Brak komunikacji po przeniesieniu gniazda VAg

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kornata_m
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: sob maja 31, 2008 13:15
Lokalizacja: LUBIN

Brak komunikacji po przeniesieniu gniazda VAg

Post autor: kornata_m » pn lip 11, 2011 19:23

Witam.
W porywie ułańskiej fantazji przeniosłem sobie gniazdo VAG, tzn przedłużyłem kable i zrobiłem przejściówkę wtyczka molex-> gniazdo VAG.
Użyłem do tego kabli o nieco innym przekroju (na oko 2x taki co oryginał) bo takie akurat miałem.
Ku mojemu zdziwieniu nie mogę się za nic połączyć z komputerem w aucie, wcześniej wszystko hulało, łączyło logowało itp. Po zrobieniu opcji test wyskakuje informacja że konfiguracja w Vag-comie jest poprawna ale sterownik nie podłączony.
Kable są polutowane, więc raczej problem przepływu prądu odpada. Czy zmiana przekroju lub długości (ok 1,5m) mogła wpłynąć na transmisje danych?
Nie wiem czy mam to rozbierać znowu i lutować czy szukać przyczyny gdzie indziej.
Aha po podłączeniu kabla do auta i włączeniu Vag-coma i próbie połączenia się miga kontrolka świec żarowych więc chyba powinno śmigać.
Pomóżcie koledzy :bigok:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Brak komunikacji po przeniesieniu gniazda VAg

Post autor: Qto » pn lip 11, 2011 19:28

Miernik w łapy i sprawdzaj czy wszystko czego potrzeba jest na odpowiednich pinach we wtyczce. Tu masz opisane co i jak http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=215221" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
kornata_m
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: sob maja 31, 2008 13:15
Lokalizacja: LUBIN

Re: Brak komunikacji po przeniesieniu gniazda VAg

Post autor: kornata_m » pn lip 11, 2011 19:49

Qto pisze:Miernik w łapy i sprawdzaj czy wszystko czego potrzeba jest na odpowiednich pinach we wtyczce. Tu masz opisane co i jak http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=215221" onclick="window.open(this.href);return false;
Miernik w łapy biorę i lecę.

Problem rozwiązany.
Przyczyna spalony bezpiecznik 12 (7,5A) najprawdopodobniej przy lutowaniu zetknęły się kabelki.

Dziękuje za pomoc



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Brak komunikacji po przeniesieniu gniazda VAg

Post autor: Qto » pn lip 11, 2011 20:38

kornata_m pisze:Przyczyna spalony bezpiecznik 12 (7,5A)
u mnie go w ogóle nie było...pół auta rozebrałem żeby znaleźć przyczynę - nie wpadłem na to że może brakować bezpiecznika :banghead:
Temat rozwiązany więc zamykam



Zablokowany

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 106 gości