dziwne gwizdy w MK III !!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Jarek VW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw sty 06, 2005 23:56
Lokalizacja: Nasielsk

Post autor: Jarek VW » czw sty 27, 2005 03:31

widze ze niejestem sam z tym problemem w mk3. ja tez stawiam na którys pasek a nie pompe wspomagania. to jest taki odgłos pogwizdywania jak przyśpieszam ale mysle ze jest to niezalezne od temperatury silnika. wszystkie paski wyglądają ok i są poprawnie ponaciągane ale jak dorwe troche wolnej kaski wymienie wszystkie paski a narazie pozostało pogłośnić radyo i jeżdzić. kiedyś mi tak wył w ibizie pasek rozrządu ale był naciągniety jak struna ale jak go zluzowałem wszystko ucichło. no juz sam niewiem. pozdro



Awatar użytkownika
tomisk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 01:17
Lokalizacja: CGD

Post autor: tomisk » czw sty 27, 2005 09:12

miałem podobnie ( i mam w dalszym ciągu ale nie jest to az tak uciązliwe). U mnie okazał się alternator mech. powiedział mi że Valeo tak mają, a sposób na sprawdzenie jest prosty wystarczy odłączyc przewód wzbudzający który idzie do alternatora (niebieski) i wtedy odpalic auto, jeżeli to alternator to na wolnych obrotach dopuki się nie wzbudzi nie powinien gwizdać. Dodam jeszcze że wymieniłem wszystkie paski i nic się nie zmieniło.


Pozdrawiam Tomek

tomecki

Post autor: tomecki » czw sty 27, 2005 14:42

Czyli mamy jeden z tzw. "tajemniczych problemów: :P Dzisiaj o dziwo jezdzilem rano i nie gwizdnal ani razu a bylo dosyc zimno..hmmm...



Awatar użytkownika
bryszard
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: wt sty 25, 2005 15:32
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: bryszard » sob sty 29, 2005 09:44

U mniw bardzo podobnie miauczy i napewno to nie jest odgłos paka czy alka.Ciekawe jest to że zawsze miauczy po przejechaniiu np2 km jak jest zimny i w tym samym miejscu.Muyślałem że to coś w kołąch łożysko czy płyn w przewodach.Ostatnio ustało ale raz na jakiś czas zamiauczy.Taki golfowski kotek :)



peyot
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr lis 10, 2004 21:18
Lokalizacja: Kutno

Post autor: peyot » sob sty 29, 2005 11:10

czytam wasze posty i czuję się tak jakbyście pisali o moim aucie :D

wszystkie "objawy: identyczne: zawsze na zimnym silniku, zawsze po przejechaniu podobnej odległośći itp, itd...

w sumie to "miauczenie" nie jest specjalnie uciążliwe, pod warunkiem, że nie zwiastuje jakiegoś problemu...

poza tym, cieszmy się, że nie szczeka :D

napiszcie jakie macie silniki: u mnie jest motor 1.8, 75KM(55KW), AAM
być może ten odgłos wynika z ich urody i tak ma być??



Jarek VW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw sty 06, 2005 23:56
Lokalizacja: Nasielsk

Post autor: Jarek VW » ndz sty 30, 2005 15:08

mam dokładnie tan sam silnik 1.8 55kw. moze to juz ich taka uroda. nie jest to specjalnie uciązliwe ale nielubie jak mi coś piszcz, jeczy czy gwiżdze w aucie:-))) :grin:



tomecki

Post autor: tomecki » ndz sty 30, 2005 17:49

Dzisiaj znowu mi zajeczal i to glosniej niz zwykle,potem juz bylo cicho ale co dziwne zajeczal jak jechalem na luzie! 1.6 75 KM ABU



czerepacha
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 23:52
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: czerepacha » ndz sty 30, 2005 18:54

napisalem wczesniej ze u mnie piszczy rolka napinacza paska od alternatora. ale ja mam chyba inne objawy niz wy. bo nie ma znaczenia czy silnik ziemny czy cieply, a swist slychac tylko na wysokich obrotach.

pozdr.



michaltczew
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: sob wrz 18, 2004 11:37
Lokalizacja: TCZEW
Kontakt:

Post autor: michaltczew » ndz sty 30, 2005 19:34

Czesc. Widze ze tu wiecej ludkow ma problemy ze swoim MK3. Niestety ja mam to samo i nie moge dojsc co to jest jak siedze w kabinie to slysze to piszczenie czy miauczenie jak kto woli po stronie kierowcy a nie po stronie pasazera. Piszczy na zimnym jak i na cieplym silniku i nie wiem co to jest jak podniose maske aby sie przysluchac to nie mam szans bo to diesel i jest za glosno :grin:



peyot
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr lis 10, 2004 21:18
Lokalizacja: Kutno

Post autor: peyot » wt lut 01, 2005 18:59

właściciele "miauczących" Golfów - łączmy się!!! :D



Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Forester » wt lut 01, 2005 19:22

a u mnie na 5 biegu wydaje taki dzwiek trudny do opisania, chyba podobny do samochodu knight raider'a w sumie calkiem przyjemny, ale nie wiem czy powinienem sie martwic czy tez nie :)



malgosk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob gru 25, 2004 18:28
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: malgosk » wt lut 01, 2005 21:51

U mnie tez kwili na zimnym, po przejechaniu pewnej odleglosci, zazwyczaj po przekroczeniu 60 km/h, z lewej strony od kola. Dodam, ze nie mam wspomagania, a silnik to 1.4 (60KM).

Moim zdaniem to moze byc cos przy kole: lozysko, hamulec, przegub, nie mam pojecia. Na razie jezdzi, mam nadzieje, ze jak bedzie cieplej to przestanie (spiewac oczywiscie, a nie jezdzic).

A, wlasnie wpadlem na pomysl. Moze to jest pompa wodna???? Albo zawor w termostacie??????



Awatar użytkownika
tomisk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 01:17
Lokalizacja: CGD

Post autor: tomisk » wt lut 01, 2005 23:14

Napiszcie jakie macie alternatory ja mam Valeo a silnik 1.8 ADZ, bo mi mechanik powiedział że Valeo tak mają i gwiżdżą


Pozdrawiam Tomek

malgosk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob gru 25, 2004 18:28
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: malgosk » śr lut 02, 2005 13:36

Ale alternator jest po prawej stronie, a mi wyje z lewej.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 260 gości