Samodzielna wymiana oleju

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mateusz92
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: czw maja 12, 2011 19:38

Samodzielna wymiana oleju

Post autor: mateusz92 » sob lip 09, 2011 18:50

Witam mam takie pytanie,czy mozna zmieniac samodzielnie olej w moim golfie,ktory jest na gwarancji 5letniej,jesli nie to co sadzicie zeby przeprogramowac komputer na wymiane co 30tys. a w tym czasie samemu zmieniac co 10tys. km olej. A teraz 2gie pytanie,czy ciezko jest samemu wymienic olej w golfie VI ,trudno jest dojsc do tej sruby spustowej w misce oleju,czy sa jakies utrudnienia i czy wykryja ,ze sam wymienialem olej?Pozdrawiam i z gory dziekuje;)



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Samodzielna wymiana oleju

Post autor: Haki » ndz lip 10, 2011 00:58

Z tego co wyczytałem w TSI wymiana jest co 15 tys km .... to raz
Druga sprawa - jak nie masz podnośnika , ewentualnie kanału - paru narzędzi .. to nie bierz się za to sam ...

Wymiana oleju w 1 lepszym warsztacie , w którym się tym zajmują kosztuje w 99 % tyle ile kosztuje sam olej ... wymieniają za darmo ... :bigok:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

mateusz92
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: czw maja 12, 2011 19:38

Re: Samodzielna wymiana oleju

Post autor: mateusz92 » ndz lip 10, 2011 01:39

Z podstawowymi narzędziami nie ma problemu tylko ciekawi mnie czy nie ma tam jakichś specjalnych śrub vw ,kanał posiadam a co do zmiany co 15k km zgadza się tylko mój golf często jeździ z wysokimi prędkościami po autostradzie dlatego chce wymieniać co 10k km



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Samodzielna wymiana oleju

Post autor: Haki » pn lip 11, 2011 00:33

Nie będzie tam żadnych udziwnień ... podejrzewam śrubę 17 lub 19 ... do odkręcenia spustu oleju ,,,, nowa podkładka miedziana - wkręcasz zalewasz odpowiednim olejem i wszystko ... no i nie zapomnij przy okazji o wymianie filtra oleju ,,, i posmarowaniu jego krawędzi olejkiem ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Samodzielna wymiana oleju

Post autor: jhosef » pn lip 11, 2011 08:56

JEśli samochód jest na gwarancji i chcesz ją utrzymać to musisz wymienić w ASO lub poza z zachowaniem zgodności z przeglądem ASO (europejskie rozporządzenie GVO ). W praktyce lepiej trzymać się ASO w czasie gwarancji bo w razie W nie musisz udowadniać, że przeglądy były dobrze wykonywane.



aura1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: sob maja 23, 2009 14:25
Lokalizacja: Elbląg

Samodzielna wymiana oleju

Post autor: aura1 » sob lip 16, 2011 06:07

W moim T5 producent przewidział wymianę oleju co 40000km dla mnie to trochę za dużo więc co 20000 wymieniam sam i wszystko jest ok. a auto jest jeszcze na gwarancji. Przy cenach jakie serwis oferuje to nawet na przewidziane przeglądy biorę swój olej a oni tylko wymieniają bo ceny mają kosmiczne.



karolw2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 20:59

Samodzielna wymiana oleju

Post autor: karolw2 » sob lip 16, 2011 10:12

Sam wymienisz, jest tylko jedno ALE, servis głupi ni jest. Jak się kapnie że coś odkręcałeś samodzielnie np płytę pod podłogą czy korek olejowy to przy jakieś naprawie gwarancyjnej nie uzna ci gwarancji bo powiedzą ci że sam coś grzebałeś. W razie konieczności pokrycia kosztów przez gwaranta VW będzie się czepiał każdej rzeczy coby nie naprawić ci autka na gwarancji. Obejrzyj sobie kilka odcinków turbo kamery jakie tam ludzie mają przejścia z golfami V i VI, a każda twoja ingerencja może się skończyć odmową naprawy gwarancyjnej. Nie wiem czy jest sens ryzykować. :hmm:



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9252
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Samodzielna wymiana oleju

Post autor: wesol » sob lip 16, 2011 11:13

bez przesady kolego. Chyba nie byles nigdy w serwisie ze takie rzeczy opowiadasz. Co ma odkrecanie klapy do utraty gwarancji. Tak samo jak wymiana oleju. Mozesz nawet miec jakas przygode i rozwalisz miske olejowa i wymienic ja na nowa to sie nikt raczej nie kapnie w ASO ( oczewiscie jak zrobisz to prawidlowo- bez drucisrstwa).


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości