Problem z kontrolka oleju.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Problem z kontrolka oleju.

Post autor: tauka » czw cze 15, 2006 14:42

Dzisiaj mi się zrobił taki wkurzający defekt. MNianowicie jak sobie przez jakiś kawałek drogi pocisnę tak ze 100-130 a potem zwalniam, to mi się włacza kontrolka oleju i zaczyna piszczeć. Jeżeli przyśpiesze to gaśnie. O co tu kaman?? Czujnik wysiadł czy co?? Wkurzające to jest strasznie. Dodam że olej zmieniałem 3000km temu. Jest to Castrol High Mileage, a filtr Filtermana.


Obrazek

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » czw cze 15, 2006 14:47

kontrolka owszem ale bardziej prawdopodobne jest to że przy wiekrzych obrotach traci si się cisnienie oleju może to pompa nawala



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » czw cze 15, 2006 17:45

Ale kontrolka zapala się jak z wyskoich obrotów zejde na niskie. Jak docisnę gazu to kontrolka gaśnie :P


Obrazek

Awatar użytkownika
vasyl22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: śr paź 05, 2005 20:43
Lokalizacja: Braniewo, Olsztyn, Giżycko
Kontakt:

Post autor: vasyl22 » czw cze 15, 2006 20:33

miałem podobnie nie koniecznie musi byc to wina czujników ja na oleju przejechałem nicałe 3 tys i do wymiany dlaczego? no to tak miałem problem z gaznikiem przy odpaleniu a mianowicie nie wskakiwało mi na ssanie tylko przez jakies 2 min chodzil niby to na 3 garach wkoncu czapka tak jak ty przy 100/130 km właczala mi sie katrolka z tym bzyczkem okazało sie ze przy rozruchu benza na jednym z garów nie spalała sie a pierscionki zgarniajace ciagneły ja do oleju i olej stracił własciwosci po wymianie wszystko ok sprawdz czy olej nie smierdzi benzyną pozdro :bigok:



cosar33racer

Post autor: cosar33racer » czw cze 15, 2006 21:47

Kontrolka od oleju zapala mi sie przy wyzszej temperaturze i mruga... przy obrotach powyzej 1000 gasnie... nieprzejmujcie sie tym... to chyba normalka... cisnienie oleju jest mniejsze jak jest rozgrzany bo jest rzadszy... wszystko wiec gra.

pozdro dla mojego mechanika ;)



Awatar użytkownika
artek PL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw lis 04, 2004 12:36
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: artek PL » sob cze 17, 2006 12:54

cosar33racer pisze:Kontrolka od oleju zapala mi sie przy wyzszej temperaturze i mruga... przy obrotach powyzej 1000 gasnie... nieprzejmujcie sie tym... to chyba normalka... cisnienie oleju jest mniejsze jak jest rozgrzany bo jest rzadszy... wszystko wiec gra.
tak jak mówisz ale chyba poza tym, że wszystko gra , dawno temu jak śmigałem pewnym sparciałym kaszlakiem miałem podobny objaw a to dlatego że silnik był do remontu i jak pod wpływem temp. olej się rozrzedził to przestawał trzymać ciśnienie na niskich obrotach, po dodaniu gazu kontrolka gasła; co do tego, że kontrolka się świeci to na pewno nie jest normalne, może się mylę jak coś to poprawcie, pozdr.



Awatar użytkownika
MrSalieri
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 833
Rejestracja: wt gru 28, 2004 18:06
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: MrSalieri » sob cze 17, 2006 22:51

Opcja szukaj "kontrolka oleju"...


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=45061]Moj Mk3[/url]
[img]http://img233.imageshack.us/img233/9594/golf1tot51om6.jpg[/img]

Awatar użytkownika
puniek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 12:29
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: puniek » pn cze 19, 2006 14:43

Czujnik - 10zł.
Wymiana - 4 zł. (piwo)
Spokój - bezcenny...


Pamiętaj: pomoc = punkt. Pozdrowienia!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 461 gości