Kratka nawiewu oraz pielęgnacja deski - pytanie.

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Kratka nawiewu oraz pielęgnacja deski - pytanie.

Post autor: skaktus » pn mar 14, 2011 11:19

Witam.

Niestety nie mam teraz pod ręką żadnego golfiacza, stąd to pytanie.

Po prawej stronie deski rozdzielczej (siedząc w aucie) mamy głośnik i kratkę nawiewu. Podobnie jest po stronie lewej ;) Dokładnie chodzi mi o to, że po stronie lewej (od kierowcy) mamy dodatkowy okrągły otwór na nawiew bocznej szyby z boku deski. Po stronie prawej też jest taki otwór, ale tutaj zaczyna się problem, bynajmniej z mojej niewiedzy. Mam w domu miękką dechę, która czeka na założenie. Strona od kierowcy wizualnie mi się zgadza, natomiast strona prawa od pasażera nie, wiem że wchodzi tam osłona głośnika, kratka nawiewu i jakoś kurcze brakuje mi osłony na ten dodatkowy nawiew boczny.

Ma ktoś z was foto prawej strony, tj kratki nawiewu, osłony głosnika i boku deski w tym miejscu ? Zjada mnie niepewność a jak pisałem, nagle wszystkie golfy zniknęły z okolicy...

EDIT:

Poszukałem od d*** ;) strony, wbiłem na temat o wymianie nagrzewnicy i mam foto ;)

Dla potomnych:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=290954" onclick="window.open(this.href);return false;


A teraz dalsze pytanie:

Czym pielęgnujecie miękkie deski ? Po wymyciu mam dechę w pełnym macie, trochę głupio to wygląda, tym bardziej że mam wrażenie że nie ma pełnej czerni, tylko jakaś taka szara...



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Kratka nawiewu oraz pielęgnacja deski - pytanie.

Post autor: Haki » pn mar 14, 2011 19:24

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=144&t=358301" onclick="window.open(this.href);return false; dział KOSMETYKA


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
kowalartur
Grupa Tomaszowska
Grupa Tomaszowska
Posty: 1484
Rejestracja: wt maja 19, 2009 13:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Kratka nawiewu oraz pielęgnacja deski - pytanie.

Post autor: kowalartur » pn mar 14, 2011 20:18

Ja tam czarną deska na początku czysciłem pronto ale lubie jak jest wiekszy połysk wiec uzywam plaka :bigok: i jest oki


Auto powinno LEŻEĆ na Ziemi jak SUKA koło nogi swojego Pana..!!!!!!!!

Awatar użytkownika
syncroo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw cze 02, 2011 08:26
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Kratka nawiewu oraz pielęgnacja deski - pytanie.

Post autor: syncroo » śr lip 13, 2011 14:11

z tym połyskiem bym uważał ;] poprzedni właściciel mojego golfera miał podobne zdanie do Ciebie i jak jeżdze to mi odbija deske na szybie ;] i czasem nic nie widać :p ale radze sobie czyszczeniem wodą i pianką myjącą + plak matujący ;]



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Kratka nawiewu oraz pielęgnacja deski - pytanie.

Post autor: jhosef » śr lip 13, 2011 15:41

Najważniejsze aby dechę doczyścić po plakach. Ja po usunięciu pół centymetra zaległości używałem już tylko wilgotnych chusteczek bez nabłuszczaczy. Ostatnio kupiłem jakieś czerwone i strasze dużo mleczka mają. Wszystko znowu zaczyna błyszczeć.

Taka czysta decha najbardziej mi się podoba.



Awatar użytkownika
syncroo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw cze 02, 2011 08:26
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Kratka nawiewu oraz pielęgnacja deski - pytanie.

Post autor: syncroo » śr lip 13, 2011 16:14

co do czystości się zgodzę. A dasz namiar na te chusteczki?:D czy to zwyczajne chusteczki nawilżane?



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Kratka nawiewu oraz pielęgnacja deski - pytanie.

Post autor: jhosef » śr lip 13, 2011 18:04

syncroo, najlepsze były z biedrony lub lidla - nie jestem pewny. Teraz kupiłem jakieś czerwone i są za "tłuste"



Herwolf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 03:26
Lokalizacja: Częstochowa

Kratka nawiewu oraz pielęgnacja deski - pytanie.

Post autor: Herwolf » śr lip 13, 2011 23:19

drodzy kolędy najlepszym środekiem do mycia plastikow jest vinet bardzo dobrze myje i odtluszcza a co do pielęgnacji to mleczko k2 bardzo dobrze się rozprowadza i ma bardzo ładny zapach i przede wszystkim nie natluszcza jak plak. Daje efekt takiego pół matu. Dla mnie plak to najgorsze ścierwo wszystko się do tego klei. Polecam powyższą metodę sam ją stosuje i mam tak zwana "igle" w aucie



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Kratka nawiewu oraz pielęgnacja deski - pytanie.

Post autor: Shmatan » czw lip 14, 2011 11:11

Ja w mk4 z powodzeniem stosuje matowe mleczko a autolandu (biała mała buteleczka) - super efekt, super cena ;) tylko nakładaj psikając na aplikator, nie na deske



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 128 gości