zatarta sprężarka klimatyzacji i co teraz??

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

qurka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt gru 29, 2009 00:26
Lokalizacja: Lanckorona

zatarta sprężarka klimatyzacji i co teraz??

Post autor: qurka » wt lip 19, 2011 12:30

witam
po zimie klima przestała chlodzić, odwiozłem auto do fachowca od klimatyzacji i okazało się że zatarta jest połowa sprężarki tzn z jednej str jest olej i jest ładny a z drugiej ma metaliczny wygląd..mechanik mówi dalej że można wymienić sprężarkę ale ona też może się zatrzeć bo w układzie są opiłki, może to wyczyścić ale to koszt ok 2tyś zł..czyli masakra. czy ryzykować i zakładać sprężarkę używaną i liczyć na szczęście że nic się nie stanie? czy jest na to jakiś inny sposób? gdzie najlepiej dostać dobrą sprężarkę używaną lub regenerowaną najlepiej. to jest sprężarka SANDEN SD7V16 mod.nr.1215



Awatar użytkownika
rybaka669
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 12:43
Lokalizacja: LJA
Kontakt:

zatarta sprężarka klimatyzacji i co teraz??

Post autor: rybaka669 » wt lip 19, 2011 16:14

baa opiłki mozna wyplukac zakładaj uzywana sprezarke tylko sprawdz zeby nie miała za duzego luzu zeby sprezegiełko łapało i ciesz sie klima za 600zła (300 spręzarka i 300 plukanie+ nabicie) a nie za 2 tys. wg mnie ktos chce cie naciać.



qurka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt gru 29, 2009 00:26
Lokalizacja: Lanckorona

zatarta sprężarka klimatyzacji i co teraz??

Post autor: qurka » wt lip 19, 2011 16:49

no tak tylko rzekomo płukanie to b skomplikowana czynnosc ktora jest b droga i jeszcze trzeba rzekomo wymienic filtr osuszający (rzekomo 140zl) i skraplacz (ok 500zl) chyba że to też jest jakaś bujda..?
nie ma ktoś do sprzedania takiej sprężarki> bo widziałem na allegro za 450zł po przeglądzie (nie po regeneracji) ale wydaje mi się dość sporo..ponoć można kupić za 200-250zł i takie są na allegro ale trochę sie boję i wolałbym od kogoś z forum bo chyba pewniejsza.



Samarexus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn cze 13, 2011 21:08

zatarta sprężarka klimatyzacji i co teraz??

Post autor: Samarexus » wt lip 26, 2011 21:42

Wymiana skraplacza mało konieczna.Załóż filtr również na stronę ssącą



malecki-21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 19:18
Lokalizacja: Kraków

zatarta sprężarka klimatyzacji i co teraz??

Post autor: malecki-21 » wt lip 26, 2011 22:25

A mógłbyś napisać czy klima wogóle ci nie chodzi? Czy jest tak że raz chodzi a raz nie? Bo mam podobny problem jak ty i też mi krzyknęli kosmiczną cenę za płukanie układu...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości