Banalnie proste pytanko o podłączenie kabli...

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
dzikgtc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 17:15
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Banalnie proste pytanko o podłączenie kabli...

Post autor: dzikgtc » czw cze 15, 2006 16:48

Witam, kupiłem sobie ostatnio radio SONY CDX-GT200 [wiem że bieda, ale mi wystarcza w zupełności, a jak bedzie kasa to bedzie wzmak] No i w podszybiu mam jakies seryjne 10cm noname [podłączyłem je normalnie do kostki FRONT LEFT I FRONT RIGHT] i grają na bardzo wysokim poziomie :rotfl: Są maksymalnie wyciszone żeby było słychać Suba.
Radio to posiada zmienne wyjście albo na tylne głośniki albo na suba. I tu się zaczynają problemy:/ Wziąłem od kumpla suba 30cm i go podłączyłem po prostu pod REAR RIGHT z kostki. I gra średnio.
Z tyłu radia mam wyjście SUB OUT [schemat poniżej] Ale te wyjście to jest RCA. Załatwiłem sobie kabel RCA->RCA ale on jest podwójnie ekranowany i do suba go się nie da podłaczyć, albo się da ale ja nie wiem jak. I teraz sens tego całego postu, co zrobić żeby podłączyć Suba [normalnym kablem 2 żyłowym, bez ekranu] do tego wyjścia z radia SUB OUT [wtyczka rca]

Ja chciałem zmostkować na kostce REAR LEFT z REAR RIGHT i dopiero pod to Suba, ale takie coś to raczej nie przejdzie bo w radiu mam oddzielne sterowanie Subem ale z tego RCA :panna:

Wiem że napisałem to w sposób wyjątkowego laika ale nie potrafię inaczej. Poniżej załączam schemat radia z sub out i kostki.

Obrazek

Dla tych co pomogą będą punkciki :chytry:


Pozdrawiam
dzikgtc

Awatar użytkownika
metju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: czw mar 24, 2005 10:49
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: metju » czw cze 15, 2006 17:18

Te chinche z tyłu służą do podłączenia wzmacniacza, a nie suba. Jak podłączyłeś suba pod tylny kanał sam zauważyłeś że gra cienko. Tak gra, bo radio nie ma odpowiedniej mocy żeby go zasilić. Do tego jest właśnie wzmacniacz.


ex BvLin3K
Obrazek

Awatar użytkownika
dzikgtc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 17:15
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Post autor: dzikgtc » czw cze 15, 2006 17:32

Wg tego schematu mogę podłączyć wzmak albo suba. Inaczej po co radio reklamowało by się że ma sub out? Pozatym spójrz na schemat, że można to zrobić albo na wzmak albo na suba. A jakby tego było mało to radio ma regulowaną moc głośności suba i sobie mogę elegancko regulować wzmocnienie.Tylko pierwsze słysze żeby do suba szły podwójnie ekranowane kable :otepienie: Liczę że ktoś rozwikła mój problem.

Mój znajomy zarzucił jeszcze inna sugestię: zmostkować kanały REAR RIGHT I REAR LEFT na kostce i pod to podłączyć suba. Ale nie jestem pewien czy będę miał wtedy zarządzanie subem z radia.

EDIT: Problem uważam za rozwiązany. Chociaż te rozwiązanie jest dla mnie troszkę niekorzystne. Mianowicie to radio ma wyjście bezpośrednio pod subwoofer tyle że on musi być aktywny. Jeśli nie będzie aktywny to nie da rady tego podłączyć. Troszkę się zawiodłem. Teraz nie dość że muszę kupić suba to jeszcze wzmak. Chyba że pokuszę się o kupno aktywnego suba, lub chwilowo zmostkuje to co mam na rear. :kac:


Pozdrawiam
dzikgtc

Awatar użytkownika
GRZANA
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5822
Rejestracja: czw maja 11, 2006 22:37
Lokalizacja: Wawa/EOP
Kontakt:

Post autor: GRZANA » czw cze 15, 2006 17:50

Jezeli masz na zbyciu radio Sony to smialo mozesz mostkowac w nim kanaly :) W radiu nie da sie zmostkowac kanałów!!! Wyjscie jest RCA i sluzy do podlaczenia do wzmacniacza... Slyszales kiedykolwiek o aktywnym subie?? Własnie dlatego jest napisane ze moze byc pod wzmacniacz albo pod suba.... Sterowanie w radiu sluzy do zwiekszania lub zmniejszania napiecia na wyjsciu RCA i wieksze napiecie tym lepsza jakosc dzwieku reszte regulujesz na wzmacniaczu... wiec jezeli ten pozyczony sub jest pasywny musisz miec wzmacniacz a jezeli jest aktywny to potrzebna ci przejsciowka.... przejsciowke mozna zrobic bardzo latwo a koszt tego to ok.3zl :) jednak mowie ze pasywnego suba nie podlaczysz pod RCA nawet z przejsciowka bo max napiecie na wyjsciu to 2V ewentualnie 4V ale watpie zeby sony mialo w swojej ofercie radia z wyjsciem 4V...

pzdr


[b][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2116873#2116873]MÓJ MKII ABF[/url] 149,0KM@6234,0rpm 183,6Nm@4411,0rpm :) - nowe foty, nowe mody str.23

SPRZEDAM SKRZYNIE CDA OD ABFa - 667069878[/b]

Awatar użytkownika
dzikgtc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 17:15
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Post autor: dzikgtc » czw cze 15, 2006 17:53

Grzana997, dzięki za wytłumaczenie. Chociaż w chwili gdy edytowałem posta to Twojego jeszcze nie widziałem.


Pozdrawiam
dzikgtc

Awatar użytkownika
GRZANA
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5822
Rejestracja: czw maja 11, 2006 22:37
Lokalizacja: Wawa/EOP
Kontakt:

Post autor: GRZANA » czw cze 15, 2006 18:11

No ja tej Twojej edycji tez nie widzialem jak pisalem posta...

pzdr


[b][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2116873#2116873]MÓJ MKII ABF[/url] 149,0KM@6234,0rpm 183,6Nm@4411,0rpm :) - nowe foty, nowe mody str.23

SPRZEDAM SKRZYNIE CDA OD ABFa - 667069878[/b]

Awatar użytkownika
dzikgtc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 17:15
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Post autor: dzikgtc » czw cze 15, 2006 18:23

Tak sobie przeszukalem Allegro i z aktywnych subów to nic ciekawego tam nie ma. Lub jest ale za drogie. Czy możecie mi coś polecić do 400zł? Oczywiście skrzynke a nie tube.


Pozdrawiam
dzikgtc

Awatar użytkownika
metju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: czw mar 24, 2005 10:49
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: metju » czw cze 15, 2006 18:42

Nie baw się w żadne aktywne suby. Kup odzielnie subwoofer, dobry wzmacniacz + odpowiednia skrzynia i będzie ładnie grało. Co do mojego poprzedniego postu, aktywny sub to nic innego jak skrzynia, a przeważnie tuba z wbudowanym wzmacniaczem, więc tak czy inaczej masz wyjście na wzmacniacz, a nie sub. Wszystko wyjaśnił grzana. Pozdro :pub:


ex BvLin3K
Obrazek

Awatar użytkownika
GRZANA
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5822
Rejestracja: czw maja 11, 2006 22:37
Lokalizacja: Wawa/EOP
Kontakt:

Post autor: GRZANA » czw cze 15, 2006 18:42

Popatrz np w Powerbassach.... slyszalem tez kilka glosnikow Pyle i tez nie sa najgorsze.... Wiadomo ze cudow nie ma ale sadze ze moze ladnie zagrac... Odradzam Alpine i Sony... Powerbassy znajdziesz na stronie Essa a skrzynke to najlepiej zrob sam to cie taniej wyjdzie... pzdr


[b][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2116873#2116873]MÓJ MKII ABF[/url] 149,0KM@6234,0rpm 183,6Nm@4411,0rpm :) - nowe foty, nowe mody str.23

SPRZEDAM SKRZYNIE CDA OD ABFa - 667069878[/b]

Awatar użytkownika
m-aciej
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr kwie 26, 2006 21:13
Lokalizacja: Schokken
Kontakt:

Post autor: m-aciej » czw cze 15, 2006 18:46

kiedys spotkalem na allegro skrzynki blaupunkta ale ktos na forum powiedzial ze to nic specjalnego 199 zł kosztowala
do tego chyba monza podpiac monacora wzmak za 208 i masz 407zł za zestaw
albo glosnik stx za 155zł a skrzynke we wlasnym zakresie zrobisz



Awatar użytkownika
GRZANA
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5822
Rejestracja: czw maja 11, 2006 22:37
Lokalizacja: Wawa/EOP
Kontakt:

Post autor: GRZANA » czw cze 15, 2006 18:46

Mowilem o samych glosnikach bo tak jak napisal metju, aktywne tuby sa do bani bo przzewaznie wzmacniacze w nich sa za slabe ew. 'dopasowane' do mocy glosnika Ktora i tak jest niska i to gra jakos tak nijak... A jak bardzo chcesz jakis polsrodek to polecam gielde jakas (slomczyn np) i tam na tych wystawkach sa uzywane aktywne tuby po 40-50zl wiadomo ze z tego to juz w ogole cudow nie ma ale za 40zl to uwazam ze lepszego basu nie dostaniesz... (zawsze cos dopoki nie uzbierasz kasy na cos konkretniejszego)

pzdr


[b][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2116873#2116873]MÓJ MKII ABF[/url] 149,0KM@6234,0rpm 183,6Nm@4411,0rpm :) - nowe foty, nowe mody str.23

SPRZEDAM SKRZYNIE CDA OD ABFa - 667069878[/b]

Awatar użytkownika
dzikgtc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 17:15
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Post autor: dzikgtc » czw cze 15, 2006 18:47

Doszedłem do wniosku że kupię po prostu wzmaka i podepnę go pod RCA. A do wzmaka kupię jakąś skrzynke pasywną i będzie dobrze. Takie rozwiążanie wyniesie mnie taniej niż kupno dobrego aktywnego suba.


Pozdrawiam
dzikgtc

Awatar użytkownika
GRZANA
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5822
Rejestracja: czw maja 11, 2006 22:37
Lokalizacja: Wawa/EOP
Kontakt:

Post autor: GRZANA » czw cze 15, 2006 18:48

m-aciej, dobrze gada blaupunkt tez ujdzie.... w ogole wszystke znane firmy sie nadaja (procz buszmenow i firstow) ale odradzam Alpine i Sony... Sam gram na glosniku Sony (szkoda mi kasy na cos lepszego do mojego rupiecia :) ) i jestem bardzo niezadowolony... Co do wzmacniacza to Monacor jest swietny jezeli chodzi o stosunek ceny do jakosci...
pzdr

[ Dodano: 15 Cze 2006 18:49 ]
dzikgtc pisze:Doszedłem do wniosku że kupię po prostu wzmaka i podepnę go pod RCA. A do wzmaka kupię jakąś skrzynke pasywną i będzie dobrze. Takie rozwiążanie wyniesie mnie taniej niż kupno dobrego aktywnego suba.
popieram

pzdr


[b][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2116873#2116873]MÓJ MKII ABF[/url] 149,0KM@6234,0rpm 183,6Nm@4411,0rpm :) - nowe foty, nowe mody str.23

SPRZEDAM SKRZYNIE CDA OD ABFa - 667069878[/b]

Awatar użytkownika
dzikgtc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 17:15
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Post autor: dzikgtc » czw cze 15, 2006 19:06

Ok skompletowalem sobie zestaw.
Front: Magnaty Ultra 216 + tweetery z tej samej serii na zwrotnicach [już zamówione]
Sub: Soling - zakupie go na 100%
Wzmak: Monacor HPB 602 - też raczej 100%

Nie licząc frontu to wszystko wyniesie mnie dokładnie 423zł. Czyli mniej niż dobry aktywny sub. Co do wyboru suba to biorę właśnie ten model gdyż słyszałem go na wzmacniaczu i grał baaaardzo mocno, a pozatym ma małe wymiary [mam LPG i butle w bagażniku, więc to jest dla mnie bardzo ważne] i jest tani.

Czy ten wzmacniacz bez problemu wystarczy żeby napędzić tego suba?


Pozdrawiam
dzikgtc

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości