wskażnik km/h

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

wskażnik km/h

Post autor: Detektor » ndz cze 26, 2011 19:23

immuno pisze:Gdyby impulsator był zepsuty (jak to sprawdzić? ) to ile około kosztuje naprawa/wymiana takiej części?
najlepiej go wyjąć ze skrzyni, jest przymocowany na jedną śrube na klucz 8 lub 10 nie pamiętam dokładnie,
sprawdż w nim ślimaka bo u Ciebie takowy jest, blaszki które się łączą z pinami w kostce która jest do niego
podpięta i samą kość, koszt to około 70zł na allegro.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

immuno
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr maja 25, 2011 22:24

Re: wskażnik km/h

Post autor: immuno » ndz cze 26, 2011 20:07

Qto pisze:immuno, bezpiecznik nr 7 do sprawdzenia...oraz impulsator
trafiony zatopiony, bezpiecznik nr 7 jest spalony. Kupię i zobaczymy, czy się poprawi :) Szacun za taką wiedzę !



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

wskażnik km/h

Post autor: Qto » ndz cze 26, 2011 20:15

immuno pisze:Kupię i zobaczymy, czy się poprawi
Poprawi się, tylko pamiętaj że oprócz prędkościomierza, licznika kilometrów i wskaźnika poziomu paliwa nie działają światła cofania. Zaopatrz się w więcej bezpieczników bo możliwe że zaraz po włożeniu nowego ten się przepali i będzie trzeba szukać zwarcia co bywa uporczywe i bezpiecznikochłonne (ale wyraz wymyśliłem :helm: )...poza tym dobrze mieć zapasowe bezpieczniki w aucie. Jak znowu strzeli to daj znać...będziemy myśleć dalej, ale od razu mogę zaproponować wyciągnięcie żarówek świateł cofania i sprawdzenie jak będzie



immuno
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr maja 25, 2011 22:24

wskażnik km/h

Post autor: immuno » ndz cze 26, 2011 22:33

Kupiłem na stacji benzynowej komplet bezpieczników, założyłem i włączyłem wsteczny - światła działają, niestety nie mogłem pojeździć bo mam małe miejsce parkingowe i nie mogłem go opuścić, ale strzałka prędkościomierza lekko się podniosła więc chyba będzie działało. Jutro pojadę do pracy to się okaże czy wszystko ok, dam znać. Dzięki za pomoc !!



immuno
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr maja 25, 2011 22:24

wskażnik km/h

Post autor: immuno » śr cze 29, 2011 00:11

No i przejechałem dziś około 20 km, prędkościomierz działa, licznik przebiegu też więc to ewidentnie wina bezpiecznika.
Ale mam przy okazji pytanie jako początkujący golfista: jaka mogła być przyczyna przepalenia bezpiecznika? Auto ma już 13 lat więc zdaję sobie sprawę, że dużo rzeczy w nim jest wyeksploatowane, ale wydawało mi się, że bezpieczniki przepalają się w czasie gwałtownego przepływu prądu, a nie podczas spokojnej jazdy jak to u mnie miało miejsce. Ma ktoś wiedzę jak to jest?



immuno
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr maja 25, 2011 22:24

Re: wskażnik km/h

Post autor: immuno » pn lip 25, 2011 19:05

Qto pisze:
immuno pisze:Kupię i zobaczymy, czy się poprawi
Poprawi się, tylko pamiętaj że oprócz prędkościomierza, licznika kilometrów i wskaźnika poziomu paliwa nie działają światła cofania. Zaopatrz się w więcej bezpieczników bo możliwe że zaraz po włożeniu nowego ten się przepali i będzie trzeba szukać zwarcia co bywa uporczywe i bezpiecznikochłonne (ale wyraz wymyśliłem :helm: )...poza tym dobrze mieć zapasowe bezpieczniki w aucie. Jak znowu strzeli to daj znać...będziemy myśleć dalej, ale od razu mogę zaproponować wyciągnięcie żarówek świateł cofania i sprawdzenie jak będzie
Witam ponownie, no i strzelił ponownie bezp. nr 7 :shock:
Wymieniłem go oraz na wszelki wypadek żarówki wstecznego i jak na razie chodzi.
Czy wiecie, co może być przyczyną takich przepaleń?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

wskażnik km/h

Post autor: Qto » pn lip 25, 2011 21:36

immuno pisze:co może być przyczyną takich przepaleń?
zwarcie na obwodzie świateł wstecznego lub na przewodach od impulsatora...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości