Nie chce odpalić.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

LukaszJJ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lip 14, 2011 07:19

Nie chce odpalić.

Post autor: LukaszJJ » czw lip 14, 2011 07:53

Witam. Mam problem z moim Golf 2 silniczek 1,3.
W zeszłym tygodniu (czwartek) wymieniałem uszczelniacze na popychaczach, same popychacze, świece, rozrząd oraz pompę wody. Robiłem to bo dzień wcześniej po intensywwnym deszczeu autko nie chciało odpalić.
W piątek popadało - samochód odpaliłem, ale chodził jakoś tak dziwnie, jakby nie na wszystkich "garach".
Ale, że pojechałem po auto służbowe i swoim wjechałem do słuzbowego garażu - problem się skończył.
W sobotę pojechałem do kobiety, samochód jechał normalnie. Od niedzieli zaczełuy się przeboje. Samochód rano (po porannym deszczu) nie chciał odpalić.
Dwukrotne przekręcenie kluczyka spowodowało, że nie drgnął nawet rozrucsznik. Diody od kontrolek oleju, uwagi i akumulatora tylko przygasły po przekręceniu na 2.
Nagle za 3 razem odpalił. Pózniej jeździł ok.
W poniedziałek popadało - już go nie odpaliłem. We wtorek posprawdzałem czy coś się może wypło ale nic.
W środę auto odpaliło na zaciąg. Po 1 odpaleniu pochodziło chwilę, wyłączyłem. Tylko zarzędził i tyle, znów nie chciał odpalić. Objaw jak przy niedzieli.
Za drugim razem po odpaleniu, znów na zaciąg pojechałem do mojego mechanika. Silnik nagrzał się już wystarczająco. Przy nim auto super odpalało, problem znikn. Kazał mi przyjechać popołudniu na wymianę kabli.
Kable zostały wymienione, przeczyszczona kopułka, ruszona masa.
Dziś po kolejnym deszczu sytuacja się powtarza.
Przekrecam kluczyk - rozrusznik nawet nie drgnie, kontrolki po przekręceniu na 2 lekko przygasają.
Ktoś ma jakiś pomysł???
(Sory że tak długi post, ale chciałem dobrze wszystko zobrazować.)



Tomson90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt paź 22, 2010 20:26

Nie chce odpalić.

Post autor: Tomson90 » czw lip 14, 2011 09:00

Hm miałem podobny problem,szczególnie po deszczu właśnie ,ale wtedy pomogło wymienienie świec,kopułki i palca rozdzielacza,palec wymieniałeś?



LukaszJJ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lip 14, 2011 07:19

Re: Nie chce odpalić.

Post autor: LukaszJJ » czw lip 14, 2011 10:03

Tomson90 pisze:Hm miałem podobny problem,szczególnie po deszczu właśnie ,ale wtedy pomogło wymienienie świec,kopułki i palca rozdzielacza,palec wymieniałeś?
Nie. To jest to cudo pod kopułką? Jak się to ściąga?



qbanczyk691
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 22:12
Lokalizacja: Grójec

Nie chce odpalić.

Post autor: qbanczyk691 » pt lip 15, 2011 09:50

Skoro rozrusznik nawet nie drgnie nic do tego nie ma palec, kopułka, kable zapłonowe czy świece. Przeczyściłbym na początek klemy na aku i końcówki kabli przy rozruszniku bo masę na silniku już mechanik przeczyścił?



Tomson90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt paź 22, 2010 20:26

Nie chce odpalić.

Post autor: Tomson90 » pt lip 15, 2011 10:42

Jeśli rozrusznik ani drgnie ,to rzeczywiście coś z prądem/aku,mam teraz taki problem ze aku trzyma 3 dni... a potem pada. O palcu mówiłem bo miałem kiedyś podobny problem jak kolega ze chodził nie na wszystkie gary,skoro kolega mówi ze świece ,kable i kopułkę ma wymienione to został palec,który ja wymienić również musiałem,stary po wyciągnięciu "rozsypał się " w palcach. Tak to jest cześć która jest właśnie w kopułce,na takim bolcu ,jego się ściąga do góry,porostu go złap i pociągnij w gore , taki palec w granicach 15 zł, są dwa typy tych palców ,także najlepiej jakbyś miałem gdzieś samochód po sklepem i sprawdził.



LukaszJJ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lip 14, 2011 07:19

Nie chce odpalić.

Post autor: LukaszJJ » pt lip 15, 2011 11:32

Dzieki za odpowiedzi koledzy. Doszedłem już co było nie tak. Palec i kopułka są ok - rozkręciłem i sprawdziłem.
Padł akumulator - nałożyły się płyty w środku. Trzymał do 15 sekund pod zgaszeniu silnika. Robiło się zwarcie w nim jakieś.
Dzięki za pomocną dłoń.
Pozdrawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości