Pierburg 2e2 problemy

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Mattik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz cze 19, 2011 22:57

Pierburg 2e2 problemy

Post autor: Mattik » pn cze 20, 2011 23:02

Witam. Wiem , że pełno o tym już pisano ale niestety mojego przypadku nie mogę znalezć. Mam golfa 1.6 na gazniku Pierburg 2e2 +LPG. Auto cieżko pali. Jak zapali to chodzi nierówno a po wcisnięciu gazu gaśnie. Trzeba odczekać jakieś 5min żeby wogóle ruszyć. Pozniej jak się rozgrzeje to na gazie jedzie ok. Czy mógłby ktoś fachowo doradzić? A może jest ktoś z okolicy Żagania kto mógłby to zobaczyć fachowym okiem i ewentualnie naprawić? Zaznaczam że nie znam się na gaznikach. Mechanik powiedział mi że przd odpaleniem muszę włanczać zapłon i naduszać pedał gazu bo to gaznik i musi napompować paliwa??? Czy to normalne???



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Pierburg 2e2 problemy

Post autor: Paweł Marek » wt cze 21, 2011 11:59

nie to nie jest normalne i świadczy o uszkodzeniu gaźnika najpewniej układu ssania. Musisz opisać co sie dzieje na benzynie w czasie rozgrzewania silnika (jesli nie przełączysz na LPG). Objawy jak u ciebie są najczesciej opisywane na forum nie bardzo szukałeś. Speca od gaźników cięzko znaleźć. Więc na razie skup się na dwóch rzeczach: membrana korektora ssania (siłownika pull-down) oraz membrana zaworu wzbogacania mieszanki. To są dwa elementy który psuja sie najczesciej a wyszukiwarka z dołu strony poda ci o tym wszystkie szczegóły.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Mattik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz cze 19, 2011 22:57

Re: Pierburg 2e2 problemy

Post autor: Mattik » wt cze 21, 2011 13:17

Tak jak pisałem. jeśli podpompuję pedałem gazu parę razy przy włączonym zapłonie to pali lepiej ale obroty sa nierówne i zaraz gaśnie. A tak bez "pompowania" to krecę ok 3min zaoali ,chodzi jak traktor nierówno a jak dam gazu to gaśnie i nie można ruszyć . Gdzie szukać tych membram? czy można kupic nowe i wymienić?



Boryczka1994
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: sob mar 19, 2011 20:25

Pierburg 2e2 problemy

Post autor: Boryczka1994 » wt cze 21, 2011 14:24

Witam , wygląda mi to na problem z ssaniem , lub z walnięta uszczelką pod gaźnikiem , ale najpierw sprawdź czy na zimnym silniku klapka od ssania jest przymknięta ale nie do końca, jeżeli nie będzie to musisz ja ustawić :) , a i sprawdź jeszcze czy nie masz czasem walniętej już uszczelki pod gaźnikiem , i tej podstawki - ja miałem podobny problem jak ty i właśnie to ona była winna , ale na samym początku sprawdź czy czpień z boku na zgaszonym silniku jest do końca wysunięty tzn: czy odcina paliwo , i czy jak zapali to czy on sie chowa jeśli się nie chowa to walnięta membrana , znajduje sie ona zboku przy gaźniku , z niej wychodzi taki czpień :bajer: a i czy na pewno masz dobrze ustawiony zapłon ?? ,



Mattik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz cze 19, 2011 22:57

Re: Pierburg 2e2 problemy

Post autor: Mattik » wt cze 21, 2011 14:46

Regulowałem tą śróbką od góry w gazniku i jak ją dokrecilem to lepiej auto szło (mocniejsze było ale obroty wysokie miał) .Teraz wykręciłem ją troszkę i ok na gazie. Z mojej oceny wynika że klapka przepustnicy wogóle sie nie rusza. Jak zimny to otwarta i jak ciepły też. Tak ma być??



Boryczka1994
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: sob mar 19, 2011 20:25

Pierburg 2e2 problemy

Post autor: Boryczka1994 » wt cze 21, 2011 15:03

Kolego ty regulowałeś obroty silnika a nie klapkę ssania , ssanie reguluje sie z boku gaźnika od strony zbiorniczka wyrównawczego , jest to taka jak by kopułka zamocowana 3 śrubami popuszczasz te śrubki i ruszasz ta kopułka aż klapka ssania zamknie sie ale nie do konca i jak ustawisz to przykręcasz , jeżeli silnik jest zimny ta klapka ma być zamknięta a z czasem rozgrzewania się silnika ma się stopniowo otwierać , a jeżeli regulacja nie pomorze to ta kopułka ssania do zmiany :) :okej: Obrazek



Boryczka1994
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: sob mar 19, 2011 20:25

Pierburg 2e2 problemy

Post autor: Boryczka1994 » wt cze 21, 2011 17:08

Kolego o ile dobrze pamiętam znajduje on sie z ona z boku silnika (fot) , ale na razie nic nie rozbieraj , sprawdź na sam przód czy na zgaszonym silniku ten trzpień z tej membran-ki jest wysunięty tak jak na zdjęciu , i czy jak odpalisz ten trzpień sie chowa :) jeśli sie po odpaleniu i rozgrzaniu silnika chowa znaczy ze jest dobry , nie koniecznie jeżeli nie będzie się chował jest uszkodzona membrana , mógł na przykład spaść wężyk podciśnieniowy , a jak zgasisz silnik musi on momentalnie się wysunąć ;p tak jak na (fot):) :okej: Obrazek



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Pierburg 2e2 problemy

Post autor: Paweł Marek » wt cze 21, 2011 18:25

Regulował skład mieszanki, wpływa on na obroty ale konkretnie od obrotów wolnych przy rozgrzanym silniku jest sruba z tylu siłownika 3-położeniowego. Nie należy jej tykac jeśli problem jest tylko na zimnym.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Mattik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz cze 19, 2011 22:57

Pierburg 2e2 problemy

Post autor: Mattik » sob cze 25, 2011 06:30

No dzięki pomocy kolegi Boryczki 1994 ustawiłem klapkę ssani. Na ciepłym pali ok a na zimnym znów ciężko a jak zapali to rzuca silnikiem jak cholera i muszę dodawać gazu aby nie zgasł. Pozatym jak dodam gazu t chodzi jakby na 3 cylindry i kopci. Zauważyłem że dym leci także spod maski z okolicy kolektora. Może tą śróbą z góry rególować?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Pierburg 2e2 problemy

Post autor: Paweł Marek » sob cze 25, 2011 07:58

Nie, w tej chwili zajmij sie membraną zaworu wzbogacania, moze byc pęknieta. Opisy na forum. Nie skupiaj sie na regulacji żadnymi śrubami w tym momencie. Gaźnik jest zapsuty i trzeba naprawić. Od razu zrób test szczelnosci pryskając dezodorantem po okolicy postawki gaxnika, wzrost obrotów po pryśnięciu = podstawka do wymiany


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Boryczka1994
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: sob mar 19, 2011 20:25

Pierburg 2e2 problemy

Post autor: Boryczka1994 » sob cze 25, 2011 13:48

mówiłem mu o tym by sprawdził tą podstawkę , kolego rób to co ci mówimy to wreszcie to naprawisz :)



Boryczka1994
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: sob mar 19, 2011 20:25

Pierburg 2e2 problemy

Post autor: Boryczka1994 » sob cze 25, 2011 21:59

Kolego dziś naprawiałem nissana wujka, i tez ma gaźnik podobny jak golf 2 , silnik strasznie nie równo chodził i po chwili gasł i wiesz co było , był pęknięty wężyk podciśnieniowy , a wiec sprawdź wszystkie wężyki podciśnieniowe ,a i ty ustawiałeś(skład mieszanki) - obroty ta śrubką, to weź ja odkręć jeszcze o jeden obrót i sprawdź jak wtedy będzie się zachowywał , bo gdy ma za mały skład mieszanki tez tak będzie się dziać POZDRAWIAM
A i na pewno jest to wina ustawienia składu mieszanki - odkręć na zimnym silniku ta śrubę jeszcze o jeden obrót i spróbuj wtedy a gdy jeszcze nie będzie chodził jak trzeba to okręcaj aż obroty się unormują, tylko nie przesadź bo będzie palił jak smok hehe:P
Pamiętaj ustawia tylko na zimnym silniku , bo na ciepłym nic Ci nie da xD



Mattik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz cze 19, 2011 22:57

Pierburg 2e2 problemy

Post autor: Mattik » czw cze 30, 2011 22:15

No i chyba juz wiadomo. Podstawa gaznika ta gumowo-metalowa rozerwana po obwodzie cały bok. Załozyłem drugą używaną lecz po dokreceniu śróbami także sparciałe elementy rozerwały się i do wyrzucenia. Zamówiłem nową w Intercarcie za 38zł:) Czy ktoś wie jakiej są one jakości? Bo widziałem inne na innej stronce za 95zł. Mam nadzieję, że jak teraz wymienię to to problem zniknie. Dam znać wkrótce.



Mattik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz cze 19, 2011 22:57

Pierburg 2e2 problemy

Post autor: Mattik » pt lip 01, 2011 21:51

Nowa podstawka założona ale to samo! Otórz tak. Jak załozyłem podstawkę na kolektor i na to gaznik to sroby są za długie i one od dołu mi rozpychaję podstawę. U mnie był między gaznikiem a podstawą coś jakby plastikowy mnixer. Co to takiego i do czego służy??Jak to prawidłowo podłączyć . Jak bez tego założyłem to silnik pali ale obroty ma zaj.. wysokie i stuka coś. Jak założyłem ten mixer to odpala i gasnie. Od tego mixera idą dwa węże podciśnienia takie grubsze i jak je przytykam to obroty lecą w górę a jak puszczam to gaśnie. Obrazek Obrazek Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości