Buczy tylko podczas jazdy po łuku

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mat88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt cze 24, 2011 11:10

Buczy tylko podczas jazdy po łuku

Post autor: mat88 » pt cze 24, 2011 13:15

Witam, proszę o poradę. Podczas jazdy na prostej drodze wszystko jest ok. Natomiast kiedy jadę po łuku lewym lub prawym słychać dźwięk charakterystycznego wycia wydaje mi się że łożysk, narazie nie jestem jeszcze w stanie określić czy to tył czy przód. Tyle że wszystkie łożyska wymieniałam ok 10 tyś km temu więc wydaje mi się że powinny być jeszcze dobre tym bardziej że kosztowały sporo, tylne z piastą ok 300zł/szt, mechanik powiedział że powinny ponad 100 tyś wytrzymać. Przednie kosztowały ponad 100zł/szt. Czy może być inne źródło wycia niż łożyska? Czy jest możliwe że po 10 tyś łożysko w jakiś sposób się luzuje i trzeba go dokręcić? Pozdrawiam



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8873
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Buczy tylko podczas jazdy po łuku

Post autor: marcin7x5 » pt cze 24, 2011 13:20

Hałas może pochodzic tez od opon jak jest zbyt niskie cisnienie powietrza.



Awatar użytkownika
maciejhan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 16:14
Lokalizacja: WLKP okolice Poznania

Buczy tylko podczas jazdy po łuku

Post autor: maciejhan » pt cze 24, 2011 17:03

może wystarczy dokręcić któreś łożysko bo się "dotarło" i dlatego powstał delikatny luz.



Awatar użytkownika
JacekB
let it green.
let it green.
Posty: 780
Rejestracja: śr mar 09, 2011 14:57
Lokalizacja: DPL

Re: Buczy tylko podczas jazdy po łuku

Post autor: JacekB » pt cze 24, 2011 22:21

mat88 pisze:Witam, proszę o poradę. Podczas jazdy na prostej drodze wszystko jest ok. Natomiast kiedy jadę po łuku lewym lub prawym słychać dźwięk charakterystycznego wycia wydaje mi się że łożysk, narazie nie jestem jeszcze w stanie określić czy to tył czy przód. Tyle że wszystkie łożyska wymieniałam ok 10 tyś km temu więc wydaje mi się że powinny być jeszcze dobre tym bardziej że kosztowały sporo, tylne z piastą ok 300zł/szt, mechanik powiedział że powinny ponad 100 tyś wytrzymać. Przednie kosztowały ponad 100zł/szt. Czy może być inne źródło wycia niż łożyska? Czy jest możliwe że po 10 tyś łożysko w jakiś sposób się luzuje i trzeba go dokręcić? Pozdrawiam

Kolego ja u siebie założyłem łożyska SKF i po tygodniu wyły mi oba. Nie wielu mechaników wie, że obecne łożyska toczne, m.in. SKF mają oznaczenie w którą stroną mają kierunek pracy. Mi się piekliło z łożyskami a sam bym ich nie wymienił bo nie mam prasy więc oddałem auto do niesprawdzonego zakładu i założyli mi je odwrotnie, po tygodniu oba mi wyły. Podjechałem do innego mechanika, potem wróciłem do partaczy i przedstawiłem sprawę, kupiłem nowe łożyska SKF a rachunek dałem dla "zawodowców po zawodówce" no i wymieniłem tygodniowe SKFy na nówki, na tych łożyskach zrobiłem już 5tyś i jest tak jak być powinno.

Jeśli masz problem z zdiagnozowaniem to przejedź się nocą kiedy już będzie cicho po jakiejś równej drodze, rozpędź auto do 40-50km/h i zgaś je, potem mocno skręcaj w prawo i lewo i *#cenzura#*, wycie powinno mieć inne tony i częstotliwość podczas skręcania.

Pozdrawiam.


Obrazek

Kupię:
- fotele 5d recaro lub półkubły czarno-białe
- dystanse przelotowe 20mm 5x100 z śrubami

Awatar użytkownika
07damian07
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz kwie 24, 2011 23:05
Lokalizacja: DB
Auto: Mk4
Silnik: ALH

Buczy tylko podczas jazdy po łuku

Post autor: 07damian07 » śr mar 14, 2012 20:01

Witam.Kolego przymierzam się właśnie do wymiany łożysk przednich i czytając powyższy post na temat lożysk i ich prawidłowym obracaniu się ja nie zamierzam oddawać samochodu po mechanika i sam chcę wymienić łożyska na nowe więc mam pytanie czy kolego wiesz którą stroną ma być wprasowane lożysko??? A jeśli ktoś wie no to nie pisze;D Dziękuję wszystkim za odp. pozdro



Awatar użytkownika
areczek0000000
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw sty 19, 2012 19:12

Buczy tylko podczas jazdy po łuku

Post autor: areczek0000000 » śr mar 14, 2012 20:50

Kolego każde łożysko które musi być zamontowane zgodnie z kierunkiem jego pracy musi być oznaczone np.strzałka.W przypadku auta montujesz tak że po zamontowaniu autem jadąc do przodu to ta strzałka obraca się do przodu.A łożysko bez żadnych oznaczeń zakłada się obojętnie.


Miarą inteligencji człowieka jest odpowiednie rozumowanie
https://auto-doctorek.jimdo.com/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości