podlaczenie wentylatora

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lukiwilson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 22:17
Lokalizacja: Wałbrzych<>Świdnica

podlaczenie wentylatora

Post autor: lukiwilson » sob cze 04, 2011 11:02

Szukam pomocy, mialem dzwona jesienią , auto złożyłem i wszystko jest super. Tylko ze zamiast włozyc pas przedni od tdi to złożyłem od 1.8 . Zasilanie podłączylem- kostka zgodna. Ale z boku jest to sterowanie. Problem polega na tym ze z wiązki idą trzy przewody zakończone kością tak jakby zakończona w trójkąt. A ja w nowym pasie mam te wejście ułożone w szeregu . Tu i tu trzy żyły sie znajdują. Kostkę obcielem i każda żyje zakończyłem konektorem, wykonałem parę prób podlaćzenia i żadnego efektu. Wentylator nie działa na krótko jak zewre to działa . Zaznaczam ze przy wentylatorze jest szereg trzech wejść, a przewod od silnika miał kostkę ułożona w trójkąt. Jak to podlaczyc?



ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

podlaczenie wentylatora

Post autor: ssarna1 » sob cze 04, 2011 13:04

A czujnik nie podpasuje z tdi przypadkiem? Jeśli miałeś w tdi pas na 2 wiatraki, to po założeniu tej mniejszej chłodnicy możesz mieć problem w korkach...


MK3 ADZ->AGU

Awatar użytkownika
macbu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: pt lis 03, 2006 22:43
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Kontakt:

podlaczenie wentylatora

Post autor: macbu » pt lip 08, 2011 12:57

piszac sterownie masz na mysli czujnik przy chłodnicy? jezeli tak to pozamieniaj czujniki


Macbu

ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

podlaczenie wentylatora

Post autor: ssarna1 » pt lip 08, 2011 13:13

macbu, czytałeś mój post?
A czujnik nie podpasuje z tdi przypadkiem?


MK3 ADZ->AGU

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

podlaczenie wentylatora

Post autor: Paweł Marek » pt lip 08, 2011 16:52

lukiwilson pisze:Ale z boku jest to sterowanie
kolego troszkę precyzyjniej, jeśli piszesz o sterowniku wentylatorów pod zbiorniczkiem płynu - to sprawdź mu bezpiecznik, taka blaszka pod plastykowa pokrywką na nim. Plus bezpieczniki w kabinie. Po strzale mogło dojść do zwarcia gdzieś , sprawdź miernikiem masę czy jest w kablu brązowym wentylatora.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości