Ustawienie zapłonu 1.6 benz

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ash0n
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr mar 30, 2011 10:59

Ustawienie zapłonu 1.6 benz

Post autor: ash0n » sob cze 25, 2011 07:12

Jeden mechanior ustawił źle rozrząd. Auto ciężko odpala, ma nierówne obroty, pali jak ciężarówka. Wyjechał na wakacje. Pojechałem do drugiego, a on powiedział, że za trudne ..., że aparat nie był ruszany 15 lat i pewnie nawet się nie przekręci bo przyrdzewiał itp itd. Poddał się po 10 sekundach ... Mam trzy wyjścia. Zmienić samochód, zmienić mechanika, zrobić to samemu ... Tradycyjnie postanowiłem zrobić to samemu. Potrzebuję pomocy - jak dobrać się do tego aparatu zapłonowego skoro nawet nie drgnie po odkręceniu śruby



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Ustawienie zapłonu 1.6 benz

Post autor: miś fazi » sob cze 25, 2011 08:47

musisz kolego zrobić sobie tyle miejsca , abyś mógł dojść do kołnierza aparatu jakimś małym kluczem hydraulicznym , typu szwed , aparat musisz rozruszać w otworze w bloku , innej rady nie ma , miałem to samo u siebie i mordowałem się z tym dwie godziny , aż puścił



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Ustawienie zapłonu 1.6 benz

Post autor: Paweł Marek » sob cze 25, 2011 12:35

Opsikaj WD40 lub Colą, śrubę mocującą odkręć, trochę delikatnie ostukaj kołnierz aparatu, następnie jeździj spokojnie (bez przykręcania) aż od wibracji aparat puści. U mnie wystarczył jeden dzień 2x 15 km wieczorem miałem go w ręku, oczywiście to opcja jeśli nie masz pośpiechu.
Ale najważniejsze to jest to że nie napisałeś nic co mogłoby sugerować złe ustawienie zapłonu. Raczej uszkodzony jest gaźnik chyba że jesteś pewien bo sprawdzałeś lampą stroboskopową.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ash0n
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr mar 30, 2011 10:59

Re: Ustawienie zapłonu 1.6 benz

Post autor: ash0n » sob cze 25, 2011 13:23

Sprawdzany był lampą stroboskopową. Dzięki serdeczne za pomoc.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości