie myslisz ze ta ta sume jest oferowany caly silnik z osprzetem, kabloteka, licznikiem i immo oraz kluczykami?????

oczywiscie ze wiem, chodzi mi tylko o informacje czy jest mozliwosc przelozenia czy trzeba cos przerabiac, jak by to wygladalo ogolem



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9253
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Przekładka silnika z 1.9 na 2.0 tdi

Post autor: wesol » ndz lip 31, 2011 09:18

ogolem to bedzie wygladac tak: potrzebny jest najlepiej caly szilnik z osprzetem i elektryka czyli najlepszy w tym przypadku jest dawca na chodzie. Przekladasz wszystko, pewnie conieco bedzie trzeba przyciąc, dociac itd bo pasowac idealnie nie bedą- IC, węże itd. Na forum znajdziesz ze do mk3 wsadzano juz nawet 2.5 tdi R5 z transportera wiec taki 2.0 to pikuś. Kwestia tylko sie rozchodzi o fakt taki iz to kosztuje sporo ( zapewne gdzies w okolice 10 tys a nawet i wiecej) oraz sporo pracy jesli robione by to bylo samemu lub z pomoca kolegi po godzinach. Tematów takichna forum jest/było bez liku ale w wiekszosci przypadków umarło smiercia naturalną.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Przekładka silnika z 1.9 na 2.0 tdi

Post autor: Dario84 » ndz lip 31, 2011 11:14

Kolego wchodzisz pod rynnę z tym silnikiem, a może i nawet do rzeki :).

2,0 tdi to nic dobrego, zaczynając od pękających głowic, szybkiego padania dwumasów, turbin, problem z wałkami wyrównoważającymi kończąc na awariach i zasyfiania się pompek PPD... już nie jednego takiego robiłem więc wiem co piszę, wczoraj nawet oddałem a4 blb po operacji wymiany dwumasu i likwidacji wałków wyrównoważających.

Najlepsze silniki do modzenia i na swapy to 130tki lub 150tki PD.


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

kuzynTychy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt lis 30, 2010 15:07

Re: Przekładka silnika z 1.9 na 2.0 tdi

Post autor: kuzynTychy » ndz lip 31, 2011 11:37

ok, wielkie dzieki za onfo, poszukam jakies 130 a jak nie wypali to zabiore sie za przeróbke mojego silnika po wsadzam wtryski turbo itp.



Awatar użytkownika
stolniczkow
Forum Master
Forum Master
Posty: 1717
Rejestracja: ndz kwie 05, 2009 11:34
Lokalizacja: SD
Kontakt:

Przekładka silnika z 1.9 na 2.0 tdi

Post autor: stolniczkow » pn sie 01, 2011 13:08

kuzynTychy pisze:zabiore sie za przeróbke mojego silnika po wsadzam wtryski turbo itp.
... i to by było najlepsze rozwiązanie. Jest na forum dużo AFNów z mocą powyżej 170km czyli tyle ile celowałbyś swapem.


Czarne S3 1.8T - Dynosoft, MG Motorsport - 276km/365Nm
Grupowy chiptuning Aligator (DynoSoft) Katowice
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości