Standardowe nadwozie na ramę COUNTRY

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

Standardowe nadwozie na ramę COUNTRY

Post autor: OsteR9019 » śr cze 29, 2011 22:11

Witam.
Jestem szczęśliwym posiadaczem golfika w wersji country, niestety autko nie jest w dobrej kondycji. Najbardziej martwi mnie nadwozie rdza pojawia się praktycznie wszędzie, co nieco jest już nawet przeżarte do tego kiedyś już ktoś wstawił ćwiartkę z tyłu. Pracuje na lakierni i wiem że naprawa jest nieopłacalna nawet gdybym robił wszystko sam, więc najrozsądniej będzie zmienić całą budę i w tym największy problem. Znalezienie jakiegokolwiek nadwozia syncro jest trudne, co dopiero w w miarę dobrym stanie no i jeszcze w wersji 5 drzwiowej.
I tu moje pytanie kierowane głównie do tych którzy przerabiali zwykłe Mk2 na syncro. Chodzi mi o różnice w budowie tylnego zawieszenia i podłogi bagażnika. O ile w cm wyżej jest podłoga w syncro, i czy da się usunąć tą różnicę pozbywając się miejsca na koło zapasowe w standardowym golfie? Country i tak jest wyżej więc może wystarczyłoby skrócić podpore tylnej osi (przy niedużej różnicy).
No i jeszcze sprawa tylnej belki, czy belka/rama będzie pasować w oryginalne miejsca standardowej czy trzeba coś dorabiać?
O tunel nie pytam bo wał by przeszedł nawet jakby podłoga była prawie płaska a o zbiornik pomartwię się na końcu.


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
sivwyb
rare stuff fan
rare stuff fan
Posty: 301
Rejestracja: pn lip 04, 2011 10:31

Standardowe nadwozie na ramę COUNTRY

Post autor: sivwyb » wt lip 05, 2011 18:41

Wiem jak radzili sobie ludzie przerabiając audi b2 z osiek na quattro - proponuje przespawać całą podłogę własną, ew. jeśli jest aż tak nie nadająca się do użytku poszukać jakiegoś rozbitka i przespawać tylną część podłogi.



Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

Standardowe nadwozie na ramę COUNTRY

Post autor: OsteR9019 » wt lip 05, 2011 21:43

Podłoga raczej by się nadała ale chciałbym tego uniknąć, między innymi dlatego że chciałbym mieć większy bagażnik. Ktoś kto już to robił pewnie wie jaka jest różnica.
Pomocy!


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 138 gości