Mały zakres regulacji prawego lusterka

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Resterwers
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt cze 21, 2011 19:50

Mały zakres regulacji prawego lusterka

Post autor: Resterwers » czw cze 23, 2011 10:54

Witam. Nie wiem czy dobry dział ale myślę, że tak.

Mam taki problem. Otóż bardzo słabo mogę wyregulować prawe lusterko tzn. nie mogę go ustawić aby złapać chociaż kawałek auta. Gdy w nie spojrzę widzę tylko jakieś krzaki 10m od auta. Lusterko dochodzi już do końca obudowy i tutaj moje pytanie, czy to normalne w golfach?? Dodam, że jeżdżę 3'ką i nawet odsunięcie fotela do końca nie pozwoli mi zobaczyć chociaż kawałka auta w prawym lusterku.



ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

Mały zakres regulacji prawego lusterka

Post autor: ssarna1 » czw cze 23, 2011 14:15

to nie jest normalne. często jest tak, kiedy masz pęknięty korpus lusterka i jest ono po prostu skrzywione (skoro mówisz że dochodzi już do końca i wciąż nie widać to pewnie to). albo masz coś z silniczkami.

jeśli to to pierwsze, to kupujesz manualne lusterko w dobrym stanie i przekładasz bebechy

jeśli to drugie, to kupujesz lusterko elektryczne z pękniętym korpusem i przekładasz bebechy

jak zakładałem u siebie elektryczne, to kupiłem 2 za 56 zł z przesyłką na alledrogo. jak przyszły to okazało się że jeden ma pęknięty korpus, więc przełożyłem ze starego manuala i po sprawie :pub:


MK3 ADZ->AGU

Resterwers
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt cze 21, 2011 19:50

Mały zakres regulacji prawego lusterka

Post autor: Resterwers » pt cze 24, 2011 08:41

Lusterka mam manualne, rozbiorę je przy jakiejś okazji i zobaczę co tam w nim siedzi. Jeśli nic nie zaradzę to zamówię inne. Dzięki za pomoc :)



ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

Mały zakres regulacji prawego lusterka

Post autor: ssarna1 » pt cze 24, 2011 14:14

jak masz manuale, to może wystarczy trochę linke naciągnąć, przez włożenie jakichś tulejek pod pancerze w tym "urządzeniu" które masz w kabinie (o ile korpus nie jest pęknięty)


MK3 ADZ->AGU

Resterwers
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt cze 21, 2011 19:50

Re: Mały zakres regulacji prawego lusterka

Post autor: Resterwers » pt cze 24, 2011 17:11

ssarna1 pisze:jak masz manuale, to może wystarczy trochę linke naciągnąć, przez włożenie jakichś tulejek pod pancerze w tym "urządzeniu" które masz w kabinie (o ile korpus nie jest pęknięty)
Wydaje mi się, że sama linka nic nie pomoże bo samo lusterko w zasadzie nie ma już miejsca bardziej się ustawić w stronę auta tzn. dobija do tego korpusu całego i nie mogę chycić mniejszego kąta. Prędzej jakieś tulejki pod mocowanie samej szybki z lustrem coś pomogą. Jutro postaram się rozebrać i będę próbował :)



ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

Mały zakres regulacji prawego lusterka

Post autor: ssarna1 » pt cze 24, 2011 19:54

jeśli jest tak jak mówisz, to na 99% masz pęknięty aluminiowy korpus.

u mnie tak to wyglądało:
Obrazek


MK3 ADZ->AGU

Resterwers
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt cze 21, 2011 19:50

Mały zakres regulacji prawego lusterka

Post autor: Resterwers » pt cze 24, 2011 21:09

Właśnie problem w tym, że ściągałem tą plastikową obudowę ale żadnego pęknięcia nie widziałem :( Może nie zauważyłem ale wydaje mi się, że było całe. Rozbiorę to lusterko do części pierwszych bo i tak jeśli sam nie zrobię to muszę kupić nowe :)



ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

Mały zakres regulacji prawego lusterka

Post autor: ssarna1 » pt cze 24, 2011 21:21

no, zawsze jest 1% że się zgiął, a nie pękł :jezor:


MK3 ADZ->AGU

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości