Termostat nowy zły?

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Lampart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 540
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 18:32

Termostat nowy zły?

Post autor: Lampart » pn lip 04, 2011 15:58

witam mam chyba mały problem- w swoim aucie mam zwalony termostat temp max w silniku to 70 czasem 80 stopni. zakupiłem miesiąc temu na allegro termostat wahlera do mojego Golfa 4264.87D chciałem go sprawdzić w szklance z gorącą wodą jak wyczytałem na forum- zalałem termostat wrzątkiem w przeźroczystej szklance- termostat nie drgnął nic się nie poruszył. Czy wychodzi na to ze kupiłem uwalony termostat?


oswoić autyzm, http://www.michalautyzm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

seria ALH 90 km-->>soft-->>127km-->>wtryski ASV+ ASO Damian ppp ==145km :okej: :satan:

Obrazek

Exted
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 14:06
Lokalizacja: Kielce

Termostat nowy zły?

Post autor: Exted » pn lip 04, 2011 16:06

Na to wygląda, panowie tutaj na forum często pisali, że właśnie nowy odrazu jest uwalony, aczkolwiek w moim przypadku tak nie było. Wymien na inny i sprawdz przed zamontowaniem jeszcze raz w szklance.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Termostat nowy zły?

Post autor: Qto » pn lip 04, 2011 16:11

Lampart pisze: zalałem termostat wrzątkiem w przeźroczystej szklance- termostat nie drgnął nic się nie poruszył. Czy wychodzi na to ze kupiłem uwalony termostat?
Na to wychodzi, ciesz się że sprawdziłeś...niektórzy zmieniają i dopiero wtedy wychodzi że termostat trafiony - a sprawdzić wcześniej się nie chciało albo się zapomniało



Awatar użytkownika
Lampart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 540
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 18:32

Termostat nowy zły?

Post autor: Lampart » pn lip 04, 2011 16:23

no ni cholery nie chce drgnąć, dzwoniłem 12 miesięcy gwarancji jest tylko muszę im to odesłać.


hmmm dostałem formularz zgłoszenia reklamacji jednak w nim jest-pieczątka warsztatu który montował cześć - ja nie montowałem jej to co mam zrobić? tylko sprawdziłem gorącą wodą.


dziś byłem w takim osiedlowym sklepiku kupiłem termostat firmy Stahler babka bardzo je polecała , i mówiła ze metoda na wrzącą wodę to jest lipa z tego względu ze po zalaniu nie ma ciśnienia jakie panuje w układzie w silniku- dlatego termostat się nie otwiera w szklance z wrzątkiem.


oswoić autyzm, http://www.michalautyzm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

seria ALH 90 km-->>soft-->>127km-->>wtryski ASV+ ASO Damian ppp ==145km :okej: :satan:

Obrazek

piteR-ek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 686
Rejestracja: pn sty 19, 2009 19:01

Termostat nowy zły?

Post autor: piteR-ek » wt lip 05, 2011 14:48

Bajki Ci opowiadała :D Metoda ze szklanką jest skuteczna.



Awatar użytkownika
Lampart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 540
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 18:32

Termostat nowy zły?

Post autor: Lampart » wt lip 05, 2011 14:53

termostat w garnek i dopiero jak woda zaczęła się gotować dopiero sie otworzył bydlak


oswoić autyzm, http://www.michalautyzm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

seria ALH 90 km-->>soft-->>127km-->>wtryski ASV+ ASO Damian ppp ==145km :okej: :satan:

Obrazek

Awatar użytkownika
stary
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: pn lut 14, 2005 15:11
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Termostat nowy zły?

Post autor: stary » wt lip 05, 2011 15:56

Lampart, o akurat widze temat na czasie, ja tez mam własnie pytanie bo kupiłem wahlera do swojej trójki, gotowalem ,lekko sie otworzyl ale ta szczelina wydaje mi się zbyt mała( ale faktycznie moze pod cisnieniem w ukladzie sie bardziej otworzy) no i wogóle tez otworzył sie dopiero gdy woda wrzała.
Sprawdzalem inny termostat uzywany z hondy i tamten otwiera sie szybszym wyraznym ruchem i i robi duzo wieksza szczeline, i stad moje zaniepokojenie czy ten moj nowy jest w porzadku.



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1647
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Termostat nowy zły?

Post autor: poolak2006 » śr lip 06, 2011 00:37

otwarcie zależy od termostatu i od jego danych... jedne otwierają się od 87*C inne wcześniej, pełne otwarcie też następuje w różnych temperaturach. Najlepiej termometr w garnku trzymać i sprawdzić w jakiej temperaturze się zaczyna otwierać powinna być bardzo podobna do tej na obudowie.



Awatar użytkownika
Lampart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 540
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 18:32

Termostat nowy zły?

Post autor: Lampart » śr lip 06, 2011 17:27

dziś mechanik wymienił termostat otworzył się przy 90 wg wskazań zegarów . chyba jest git

stary zabrałem do domu zagotowałem w garnku- otworzył się....


oswoić autyzm, http://www.michalautyzm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

seria ALH 90 km-->>soft-->>127km-->>wtryski ASV+ ASO Damian ppp ==145km :okej: :satan:

Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Termostat nowy zły?

Post autor: Paweł Marek » śr lip 06, 2011 19:54

Max otwarcia 102 stopnie. Więc sprawdzamy w oleju nie w wodzie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Lampart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 540
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 18:32

Termostat nowy zły?

Post autor: Lampart » czw lip 07, 2011 07:07

ok dziex


oswoić autyzm, http://www.michalautyzm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

seria ALH 90 km-->>soft-->>127km-->>wtryski ASV+ ASO Damian ppp ==145km :okej: :satan:

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości